نظر منتشر شده
۱۸۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459753
حرکت چراغ خاموش دولت برای افزایش شدید حقوق ها در آستانه انتخابات
بخش خبري الف، 19 فرودین 96
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۷:۰۵
براساس مصوبه ۱۸/۱۲/۱۳۹۵ هیات وزیران، سقف حداکثر امتیازات مواد ۶۵، ۶۶، ۶۸ و ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری (مربوط به محاسبه حقوق کارمندان، مدیران و بازنشستگان دولتی) ۵۰ درصد افزایش یافت.

ب
دولت یازدهم در روزهای پایانی سال گذشته مصوبه‌ای را تصویب کرده که راه را برای افزایش 50 درصدی حقوق مدیران و کارمندان ممکن می‌کند.

براساس مصوبه 18/12/1395 هیات وزیران، سقف حداکثر امتیازات مواد 65، 66، 68 و 71 قانون مدیریت خدمات کشوری (مربوط به محاسبه حقوق کارمندان، مدیران و بازنشستگان دولتی) 50 درصد افزایش یافت. این مصوبه در 21 اسفند 1395 از سوی معاون اول رئیس‌جمهور برای اجرا به سازمان امور اداری و استخدامی ابلاغ شده است.

افزایش بی‌سابقه حقوق‌ها

به گزارش نسیم،برای درک محتوای این مصوبه باید به نحوه محاسبه حقوق شاغلان دولتی توجه کرد که از دو بخش ضریب حقوقی و امتیازات شغلی تشکیل می‌شود.

ضریب حقوقی، مبلغ ریالی است که هر ساله با توجه به نرخ تورم توسط دولت و در قالب مجوزهای قانون بودجه تعیین می‌شود. امتیازات شغلی هر کارمند هم براساس مقررات موجود از جمله احکام قانون مدیریت خدمات کشوری تعیین می‌شود. در هر سال، مبلغ ریالی آیتم‌های حقوقی مندرج در احکام کارمندان نظیر حق شغل و شاغل براساس حاصل‌ضرب امتیازات مندرج در حکم کارگزینی و ضریب حقوقی سال، محاسبه می‌شود.

بنابراین افزایش 50 درصدی حداکثر امتیازات برای کارمندان، عملا به معنای افزایش چشمگیر حقوق کارمندان و بخصوص مدیران در سال جاری است.

براساس قانون بودجه امسال، ضریب حقوق کارمندان و بازنشستگان 10 درصد افزایش می‌یابد؛ اما دولت یازدهم پس از چند سال تثبیت امتیازات شغلی، تصمیم گرفته حداکثر امتیازات شغلی حقوق‌بگیران را تا 50 درصد افزایش دهد که در صورت تصویب شورای حقوق و دستمزد به منزله افزایش 30 تا 50 درصدی دریافتی حقوق‌بگیران در سال 96 نسبت به سال 95 خواهد بود.

محل تأمین اعتبار کجاست؟

هرچند این خبر برای حقوق‌بگیران دولتی خبر مسرت‌بخشی است، اما محل تأمین اعتبار این افزایش ناگهانی حقوق مشخص نیست.

در بودجه امسال حدود 150 هزار میلیارد تومان اعتبار برای پرداخت حقوق کارمندان و بازنشستگان و سایر حقوق‌بگیران دولتی لحاظ شده که با توجه به افزایش 10درصدی دریافتی‌ها نسبت به بودجه سال 95 بوده است.اما با مصوبه اخیر دولت در افزایش 50 درصدی امتیازات حقوق‌بگیران، دولت به چند ده هزار میلیارد تومان اعتبار مازاد برای افزایش حقوق‌ها نیازمند است. به یقین بودجه مصوب امسال، تکافوی اجرای این مصوبه را برای همه حقوق‌بگیران ندارد و دولت مجبور به ارائه لایحه متمم بودجه است. البته مهم‌ترین نکته، نحوه تأمین اعتبار این افزایش است و شاید بودجه عمرانی قربانی این افزایش شود.

حقوق‌های نجومی برمی‌گردد؟سؤال مهمی که درباره این مصوبه وجود دارد، افزایش 50 درصدی امتیازات شغلی مدیران است. در حالی که از سال گذشته با افشای فیش‌های نجومی برخی مدیران دولتی، مقررات مختلفی برای بستن راه‌های پرداخت حقوق‌های نجومی اتخاذ شد، مصوبه اخیر دولت می‌تواند راه را برای بازگشت حقوق‌های نجومی از مجرای قانونی باز کند.

مجرای قانونی

استناد دولت برای این مصوبه، بند الف ماده 50 برنامه پنجم توسعه است. بند الف ماده 50 برنامه پنجم به دولت اجازه داده، امتیازات فصل 10 قانون مدیریت خدمات کشوری (امتیازات شغلی حقوق‌بگیران) را تا 50 درصد افزایش دهد؛ اما نکته مهم این است که چون دولت‌های دهم و یازدهم در طول اجرای برنامه پنجم، بودجه کافی برای افزایش 50 درصدی امتیازات شغلی را در اختیار نداشتند، هیچ‌گاه از این مجوز استفاده نکرده بودند.

به نفع مدیران می‌شود

حسینعلی حاجی‌دلیگانی، عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در این باره گفت: اگر این مصوبه با نگرش عدالت‌محورانه برای همه کارکنان و کارکنان با دریافتی کم صورت گرفته باشد به نوعی قابل توجیه است، ولی نگرانیم این افزایش‌هایی که ذکر شده برای طبقه خاصی از کارکنان دولت باشد که متاسفانه در گذشته توسط آقای دکتر جهانگیری یک مورد ابلاغ شد که 34 درصد به حقوق برخی از افراد ستادی وزارتخانه‌ها اضافه گردید و رده‌های صفی و کارکنان پایین دولت بهره نبردند. وی اضافه کرد: در کنار کارکنان رسمی و پیمانی دولت، کارکنانی هستند که به عنوان شرکتی یا قرارداد مستقیم مشغول به کارند و این‌گونه افزایش‌ها برای آنها تعلق نمی‌گیرد که این کار یک نوع تبعیض به وجود می‌آورد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: انتظار ما از دولت این بود به جای این نوع افزایش‌ها بیاید قانون تکه تکه شده مدیریت جامع خدمات کشوری را که استثنائات زیادی در آن قائل شده و زمان اعتبار آن هم در 29/12/95 به اتمام رسید، احیا کند.

حاجی‌دلیگانی با تاکید بر این‌که این قانون با اصرار مجلس یک سال دیگر تمدید شد، اضافه کرد: دولت موظف بود بر اساس ماده 167 قانون آیین نامه داخلی مجلس، این قانون را شش ماه قبل از اتمام مهلت بیاورد یا تقاضای تمدید داشته باشد یا با اصلاحاتی که مد نظرش است آن را دائمی کند، اما مجلس آن را یک سال دیگر تمدید کرد. امیدوار بودیم دولت این کار را انجام می‌داد تا شاهد یک نوع نگاه عدالت‌محورانه به همه کارکنان دولت باشیم.

وی با اشاره به این‌که دولت برای پرداخت حقوق و دستمزد به ترفندهایی دست می‌زند، افزود: دولت به جای این‌که پایه حقوق را افزایش بدهد، اعلام می‌کند ما می‌خواهیم پایه حقوق را افزایش ندهیم، اما برخی از مابه‌التفاوت‌هایی را وضع می‌کند و مبالغی را تحت عناوین غیر از حقوق پایه برای برخی کارکنان در نظر می‌گیرد و کم‌کم آن را به عنوان مبنای حقوق افراد لحاظ می‌کند و تا زمانی هم که کارمند دولت هستند، ادامه دارد. در حالی که برای عموم کارکنان چنین اقدامی صورت نمی‌گیرد.

این نماینده مجلس ادامه داد: میزان بهره‌مندی کارکنان ضعیف دولت از افزایش حقوق‌ها بسیار ناچیز است و با مصوبه اخیر دولت، آنهایی که اوضاعشان خوب است، بهتر خواهند شد.دولت تلاش می‌کند حقوق طبقه‌ای از مدیران و مقاماتش را افزایش دهد و این به نظر من نتیجه‌ای نه برای دولت و نه برای جامعه دارد.

