توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429558
مشاهده آنفلوانزای پرندگان در یک واحد روستایی گیلان
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۷
مدیرکل دامپزشکی گیلان از وقوع آنفلوانزای پرندگان در یک واحد روستایی در گیلان خبر داد.

‌به گزارش ایسنا، دکتر سهراب عاقبتی گفت: به دنبال پایش و مراقبت فعال بیماری در واحدهای استانی ، یک واحد روستایی درگیر به بیماری تشخیص داده شد.

با تشکیل جلسه فوری ستاد پیشگیری از بحران به ریاست استاندار بمنظور جلوگیری از احتمال انتشار بیماری ،تصمیم به معدوم سازی کانون آلوده گرفته شد.

وی افزود: با توجه به آلودگی پرندگان مهاجر به این ویروس ، به منظور حفظ سلامت از شهروندان تقاضا می‌شود از هرگونه شکار ، مصرف و هم‌چنین ورود به زیستگاه‌های پرندگان مهاجر جدا خودداری کنند.

مدیرکل دامپزشکی گیلان خاطرنشان‌کرد: تاکنون موردی از ابتلا انسان به آنفلوانزا گزارش نشده است.

وی هم‌چنین افزود: تاکنون از بروز تلفات در طیور صنعتی استان نیز گزارشی دریافت نشده لذا مصرف مرغ‌های بسته بندی شده و استحصالی از کشتارگاههای صنعتی تحت نظارت دامپزشکی خطری ندارد.

عاقبتی در توصیه به پرورش دهندگان طیور استان گفت با رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی و امنیت زیستی در واحدهای پرورش طیور صنعتی ، خطری این صنعت را تهدید نمی‌کند.

وی یادآور شد: اقدامات پیشگیرانه بصورت مستمر انجام می‌شود و متذکر شد هرگونه تلفات غیر عادی به شبکه‌های دامپزشکی گزارش شود.
 
کلمات کلیدی : سازمان دامپزشکی ، آنفلوانزای پرندگان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.