توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 485952
جنگ پهپادی ایران و آمریکا در سوریه
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۵:۵۷
«سیاست کنونی دولت ترامپ و تلاش آن برای کنترل مرزهای عراق و سوریه یکی دیگر از سیاست های بیش از حد بلندپروازانه این روزهای واشنگتن است که به شکست خواهد انجامید ...»

به گزارش جام نیـوز، نشریه آمریکایی نیشن (thenation) در یادداشتی زیر عنوان "جنگ پهپادی ایران و آمریکا در سوریه می تواند به سرعت از کنترل خارج شود" به بررسی آخرین تلاش های دوطرف در مرزهای سوریه و عراق پرداخته و با اشاره به واقعیت های منطقه تاکید کرده که واشنگتن در این رویارویی شکست خواهد خورد.

خلاصه ای از این نوشتار درپی می آید:
تلاش آمریکا برای تحت کنترل درآوردن مرزهای سوریه و عراق، جنگ خونین در سوریه را طولانی تر خواهد کرد. طی دو هفته گذشته، تنش ها بین آمریکا و ایران تشدید شده و این درحالی است که دو طرف برای شکل دادن به عراق و سوریه پس از جنگ، تلاش می کنند و به هم پیچیده اند.

آمریکا می کوشد جلوی دسترسی زمینی ایران به سوریه را بگیرد اما حکومت ایران با به کارگیری هواپیماهای بدون سرنشین پیشرفته تلاش دارد آمریکا را ناکام بگذارد.

ایالات متحده طی دو هفته گذشته دو پهپاد بزرگ و مسلح ایران را سرنگون ساخته است که سربازان آمریکایی و نیروهای تحت حمایت این کشور را هدف قرار می دادند. از سوی دیگر، یک هفته پیش "رکس تیلرسون" وزیر خارجه آمریکا به صراحت در جلسه علنی با کنگره خواستار تغییر حکومت ایران شد.

در همین زمان شاهد هستیم که واشنگتن در تلاش نهایی خود علیه گروه داعش در عراق به شبه نظامیان تحت حمایت ایران نیاز دارد و بدون آنان کار پیش نمی رود.

تحقق بلندپروازی آشکار آمریکا برای تحت کنترل قرار داردن 372 مایل مرزهای سوریه و عراق، دست یافتنی نیست و این تلاش ها جنگ خونین سوریه را طولانی تر خواهد ساخت.

 چشم انداز کنترل مرزهای عراق و سوریه توسط نیروهای دموکراتیک سوریه که تحت حمایت آمریکا قرار دارند در میان‎مدت و بلندمدت، دور از دسترس و امری بعید است.

حتی زمانیکه ارتش آمریکا عراق را برای هشت سال و نیم اشغال کرد و بیش از 160.000 نیروی زمینی در این جنگ حضور داشتند، هرگز نتوانست کنترل مرزهای عراق با سوریه را به دست گیرد.

سیاست کنونی دولت ترامپ و تلاش آن برای کنترل مرزهای عراق و سوریه یکی دیگر از سیاست های بیش از حد بلندپروازانه این روزهای واشنگتن است که به شکست خواهد انجامید.
 
کلمات کلیدی : جنگ پهپادی، ایران ، آمریکا ، سوریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.