افزایش حقوق‌ها پس از اجرای مصوبه

محمد آقاجانی، سخنگوی سازمان اداری استخدامی کشور نیز درباره این مصوبه گفت: با اجرای این مصوبه، سقف امتیازات افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، اگر امتیازات شغلی بین 2000 تا 6000 بوده اکنون از 2000 تا 9000 لحاظ شود.

وی افزود: این موضوع شامل تمام افراد نمی‌شود و همه کارکنان دارای سقف امتیازات نیستند و تنها مشمول افرادی است که دارای امتیاز 6000 هستند و اکنون امتیاز شغلی آنها به 9000 ارتقا می‌یابد.

آقاجانی تاکید کرد: البته این کار نیاز به طی فرآیندهای قانونی دارد که هنوز طی نشده، اما از زمان اجرا، حقوق افراد بر پایه امتیازات جدید پرداخت خواهد شد. سخنگوی سازمان اداری استخدامی کشور با اشاره به این‌که دولت از ظرفیت قانونی خود برای این کار استفاده کرده است، تصریح کرد: ممکن است فردی امتیازاتش قبلا 6000 بود، اما طبق قانون نمی‌توانست دریافتی بیشتری داشته باشد و اکنون این امکان برای وی لحاظ خواهد شد.

نگرانی از کسری بودجه

شکور پورحسین، عضو ناظر مجلس در شورای حقوق و دستمزد هم درباره این مصوبه عنوان کرد: اگر دولت این کار را به صورت کارشناسی در سال گذشته انجام می‌داد، معقول بود اما کاری که دولت در این مقطع زمانی انجام داده، نوعی تبلیغات انتخاباتی است. وی افزود: این خطر وجود دارد که دولت در سال‌جاری با مشکل کسری بودجه روبه‌رو شود.

اشاره تلویحی نوبخت

سخنگوی دولت روز سه‌شنبه در نشست خبری هفتگی خود به طور تلویحی به افزایش حقوق کارمندان دولت، بیش از چیزی که در بودجه سال 96 تصویب‌شده، اشاره کرد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، نوبخت گفت: در حال حاضر چیزی که به‌صورت قطعی اعلام کنم، وجود ندارد. دولت از هر فرصتی برای ترمیم حقوق و افزایش قدرت خرید کارکنان استفاده می‌کند. گاهی اوقات این خواسته با منابع محدود ما مباینت دارد. در این زمینه به نکته‌ای اشاره نمی‌کنم و بیشتر از بودجه مساله‌ای نخواهیم داشت. افزایش‌های دریافتی از اول فروردین 96 اجرا خواهد شد و درصورتی‌که افزایشی در حقوق‌ها داشته باشیم آن را به اطلاع مردم خواهیم رساند.
 
کلمات کلیدی : دولت یازدهم + حسن روحانی + انتخابات
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۱۳:۴۴
خب میخان حقوق کارمندا رو زیاد کنن شما چرا بخل میورزی؟ اون همه تورم سنگین طی سالهای 89 تا 92 ارزش پول رو از بین برده بذار یه چهار تومن بیاد روی حقوق ملت (4238209) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۰۶:۴۵
بخل بخل نکن,این اضافه حقوقای بی حساب کتاب شماهااااا ازحیب مالیات دهنده هایی مثل من داره میره راضی نیستم من... (4238300) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۵:۴۸
اتفاقاً بیشتر مالیات ها را حقوق بگیر های بدبخت میدن و گرنه شما راه حل زیادی برای فرار مالیاتی دارید (4238418) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۴:۴۴
من کارمند بخش خصوصی چی؟!! دارم مثل چی مالیات میدم از اونور باید کارمند های دولت حالش رو ببرن؟


چیه تا دیروز یارانه 250 هزار تومنی بد و اخ بود حالا که افزایش حقوق بی حساب و کتاب شد همه چی روال شد؟!!!

دیگه دستتون برای همه رو شده واضحه که شما دغدغه سیاست بازی دارید نگران مردم نیستید (4238687) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۴۱:۵۷
مالیات بر مصرف که همه مصرف کننده ها میدهند شامل همه شما میشه دعوا نکنید!!!
منظورم مالیات ارزش افزوده است (4238804) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۵:۴۶
خیلی باهوشی
وقتی حقوق شما از مالیات و فروش نفت تامین میشه
مالیات شما معنی نداره
مالیات شما صوریه و نه درامد جدید مالیاتی این را گذاشتن که سر بخش غیردولتی شیره بمالن (4238855) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۶:۰۲
خیلی ها میتونن فرار مالیاتی بکنن به جز حقوق بگیران دولت، چون قبل از واریز حقوقشان، پول مالیات رو از حقوق کم میکنن (4239479) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۳:۲۶
من بدبخت پارسال یک میلیون و پانصدهزارتومن از حقوقم بابت مالیات کم شد و یک طلا فروش بزرگ صدو پنجاه هزار تومن مالیات داد.ما کارمندها گوشت زیر ساطوریم (4240185) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۲:۵۸
تا چند سال پیش که فرار مالیاتی داشتی
الان یکی دوساله که نمیتونی یکصدم مالیات ر درآمد بدی حالا میگی راضی نیستی!!!!
منم راضی نیستم از فرارهای مالیاتی که سالها داشتی
فقط مالیات قشر کارمند هست که درست و بموقع قبل دریافت حقوق کسر میشه پس طلبکار نشو لطفا (4238434) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۳:۰۴
عزیزیم مالیات را که فقط همین کارمندها می دهند
کمی آب بخور (4238459) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۶:۳۳
مالیات شما صوریه از جیب به جیب دولته و درامد جدید نیست
ایا از محل مالیات شما میشه حقوق شما را داد مگر
کمی فکر کن (4238856) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۲۹:۱۵
دوست من چه فرقی می کند وقتی مالیات از حقوق کارمندان کم می شود یعنی همان مقدار کم تر به کارمندان داده می شود. (4240217) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۴۴:۵۷
هم وطنان چرا به جان هم افتاده اید. مورچه چیه که کله پاچه اش باشد. بخش عمده از ما شامل کارمند و کارگر حقوق کم می گیریم و قدرت خریدمان بسیار کم است. در این مملکت فقط پزشکان متخصص و فوق تخصص (بخوانید بساز بفروش های تحصیل کرده) و دلالان و مقامات درآمدهای میلیاردی دارند و من و شما را به جان هم انداخته اند. (4240248) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۲۹:۳۸
هیچ صنفی به اندازه حقوق بگیران مالیات نمیده .مالیاتی که قبل از گرفتن درآمد کسر میشه.نه مالیات خود اظهاری در پایان سال.شما هم که واقعا مالیات میدی؟!!!!! (4238506) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۷:۲۶
مالیات شما درامد جدیده؟
از محل مالیات بخش غیردولتی حقوق شما را میدهند و از ان مالیات شما کم میشود پس مالیات شما هم از محل مالیات بخش غیردولتیه (4238862) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۰:۳۹
دقت کنید کل حقوق را نمی گویند ایتم حق شغل است که 50درصدش نهایت صد یا دویست هزار تومان می شود (4238537) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۹:۴۴:۴۱
حق شغل هم نیست.در واقع فوق العاده تخصص یا منطق مرزی و چنین چیزهاییت که خیلی کمتر از این مبلغ می شود. (4239900) (alef-13)
 
تبریزی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۶:۵۲
منظور اینا از کارمند ذخائر نظام و مدیران نجومی بگیر و بعضی کارمندای یه سری سازمان خاصه وگرنه افزایش حقوق من معلم همون 100 هزار تومنه که 20 درصدش صرف افزایش کرایه هزینه رفت و آمد به محل کار می شه و بقیه اش هم افزایش کسورات (بیمه و مالیات و ...) و اخر سر شاید 20 هزار تومن طبق معمول هر سال دستم رو بگیره. عمرا به روحانی رای بدم. (4238559) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۱۱:۳۲
تو از کجا میاری مالیات میدی (4238605) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۰:۰۳
توکارمند توکارمندازکجامالیات میدی؟؟؟اکثرتون زیرمیز کارمیکنید!!!!!!! (4238700) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۰:۱۱
مالیات حق مردمه ... ارث بابات که نیست که میگی راضی هستی یا نیستی! تو داری توی این سرزمین درامد کسب میکنی پس باید مالیات بدی. همون مالیاتی هم که میدی در راستای رشد و رفاه همگانی من جمله خود تو مصرف میشه ... (4238701) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۳:۱۹
بیشترین مالیات رو همین حقوق بگیر ها میدن امثال شما که بیشتر در حال فرار مالیاتی با سند سازی هستند. (4238713) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۲:۰۲
دوست عزیز
کامنت اول رو من گذاشتم من کارمند نیستم ولی حس کردم حقوق کارمندا بسیار پایینه و چه خوبه که کمی افزایش پیدا کنه کارگرها هم همینطور
نمیدونم چطور نتیجه گرفتی که من کارمندم!بنده از مرداد سال 87 با دنیای کارمندی خداحافطی کردم (4238762) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۴:۱۴
برادر دلواپس شك ندارم تا حالا يك قرون هم ماليات ندادي (4238767) (alef-3)
 
على
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۳۳:۳۹
خارجى حرف ميزنى!! آخه مرد حسابى تو اين مملكت فقط كاركنان ادارات دولتى و بخش خصوصى كه فيش حقوقى مشخص دارند ماليات قانوني را ميپردازند، يعنى بطور اتو ماتيك از حقوقشان برداشته ميشود، الباقى با هزار و يك ترفند از زير ماليات در ميروند. (4238786) (alef-13)
 
بانام
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۵۵:۴۷
شما اگر کارمند دولت هستی پس باید خوشحال باشی اگر هم شغل آزاد دارید که تکلیفتون معلومه هر جوری که میتونید از زیر بار چندرغاز مالیات فرار میکنید دیگه اعتراض برای چیه؟ (4238834) (alef-13)
 
alireza
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۰۴:۱۸
عزیز دل برادر - چرا این حرف را موقعی که آقای احمدی نژاد چوب حراج به پول نفت و بانک ها زده بود ( از جیب مالیات دهندگان نبود } حالا شما راضی نیستی ؟ فکر میکنم حقوق بگیر نیستی (4239460) (alef-3)
 
جمشید
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۵:۲۵:۳۶
دوست گرامی این افزایش برای مزایا ست نه حقوق که صد تومن افزایش حقوق داره در ضمن دولت با کسر خیلی از مزایایی که در قانون کار هست و الان کارگران محترم شرکتهای خصوصی هم از اونها برخوردارند در عمل از حقوق کارمندها در این سه ساله کم کرده و الان با این کارها مثلا میخواد رای کارمندها را مثل احمدی نژاد بخرد (که کار غیر اخلاقی است که همه دولتها در نزدیکی انتخابات در ایران دست به آن زده اند) همچنین تا جایی که آمار میگه بیشترین مالیات را همین کارمندها هستند که ‍میدهندو اکثر مشاغل فرار مالیاتی دارند ‍‍‍‍‍‍پس این کارمندان هستند که از شما بابت استفاده از امکانات عمومی بدون پرداخت مالیات واقعی ناراضی هستند‍ (4242018) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۰:۴۱
شب انتخابات؟!!!
نه عزیز ما پشت گوشمون مخ...لی نیست (4238314) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۷:۱۵
اره شب انتخابات
چون حافظه تاریخی ایرانیها بسبار ضعیفه ونهایت سه ماه در حافظه است وبعد بصورت خودکار پاک میشه!!!
پس روحانی دمت گرم که به فکر ما کارمندان مظلوم هستی (4239557) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۲:۱۳
راندمان کاریه اکثرشماکارمندان چقدره؟؟؟؟؟والا ماتوبخش خصوصی کارگری میکنیم پنج شنبه سرکاریم اضافه کاری حساب نمیشه,از بندوتبصره هم خبری نیست و تشویقیووووووو..بابت۵دقیقه دستشویی رفتن هم بعضاباچشم غره و اعتراض کلامی مواجه میشیم... بعدش ۵۰درصدبرای شمایی ک معلوم نیست چقدر زحمت میکشی ک نمیکشی درنظرگرفتندددددددددد (4238322) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۱:۲۰
بله معلومه شرکتهای خصوصی چقدر کارایی دارن اقتصاد شکوفای ما صدقه سر بخش خصوصی است و بس
دستتون درد نکنه (4238430) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۰:۴۱
حناب کارگربخش خصوصی که وقت دستشویی هم نداری!!!
شما توضیح بده چطوری این ساعت وارد سایت شدی و پیام بازی وبگردی میکنی (4239546) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۲:۵۸
تورم فقط برای کارمندان بود؟؟؟؟بقیه مردم نخودی هستند؟؟؟؟ (4238326) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۴:۰۳
بخیل نباشید دیگه به بقیه هم داده بشه چه اشکالی داره؟ چرا میخواهید حق خودتون رو با کم کردن حقوق ما بگیرید؟ بخل چیز بدی است برادر (4238714) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۹:۴۱
ما ساده نیستیم، این کلک مرغابی است ، روحانی اگر رای بیاورد ، یارانه ۴۵ میلیون را قطع خواهد کرد و این افزایش حقوق همان یارانه مردم است که از آنها گرفته می شود و به اسم افزایش حقوق به آنها پرداخت می شود به هیچ کجا هم نمی شود شکایت کرد. (4238348) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۵:۰۰
آخه دوستان اشتباه نکنند
این افزایش شامل همه کارمندان نشده فقط شامل مسوولین ومدیران وروسا
بوده کامندجزبیچاره که هیچی
واقعا نهایت بی عدالتی (4238443) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۵:۱۵
کارمندان و بازنشستگان را شامل می شود. (4238717) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۵۰:۵۰
نه دروغه و صحنه سازی
من خودم کارمندم و تو اداره ما اجرا کردند
دلتون و خوش نکنید کارمند معمولی هیچ افزایشی نداره
بی عدالتی وحشتناکی هست (4238819) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۱۷:۲۵
نه اصلا اینطورم نیست
برای ما که قبل عیداجرا شد یک قرونم به ما که پست نداشتیم ندادند (4239359) (alef-3)
 
ناشناس
Belgium
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۴۲:۴۱
برای شماچه فرقی می کنه که اسمش افزایش حقوق باشه یایارانه ؟ (4239525) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۶:۵۷
چرا باید پول نفت وگاز ما را به شما بدهند حالا می خواهند یارانه ها را حذف کنند تا حقوق شما را بدهند مگر شما خان های قبل انقلاب هستید که افتادید به جون ما (4238370) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۲:۳۴
اضافه کنند اماچرا اینقدر تبعیض آمیز
من خودم کارمندم با سابقه بالا ولی چون زیرمجموعه ندارم الان اختلافحقوقی ام بامزایا
بامسوولم نزدیک 13000000 تومن شده این عدالت هست ؟ قبلا اختلاف حقوقی
ما4000000 تومن بوداین انصافه اینقدر اختلاف ؟ برای ریس روسا ومدیران که سرسام آور هست جالبه چون مازیر مجموعه نداریم اصلا افزایشی برامون اعمال نشده
واکثر این مسوولین کاری نمیکنند وعمده کاررودوش زیرمجموعه شان هست.
اگه افزایشی هست بایدیکسان اعمال بشه نه اینکه یکی 45 درصدویکی هیچی
ریس روسا ه به 60تا70 درصدهم میرسه .الان تواداره ما پنجاه درصدکارمندان به خاطر شرط افزایش عنوان پستی مسوول وداشتن زیرمجموعه هیچ افزایش شاملشان
نشده .این ظلم وبی عدالتی نیست؟
بعضی ازاینافرادخودشون هم باورشون میشه همچین افزایش رو
درست شب عید اعمال کردند ومابه التفاوتش هم خوردند (4238432) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۱:۵۳
موضوع اینه به اسم کارمنده
ولی عملا روسا ومسوولین ومعاونین و پست دارهای ادارت شاملشون میشه
کارمد بدبخت چیزیگیرش نمیاد که وهیچ افزایشی نداره (4238541) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۰۴:۱۳
اين كه مي گويند : " هر دم از اين باغ بري مي رسد ، تازه تر از تا زه تري مي رسد " ... اين براي
ما حقوق بگيران ، مخصوصاً بازنشسته ها ، مثل جليل آقا بازنشسته وزارت فخيمه تعليم و تربيت ، زمان انتخابات است !! ، زمان انتخابات براي امثال ما زمان خوبي است ، وعده ها يكي پس از ديگري ... آدم دلش مي خواد بشينه همه اش اخبار بخواند ، يا گوش كند !! زمان انتخابات ، خوبي اش اين است كه دولت به ياد جليل آقا هم مي افتد ، يك يادي هم از او مي كند !! دولت يادش مي آيد كه انگار جليل آقا يي هم هست و خواسته اي هم دارد !! حالا گرچه ممكن است بعضي از اين
وعده ها از نوع سر خرمني ... !! اما همين كه يادي از جليل آقا و امثال او بشود ، خودش خيلي
مطلبه !! ... جليل آقا هميشه گله و شكايت داره :
-- ببين برادر ! سرسال كه ميشه صنار ، سه شاهي ، به حقوق من كه جليل آقا باشم ، اضافه مي كنند ، ديگه رفت تا سال ديگه !! ديگه اگر گروني سر به فلك بزنه ، ديگه اگر تورم به كهكشون برسه
ديگه كسي يادي از من نميكنه ، ديگه دريغ از اين كه در طول سال دوزار به حقوقم اضافه بشه !! "
ميگم برادر ! كسي كه بخيل نيست ، بگذار از اين نمد كلاهي هم به جليل آقا و امثالهم برسه !!
جاي دوري نميره !! (4238587) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۰۷:۰۰
امیدواریم دولت محترم بفکرافزایش حقوق بزرگترین جامعه هدف یعنی جامعه کارگری باشد,چراکه کارگران بهمراه خانواده آنان 50میلیون نفرمیباشندوبشدت از دولت وخصوصا نوبخت بیزارند. (4238592) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۰:۲۱
کارمندان دولتی رو پیمانی کنید (4238653) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۳۱:۵۲
کدوم کارمند ؟؟؟؟؟؟؟؟/
آخه چرا الف مطلب ودرست وواضح تفسیر نمیکنه تا همه بفهمند
تو ادارت همه الان صداشون در اومده اونایی که فقظ پست دارند دارن این
حقوق بالا روحداقل تا 45 درصدافزایش میگیرند کارمند ساده معمولی
یه درصد همافزایش نمیگیرهوهمه دلسردوناراحت از این ظلم بزرگ وتبعیض بزرگ
الان تو ادارت دودستگی شده وهمه ناراضیند کی میگه کارمند ساده چیزی گیرش
میاد؟ ما خودمون هم ناراحتیم (4238781) (alef-13)
 
123
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۲۷:۵۱
هدف این مطلب فقط ایجاد اختلاف بین کارمندان و سایر اقشار جامعه است
الف میدونم منتشر نمی کنی ولی این دفعه هم شکست میخوری در رسیدن به اهدافت (4238909) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۳:۱۲:۲۵
این افزیش عمدتا شامل مدیران می شود و کارکنان از این نعمت بی بهره خواهند بود. (4239026) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۲۷:۵۲
مدیرا نه کارمندا (4239384) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۲:۲۹
ای یادش بخیر طرف حداقل سیب زمینی می داد
اینا که 50 درصد افزایش حقوق، سبد کالا، افتتاح طرح ها، کاهش قیمت گاز، سهام و عدالت می دهند....
پوپولیست کجایی دقیقا کجایی (4239396) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۴:۳۶
پس چرا شما سیب زمینی ها را که روی دست دولت قبل مانده بود و بین فقرا تقسیم کرد، کردید گرز و چماق رستم،
ای بخیل های بی انصاف !!!!!!!!!!!!!! (4239400) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۴:۴۶
بعضی از دوستان کم لطفی میکنن و این عینک بدینی رو بردارین، خیلی از افراد جامعه ما حقوق بگیر دولت هستن، با افزایش درآمد کارمندها، قدرت خرید بالا میره و بازار و خرید و... زیاد میشه. به نفع مشاغل آزاد هم تمام میشه (4239476) (alef-3)
 
Netherlands
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۷:۰۱:۲۳
چرا مزد اکثریت جامعه که کارگر هستند افزایش نمیابد؟! (4239567) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۰۹:۱۱:۱۵
برادر دلتان را خوش نکنید این افزایش حقوق نیست یک نامه ای سیاسی و انتخاباتی است اگر یادتان باشد سال گذشته گفتن کسانی که زیر 15000000 ریال حقوق دریافت می دارند 25 تا 35 در صد حقوقشان افزایش می یابد ولی امد به کسانی که بالای 25000000 ریال حقوق شان بود یک چیزهای دادند. (4240768) (alef-13)
 
رستم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۱۶:۲۴
مگه همه چی قبلا عادلانه نبود؟
مگه حقوق حای فعلی رو دولت خودت تصویب نکرده؟
یعنی این 4 سال حقوق های ناعادلانه می دادی به کارمندا که الان تصمیم گرفتی 50 درصد بذاری روش؟
از سیاست کثیف متنفرم. (4238211) (alef-13)
 
كارمند استانداری
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۸:۲۷
بایستی حقوق مشاغل حاکمیتی در وزارت كشور بیش از همه كارمندان شود تا بتوانند نظارت عالیه خود را اعمال كنند (4238750) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۵۳:۰۹
چقدر هم نظارت
فقط هرچی که رسما و قانونا مفت میخورن هرچی هم که بعضیهاشون
اختلاص میکنند موقع رسیدگی به تخلف هم که کسی یقشون نمیگره که
از عدم نظارت شما مشکل پیش اومده میندازن تقصیر کارمند جز بدبخت (4238826) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۰۸:۴۱
باید اکثرشان تعدیل بشن و اخراج
نا فشار بر بودجه کشوذ کم بشه
استانداریها هتلن همه خواب و پشت میز مشغول غیبت و اینترنت لازی (4238864) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۱۰:۱۲
اکثر کارمندان مازادند و نفس بودجه را گرفتن حالا حقوقشان را هم زیاد میکنید؟ (4238870) (alef-3)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۲۱:۴۹
امیدوارم حقوق بخور و نمیر معلم ها نیزترمیم شود و فکری برای آنها بشود (4238216) (alef-13)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۰۳:۴۱
برای کسی که تا ساعت 12 (با احتساب زنگ های تفریح) کار میکنه و 5 ماه در سال هم در تعطیلات به سر میبره واقعا بخور و نمیر به حساب میاد (4238294) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۳۱:۱۶
دقیقا! جماعتی که نتیجه کارشون چون شمایی شده (4238512) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۹:۰۰
لطفا در نظر داشته باشید
ارزش کار معلمین با ساعت و روز تعین نمیشود .
حتی یک لحظه از آموزش آنها در تمام عمر یک نفر و حتی نسلها متواند اثر گزار باشد.
حال با قدر دانی به جا از آنها متوان باعث شد که لایقترینها به شغل که معرف به شغل انبیاست جذب شوند. (4238676) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۱:۰۷
وقتی یارانه ات را قطع کردند میفهمی افزایش حقوق از جیب خودت گرفته اند بهت دادند. (4238352) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۷:۳۱
بس کنید بخور نمیر خیلی بیشتر از همه میگیرید توقعون زیاد (4238372) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۷:۳۲
دوست محترم
معلمین و پرستاران با ارزشترین اقشار جامعه هستند
هرچقدر به انها احترام و توجه شود باز هم کم است.
لطفا قبل از متهم کردن به پر توقعی دریافتی آنها را با سایر گروه ها مقایسه کن .
متاسفانه نمشود نام بعضی ها را آورد .
ولی برای مثال شرکت گاز و بانکها و ... (4238648) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۷:۴۱
الآن میگن حقوق اضافه می کنیم، همین حالا کسر بودجه دارند،پس چطور ممکنه؟ بعداز انتخابات یارانه ها را قطع می کنند همان پول یارانه اسم و جایش عوض می شود به اسم حقوق (4238373) (alef-13)
 
مازندرانی
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۳۴:۳۲
من معلم نیستم ,یک کارمند دولت در یک نهاد دیگرم . دوستی دارم که معلم مدرسه ابتدائی یکی از روستاهای محروم است وبه کارش هم عشق میورزه .وقتی از مشکلاتش در رفت وآمد ومشکلات معیشتی دانش آموزان و روستا صحبت میکنه واقعا ناراحت میشم . با اینکه معلمین کمترین روزهای کاری در سال را دارند وبا کلاسهای خصوصی ومدارس غیر انتفاعی میتونند درآمد خوبی داشته باشند ولی ارزش کارشون بسیار بالاست . (4238390) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۷:۳۸
همیشه صحبت معلمها بابا معلمها ده برابر حقوقشون از مردم می گیرن ...
بیچاره اون اداراتی که هیات امنایی هستند و همیشه سرشون کلاه میره دفعه گذشته هم اون 35 درصد جذب رو همه اجرا کردن و دانشگاهها ماندند و....
لطفا رئیس جمهور یه فکری هم به حال اونها بکنه (4238448) (alef-3)
 
کارمند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۲۴:۴۳
وقتی در اثر تورم قدرت خرید کارمندان به یک سوم تقلیل یافت و همین قانون دولت را ملزم به افزایش حقوق متناسب با تورم کرد شما عزیزان کجا بودید ؟
وقتی اجاره یک مغازه 15 تا 20 متری تو بازار تهران ماهانه حدود 20 میلیون تومان است عدالت کجاست ؟ (4238217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۲۶:۱۹
چرا ناراحتید.بگذارید کارمندان هم بهره ببرند.این که سیب زمینی و آرد نیست که یک روزه تمام شود.خوب طبیعی است وقتی حقوق همه به نسبت دریافتی افزایش پیدا کند حقوق مدیران هم افزایش پیدا خواهد کرد.آقای حاج دلیگانی شما و همفکران شما تا دیروز داد میزدید که وضع معیشتی مردم بده.این کارمندان هم از مردم هستند.لطفا موارد دیگری پیدا کنید برای گیر دادن (4238220) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۱:۴۷
شب انتخابات معلومه دغدغه دولت لصلا این چیزا که شما می گی نیست (4238318) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۴:۴۸
اگه احمدی نژاد این کار رو شب انتخابات کرده بود عالم رو به آتیش می کشیدید (4238331) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۳۱:۲۸
خوب شما هم که دارید به اتش میکشید که!! (4238513) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۵۵:۲۰
فکر کنم فراموش کردین او که بیشتر از این کارها میکرد .
تا زه استخدام چند صد هزار نفر نفوذی یادتان رفته شاید شما هم از آنهایی. (4238691) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۸:۰۲:۵۰
خب احمدی نژاد هم همین کار را در سال 88 انجام داد ، یادمان نرفته بعد از انتخابات مبالغی را از اضافه حقوق همان سال از فرهنگیان کم شد ، (4239693) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۰:۱۶
موضوع اینه که به یک نسبت نیست این افزایش فقط شامل مسوولین ومدیران و روسا میشه وبس
تهایت بی عدالتی در یک سازمان
الان اکثرکارمندانی که پست ندارند ناراضی ومعترضند (4238457) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۲۸:۳۸
آقا جان کارمندهای دولت رو به دردسر ننداز
هر ساله 10-12 درصد افزایش حقوق میدن مایحتاج عمومی به این بهانه 100 درصد افزایش پیدا میکنه حالا اگر به فرض هم این افزایش شامل کارمندان بشه که البته نمیشه و تو جیب مدیران میره خدا باید به فریاد کارمندان برسه، همه اجناس 500 درصد افزایش پیدا میکنه
کارمندان افزایش نخواستن ، نرخ مایحتاج عمومی رو ثابت نگه دار (4238222) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۸:۳۲
دروغ نگید تورم نه درصد (4238375) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۴:۰۰
مرکز آمار کار میکنی؟!!!!
کدوم نه درصد؟
خیر باشه خواب شیرینتون (4238439) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۲۹:۳۷
خوب تقریبا میشه گفت وعده های احمدی نژاد درست است مخصوصا یارانه نفری ۲۵۰ هزارتومان چون تقریبا همین افزایش حقوق است (4238223) (alef-13)
 
معلم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۲۹:۴۶
بازم خوبه چرا نمیذارید کارمندا هم از این انتخابات بهره ایی ببرن؟ وقتی که به افزایش حقوق ها کاهش پیدا می کرد با تورم40 درصدی کجا تشریف داشتید ؟ حالا دولت می خواد به کارمندا کمک کنه لطفا چوب لای چرخش نذارید. (4238225) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۲:۳۷
درنهایت این حاتم بخشی ها به نفع مدیران ووابستگان دولت وکسانی میشود که در گذشته هم حقوق های نجومی دریافت میکردند ودراثر سر صداهای الکی اخیرا حقوقشان بر سر زبانها افتاد وخدای نکرده سهمشان از سفره گسترده دولت کاهش یافت پایان کار یعنی افزایش حقوق کارمند وبازنشسته حداکثر ۱۰ درصد خواهد شد (4238234) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۲:۴۱
دادن سود سهام عدالت دقیقا شب انتخابات
افزایش شدید حقوق ها
دادن سبد کالا
فعال شدن رییس جمهور و بازدید از کل کشور دم انتخابات
تبلیغات زود هنگام
و...
اینا یعنی حب قدرت داره آقایون رو میکشه ولی چون کارنامه ندارن دارن رای مردم رو دارن می خرن

اوف به شما و اون کسایی که این چیزها رو می بینن و برا چندرغاز پول آینده کشور رو نادیده می گیرن و به شما رای میدن !!! (4238235) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۵:۱۹
این در واقع اجرای بند الف ماده 50 قانون برنامه پنجم است و دستگاههای مختلفی از جمله قوه قضائیه چندین سال است که این افزایش را اعمال کرده اند. چرا نمایندگان محترم نسبت به اعمال آن برای قوه قضائیه اعتراض نکرده اند حال که برای کارمندان دولت اجرا می شود نسبت به آن معترضند! (4238238) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۳:۰۶
چون نمی دونیم چرا دقیقا یهویی شب انتخابات یادشون اومده این بند هم هست (4238327) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۴:۲۰
کدوم کارمند دوست عزیز
من خودم کارمند رسمی دولتم این افزایش اعمال شدفقط برای مسوول من
که هیچکاری هم نمیکنه من وخیلیهای دیگه مسوول نبودیم هیچی الان اختلاف
حقوقی ما با اینها بامزایا ملیونی شده این انصافه
مسوول من که اصلا هیچ کاری نمیکنه همه کارای خودش رو رودوش من میندازه
سابقه اش هم ازمن کمتره الان دراه با دمش گردومیشکنه (4238463) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۶:۱۷
من بازم به روحانی رای میدم ولی این کار اشتباه رو احمدی نژاد اصولگرا باب کرد. کسی که قطار نا آماده شیراز را افتتاح کرد و خیلی چیزای دیگه. (4238240) (alef-13)
 
محمد
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۶:۴۶
اصلا هم مربوط به انتخابات نيست چون تورم 8 درصد شده و رشد اقتصادي مون هم مثبت شده مي خوان نفعش رو به كارمندان دولت برسونند.
روحاني 2 بار متشكريم: هم براي سبد كالا هم براي افزايش حقوق مون! (4238242) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۳۴:۴۰
به همین خیال باش
اگهکارمند ساده هستی که هیچی گیرت نمیاد
ولی اگه پست داری خوب تبریک میگم
خودت هم باورت نمیشدکه همچین اختلاف حقوقی نجومی با زیردستت داری (4238790) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۰۸:۰۰
ای مفتخر به اختر تابناک خویش
این رونق اختران شما نیز بگذرد
آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشیت
این گردسم خران شما نیر بگذرد (4239219) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۷:۴۱
اجحاف درحق کارگربدبختی مثل من........
واقعا فوق العاده جای بسی شرم داره...
شرررم که حقوق کارکر روبعداز۳ماه جنگ زرگری,وشب ۴شنبه سوری اعلام میکنند۹۲۰هزارتومن!!!!باافتضاح... (4238245) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۷:۴۳
پوپولیست های کت و شلواری!!! این کارها در زمان احمدی نژاد پوپولیستی بود ، اما در زمان اقایان ، مصداق خدمت است.! (4238246) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۳۹:۱۰
خزانه برای نمایش های انتخاباتی اعتدال ،پر است. (4238250) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۴۰:۱۵
چیه ؟ اشکال نداره بزار اضافه کنه! جای دوری نمی ره . انتخاباتی باشه یا هر چیز دیگه خیلی مهم نیست مهم افزایش قدرت خرید کارکنان است. (4238252) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۳:۵۲
دوست عزیز
همین کوته فکری امثال شماهاست که وضع مملکت رو به اینجا رسونده. چرا به راست و دروغ حرف ها فکر نمی کنید؟ دو ماه این پول رو می دن و انتخابات که برگزارشد خیلی راحت دو مرتبه یک تصویب نامه جدید ابلاغ می کنن که چون محل پرداخت بودجه تعیین نشد، میزان پرداختی ها همون هست که در بودجه 96 به تصویب رسیده.

فهم این نکته خیلی ساده است زیاد به فکرکردن نیاز نداره!!!!!!!!!!!!!!!!!! (4238359) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۵:۳۹
حالا ای کاش برای همه کارمندان بود
مخصوص ریس روسا اعمال شده (4238469) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۴:۳۵
چرا دور میری ، همان یارانه اش را حذف می کنند به اسم حقوق بهش میدن ، بعدش هم میگن با روح حقوق شهروندی در تناقض نیست مکه روح برجام یادت رفته (4238550) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۲:۳۴
ما معلما سال اول ریاست جمهوری اقای روحانی برگشت حکم افزایش یافته رو تجربه کردیم خیلی راحت گفتن تامین اعتبار نشده تازه اون موقع ۸۰هزار تومن اضافه شده بود که برگشت خورد
این افزایش ۵۰درصدی که حتما برمیگرده شک نکنید
اقای روحانی با اولشون نیست باتجربه هستند! (4240183) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۲۲:۱۵:۰۴
دقیفا احمدی نزاد حقوق را زیاد و مزایا را نصف کرد (4243018) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۴۳:۳۰
اون وقت برای قشر کارگر، 12 تا 14 درصد اضافه میکنند.
واقعا بی انصافی
خدا ازتون ..... (4238259) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۴۷:۰۵
تازه برای عموم کارمندان هم نیست. امتیازات بند (۵۶)،و...، مخصوص مدیران نجومی شان است. (4238265) (alef-13)
 
علی
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۴۷:۴۰
این کارها برای احمدی نژاد بد بود!!!! (4238266) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۴۹:۲۵
لطفا حقوق بازنشستگان را نیز افزایش دهید که ما هنوز چیزی جز همون 10% بخور و نمیر ندیده ایم! (4238270) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۷:۵۸:۱۶
ای بابا.........این افزایش حقوق برای کارمندای رده بالا مثل وزیر و معاونینشون هست ....چرا به خودتون میگیرید!!!!!!! (4238281) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۸:۰۷
نه عزیز من
اونقدر هم رده بالا نیست برای کسانی هست که زیرمجموعه داشته باشند
الان بی عدالتی آشکار توادارت شده پنجاه درصدکارمندان حقوقشان خیلی
بالا رفته پجاهدرصدهیچی
خیای داریم وخیلی
این دیگه ته بی عدالتی بود (4238472) (alef-13)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۰۴:۲۹
برادرمن اگر متن این تصویب نامه را بدرستی بخوانید نوشته سقف امتیازات را 50 درصد افزایش می دهد همانطور که در تصویب نامه بعدی بیان شده برخورداری کارمندان از امتیازات وابسته به طی مراحل قانونی می باشد.مثلا" سقف حق شاغل که الان 6000 امتیاز است افزایش 50 درصدی امتیاز آن به معنی افزایش 50 درصدی این آیتم برای کارمندان نیست بلکه طبق قانون خدمات کشوری کارمند باید مراحی طی کند تا امتیازات این آیتم افزایش یابد مثلا" مدرک تحصیلی بالاتری ارائه دهد 200 امتیاز می گیرد یا اگر رتبه لاتری کسب کند همینطور بنابراین فرافکنی نکنید (4238295) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۲:۱۶:۳۶
حق شغل یا حق شاغل!!!اگه براساس حق شاغل باشه که ۵۰درصدش خیلی کم میشه صد رحمت به افزایش ۱۰ درصدی سه بند اول حکم؟!! (4240192) (alef-13)
 
Malaysia
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۲:۰۴
وقتی پایه حقوقی تغییر نکنه و افزایش پلکانی به نفع حقوقهای پایین نباشه که به بی عدالتی و اختلاف طبقاتی دامن میزنه و طبیعتا باعث تارضایتی بیشتر میشه! به عبارت دیگه « به نام کارمند و به کام مدیر ». (4238320) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۲:۴۰
پس افزایش حقوق کارگران چی میشه. (4238323) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۳:۰۹
خواهش میکنم با این حساسیت ها باعث فشار بیشتر به قشر ساده کارمند نشوید مدیران نیازی به این مصوبات ندارند و حقوقشان راه افزایش زیاد دارد. فقط در حال زخم زدن به مردم و کارمندان هستید. این مصوبه برای خیلی از وزارتخانه ها خیلی وقت پیش اجرایی شده و فقط بعضی وزارتخانه ها هستند که اجرا نشده.

امتیازات همه ۶۰۰۰ نیست جناب. خیلی از کارمندان بدون کسورات حکمشون یک و نیمه. اجحاف نکنید خواهشا (4238328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۱۰:۲۸
همین بده که
بین کارمندان تبعیض قایل شدندنهایت ظلموبی عدالتی
یه عده بگیرند یه عده نگیرند
اونم با اینقدر اختلاف حقوق
تواین دستورکامند ساده که هیچی بهش نمیدن
نظام هماهنگ همین بود؟ (4238476) (alef-13)
 
ایرانی
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۵:۳۱
ماه 65 و66 خدمات کشوری را بخوان (4238555) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۵:۲۵
فهمیدن رای ندارند دست به دامن هرکاری میزنند (4238335) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۷:۲۳
دوست داره این کارو بکنه.شما هم به مردم پول بده تا دوستت داشته باشن. (4238721) (alef-3)
 
رزمنده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۵:۳۶
نه به داره نه به باره (4238336) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۸:۲۵
متاسفانه این شامل نفتی ها نمیشه.من در عسلویه با این وضعیت دارم ۴میلیون برای ۱۰سال سابقه می گیرم طرف تو اداره تهران نشسته داره هزار تا کار بیرون اداره هم می کنه بعد از این افزایش اندازه من میگیره! (4238346) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۴:۰۸
بنده هم دبیر بازنشسته آموزش و پرورش یک و نیم میلیون. (4238570) (alef-3)
 
حسین
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۱۹:۵۲
با سلام لطفا به درج صحیح و کامل خبر توجه بیشتری شود و از درج اخبار به هر شکل خودداری شود. باستحضار میرساند مصوبه یاد شده طی نامه شماره 2285 مورخ 6/1/96 معون سرمایه انسانی سازمان اداری و استخدامی کشور کامل گردید. ضمنا خواهشا سیاسیون همه چیز رو به انتحابات و .... وصل نکنند چه ایراد داره حقوق پرسنل افزایش پیدا کنه؟ اگه مصوبه ای بیاد که حقوقا نسبت به سال گذشته رشد منفی داشته باشه مملکت در امنیت کامل بسر میبره و همه چیز حله و دیگه بوی انتخاباتی به خودش نمی گیره؟ (4238349) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۰:۱۳
مالیات من رو زیاد میکنن. چی میگی شما؟ از آسمون بودجش میاد؟ (4238404) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۱۳:۰۹
هیچ اشکالی نداره
ولی باعث ظلم تو ادارات شده الان تواداراتکارمندساده بدبخت هیچی میگیره
بقیه که فقط چون اسمشون مسوول هست میگیرن
خیلی ازکارمندها الان ناراحت وناراضیند انگیزه ای دیگه برای کارمندها نمونده (4238480) (alef-3)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۹:۳۰
فقط برای مدیرانی هست که با انواع و اقسام پون های جعلی امتیاز حق شغل اونا به 6000 رسیده الان به 9000 میرسونن. برای من و شمای کارمند ساده نیست (4238580) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۴:۵۷
بجای افزایش,حقوق جهت جلو گیری از تورم دولت بایستی جهت کا لاهای اساسی سوبسید پرداخت .تا تورم را تاحدی مهار نماید وپرداخت سوبسید,جهت هزینه انرژی کارخانجات تولیدی (4238363) (alef-13)
 
بردیا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۲۶:۳۴
حالا که حقوق بخور و نمیر من کارمند که با وجود پرداخت حق اجاره خانه ،آب، برق،گاز،و......که زیر 2 میلیون تومان است می خواهد کمی افزایش پیدا کند آن هم قانونی ،چرا اینقدر سنگ اندازی و حسادت می کنید .اقایان کمی هم بجز خودتان به فکر عامه ملت هم باشید. (4238368) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۱۳:۰۱
عزیز من به عنوان یک کارگر ( برنامه نویس که طبق قانون کار ، کارگر محسوب می شه )

1- این افزایش ها انتخاباتی هست
2- اگر شما این افزایش رو ببینی بنده با دریافتی 700 هزارتومان ( هنوز قرار داد جدید نبستن !!! ) باید بهای افزایش 50 درصدی حقوق شما را بدهم ... همین طوریش در مملکت گل و بلبل در عرض دوماه پرتقال 4000 تومانی رو کردن 10000 تومان !!! (4238479) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۱۴:۱۴
این چه قانونیه ه فقط تصویب شده یرای مسوولین
کارمندهای ساده هیچیگیرشون میاد؟؟ (4238483) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۲:۴۰
موضوع اینه که به اسم کارمنده ولی عملا مسوولین و روسامیگیرند
من خودم کارمندم و دراداره ما قبل از عید 96 در اسفند اجراکردند
خیلی بی عدالتی هست (4238735) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۳۲:۰۷
"حرکت چراغ خاموش دولت برای افزایش شدید حقوق ها در آستانه انتخابات"

ربطش به انتخابات رو نفهميدم. يعني دولست بايد تو سال آخر هيچ کاري نکنه واسه اينکه به انتخابات نزديکه. از سيب زميني دادن که بهتره. نيست؟ (4238383) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۳۵:۳۴
درنوردیدن مرزهای پوپولیسیم (4238391) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۳۷:۲۴
اف بر سیاست (4238396) (alef-3)
 
احمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۱:۲۱
وقتی نوبت به کارمندان بی بضاعت میرسد چرا همه سنگ اندازی میکنید.قدرت خرید اکثر کارمندان نظام مقدس جمهوری اسلامی در حد خط فقر
و حتی زیر خط فقر است.
چرا بجای پشتیبانی از افزایش اندک حقوق آنها تحت پوشش کار انتخاباتی
جلو گیری میکنید.
چرا در ماجرای حقوق های نجومی سکوت کردید. حالا که دولت میخواهد توازنی بین قدرت خرید و در آمد کارمندان زیر خط فقریش ایجاد کند.عده ای
به غلط معترض میشوند. مگر این اقشار تحلیل کرده دون پایه " کارمند " نباید
از امکان این کشور بحمدا... ثروتمند بهره مند شوند.این افزایش حقوق ها باید دو -سه سال پیش اجراء میشد.تا حداقل نفس تازه ای به قدرت این قشر آسیب و رونق اقتصادی آنها می بخشید. (4238406) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۲:۳۳
من خودم یک کارمندتامین اجتماعی هستم درست دراسفند95 این افزایش
را به نحو وحشتناک تبعیض آمیزی اجرا کردند مثلا من با 18 سال سابقه کار
با مسوولم که اوهم هم سابقه من هست بعد ازاجرای این دستور اداری چیزی
نزدیک 1200000 هزار تا 1300000 تومن با مزایا واضاف کاراختلاف حقوق پیدا کردیم درصورتیکه
قبلا اختلاف حقوقی ما 500000 هزار تومان بود
درصورتیکه کارمان هم کاملا مشابه هست فقط ایشان چون من یکنفر زیرمجموعه شان هستم 45 درصدبه فوق العاده شغلش اضافه شده واین درمورد معاون شعبه
وریس شعبه و کارشناسان اداره کل این ضریب به 65 ودرسطح مدیران به 80درصد
میرسد
جالب اینجاست فقط شرط اعمال این افزایش داشتن زیر مجموعه هست
یعنی کسی با4سال سابقه که فقط حتی یه زیرمجموعه داشته باشه
این افزایش شاملش میشه.
درصورتیکه واقعا اکثراین افراد عمدتا کاری انجام نمیدهند ومعمولا کارخود روهم باتفیض اختیار به دوش نفر ات دوم یا سوم می اندازند واگرهم به خاطرمسوولیتشان
هست موقعی که مشکلی پیش میاد باز کارمندجز بیچاره بازخواست میشه
ویاتنبیه میشه
قبلا قراربود نظام هماهنگ اجرابشه به این صورت که هرکس متناسب با سابقه اش
که افزایش پیدامیکنه گروهش روبگیره وحقوقش افزایش پیداکنه اما حالااگه فردی
مثلا با 25 سال سابقه وکارخوب به خاطرنداشتن پارتی و عضوهیچ باندی نبودن اگه پستی بهش ندادندباوجودکارزیاد و سابقه بالا کمترین حقوق رومیگیره و ظلمی
آشکار به آنها میشه وچون مسوولینو روسا ومدیران خودشان ذینفع هستند به هیچ
عنوان پیگیری احقاق حق کارمندانشان نیستند وحتی پشتیبانی ازاین ظلم آشکاروبی عدالتی هم میکنند.الان حدود پنجاه درصدکارمندان این مشکل را دارند
ومعترضند اما کسی اهمیتی به اعتراض آنان نمیدهد.وعملاانگیزه ای برای
هیچ کس باقی مونده واقعا ازمجلس وسایر مقامات انتظارمیره جلواین بی عدالتی وظلم آشکار
را درادارات بگیرندودولت را بازخواست کنندو حق مارواحیاکنندوحتی دولت بااین
کار خود باعث دودستگی واختلاف میان کارمندان شده (4238410) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۲:۴۹
افزایش 50 درصد نیست مغلطه نکنید......افزایش بند 10 ماده 68قانون مدیریت خدمات کشوری است که تا امروز همه کارکنان دولت تا سقف 35 درصد استفاده میکردند و الان مجوز تا 50 درصد صادر شده (4238411) (alef-3)
 
حمید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۴۸:۵۹
این افزایش حقوق فقط تو جیب مدیران میره، نود درصد کارمندان دولت را شامل نمیشه. لطفا با یک گزاره غلط، کارمندان را محکوم نکنید. (4238424) (alef-3)
 
مجید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۸:۵۹:۲۵
به نظر من این افزایش یعنی فاصله انداختن بین حقوق مردم ونتیجه معکوس داره درموردانتخابات دولت بایدسیاستهایی روانتتخاب کنه که شامل همه اقشاربشه نه فقطکارکنان شاغل چون کارمندانی داریم که متاسفانه اصلا اداره نمیرن که کارکنن ولی این افزایش روبه ناحق میگیرن کمی هم به فکربازشسته هاباشیدچون اوناهم حق رای دارن وخانواده بزرگتری هم هستند (4238455) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۰۳:۱۴
اصلا ربطی به انتخابات نداره بیش از یکساله که درباره این افزایش حقوق بازنشستگان داره بحث وبررسی میشه وتصادفا به انتخابات برخورد کرده لذا ربط افزایش حقوق به انتخابات موضوعی سیاسی است وباید حضرات منتقد از این زاویه هم به ان نگاه کنند (4238460) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۱۰:۱۵
فرمایش آقای حاجی دلیگانی درست است. بدنه وزارت بهداشت شامل حدود 4500000 نفر پرسنل می شود که متاسفانه با رویکرد وزیر فعلی بهداشت، فوق العاده ویژه موضوع تبصره 10 ماده 68 قانون مدیریت خدمات کشوری که جزو تکالیف دولت بوده و باید 35 درصد فوق العاده شغلی پرسنل کارشناسی افزایش یابد، فقط در سطح ستاد وزارتخانه اِعمال شده و قاطبه کارکنان دانشگاههای علوم پزشکی کشور از این افزایش محروم شده اند!!! همین وزیر بهداشت محترم که وزیر دولت تدبیر و امید می باشد، با اجرای طرح تحول سلامت، جیب پزشکان متخصص را پر کرد و شکاف طبقاتی وزارت بهداشت را به دره ای عمیق مبدّل نمود.
یکی از شاهکارهای دیگر ایشان، دور زدن یک شبه مصوبه دیوان عدالت اداری که دریافت حق فنی توسط داروخانه ها را لغو کرده بود ، می باشد!!
این حضرات باید به چه زبانی بگویند که برای طبقه کمتر برخوردار ارزشی قائل نیستند و دولت مرفهین و سرمایه داران هستند!؟
چرا افزایش پنجاه درصدی در بودجه سنواتی امسال اِعمال نشد!؟ چرا این افزایش در بودجه های سال قبل و بر اساس قانون برنامه پنج ساله که تصریح می نماید، افزایش حقوق باید متناسب با نرخ تورم باشد، اتفاق نیافتاد!؟ مگر آقایان ادعا نمی کردند، تورم سال 92، حدود 40 درصد است، پس چرا همان سال حقوق ها را متناسب با نرخ تورم افزایش ندادند!؟
اگر کارکنان دولت از بصیرت کافی برخوردار باشند که حتماٌ قاطبه کارکنان خدوم دولت آدمهای فهیم و بصیری هستند، نباید فریب این اقدام خلق الساعه و انتخاباتی که خداپسندانه به نظر نمی رسد را بخورند! (4238475) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۲۰:۲۹
به نام خدا
با سلام افزایش سقف امتیاز لزوما به معنی افزایش حقوق آن هم 50درصدی نیست بلکه این که این افزایش برای چه مواردی اعمال می شود مهم است (4238492) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۸:۰۷
مواردش که گفتند فقط پست دارها
کارمندبدبخت هیچی (4238749) (alef-3)
 
عبدالله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۲۸:۱۸
دولت برای کارمندان خودش که خوب دست و دلبازی میکنه ولی وقتی نوبت به کارگر قانون کار که میرسه میگه باید پلکانی افزایش صورت بگیره که .........
قربون عدالت مداری تون بشم. (4238503) (alef-13)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۳۰:۲۲
قانون خدمات کشوری دارای اشکالات زیاده که یکی ازمهمترین آن، مسدود شدن ارتقا طبقه شغلی برای دارندگان مدرک کارشناسی تا 13 وبرای کارشناسی ارشد تا 14 می باشد که بسیاری ازکارمندان مشغول بکار سالیان سال به این طبقات شغلی ارتقا یافته ومستخدم علیرغم تجربه بالا ونیز مسلط بودن بکار در7 سال آخر پایان کاری(30 ساله) ازهرگونه ارتقا ی شغلی محروم می باشد که همین باعث بی انگیزگی بین کارمندان با سابقه شده و بهره وری راکم نموده است.
درضمن بسیاری از کاربران تنها صورت شکلی بخشنامه رو نظر دادند درحالیکه تا دستورالعمل اجرائی تنظمی وابلاغی ، موضوع بسیارمتفاوت خواهد بود.
سطحی نگر نباشیم وتو هرکاری نظر نا کارشناسانه ندهیم. (4238509) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۳۲:۴۸
به كارگزاي بدبخت قطره چكوني افزايش حقوق مي دهند چون برده هستند و به كارمندان با بيل ؟؟؟؟ بلاخره وقت راي دادن هم مي زسه (4238517) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۹:۰۰
موافقم
ولی موضوع اینه کهکارمند هم نمیگیره فقط ریس روسا میگیرند (4238753) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۳۶:۵۶
اینکارای پوپولیستی فایده ای نداره
روحانی بای بای (4238528) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۹:۳۹
این عبارت در مورد رفقای دولت مهرورز شما بیشتر صدق میکندِ (4238728) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۵۹:۵۶
درود بر اعتدال (4239565) (alef-3)
 
سامان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۳۹:۴۰
حالا كه من با 30 سال خدمت در حال بازنشستگي هستم ودختر وپسر بزرگ دارم ومي خواهم براي آنها زندگي رديف كنم با اين افزايش حقوق اميدي پيدا مي كنم خواهشاً در اين رابطه كار شكني نكنيد وبرچسپ ناروا به دولت نزتيد./. (4238535) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۳:۳۵
اگر حقوق ها افزایش پیدا کند به روحانی رای می دهم (4238545) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۴۴:۰۳
درود بر روحانی (4238548) (alef-3)
 
Switzerland
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۰:۵۹
برخی دارندداطلاعات غلط رو گسترش می دهند. افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارمندان کجا بود واقعا خودتون هم قبول داربد که درست میگید. سقف امتیازات ۵۰ درصد افزایش یافته که عملا ۵ درصد شاید به حقوق برخی اصافه بشه. خدا همه نا رو به راه راست هدایت کنه. اصولگرایی دروغگو ندیده بودیم که دیدیم (4238565) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۷:۱۱
من که کلا با این بخشنامه از این دولت ناامید شدم. فقط به فکر ذخیره های نظام هست. کارمندان عادی چه گناهی دارن که این همه تبعیض میشه در حقشون. با این بخشنامه که فاصله حقوق های ما با اونا سر به فلک میکشه. کاش این دو ماه هم زود تموم شه. من قبل از خوندن این خبر مصمم به انتخاب این دولت بودم ولی الان ... (4238577) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۰۹:۵۷:۳۸
دولت محترم بداند که جمعیت کارگران کشوربیش از50میلیون نفرمیباشندودرهر خانواده کارگری حداقل یکی دونفرلیسانس وفوق لیسانس ودکتری وجوددارندو به اعضای خانواده خوددرموردظلم دولت به کارگران خواهندگفت؛انشالله جامعه چندده میلیونی کارگران خودشان کاندیدا داشته باشند؛چراکه کارگران بااین جمعیت هرکه رابخواهندمیتوانندرییس جمهورنمایندانشالله. (4238578) (alef-13)
 
Austria
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۰۸:۳۰
از توزیع سیب زمینی و آرد که بهتره. نکنه یادتون رفته، توزیع سبب زمینی در شب انتخابات رو؟ دولت هاله نور شب انتخابات حقوق بازنشسته ها رو 8 درصد اضافه کرد، بعد از انتخابات مالیات بر حقوق رو 9 درصد افزایش داد که اون افزایش حقوق رو جبران کرده باشه! آن موقع دلواپسی تان را گذاشته بودید زیر بالش؟
درود بر روحانی (4238596) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۵:۰۸
دلار ۱۲۰۰ تمانی شد ۴۰۰۰تومان حقوق ماهم باید مطابق ان بالا برود اگر شود من به روحانی رای می دهم (4238642) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۳۹:۰۱
اینکه بخشی از قانون پنجم برنامه توسعه است که تا حالا به علت شرایط بد مالی دولت اجرا نشده. بديهيه که به علت افزایش صادرات نفت بعد از تحریمها دولت در سال 96 نسبت به سالهای 90 تا 95 دست بازتری برای پرداختها داره . اتفاقا اگر دولت امسال این مصوبه را اجرا نميکرد باید مورد مؤاخذه مجلس قرار می گرفت، چون هیچ بهانه ای برای عدم اجرا وجود ندارد. (4238652) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۴:۱۶
این افزایش شامل حال بیشتر کارمندا نمیشه (4238660) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۵:۵۹
افزایش حقوق به هربهانه ای هم که باشه کارخوبی است شما چرا پلاتین چسبوندید (4238666) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۱۶:۵۱
برای کارمندها که نیست
چه فایده فقط مسوولین و روسا ومدیران (4238747) (alef-3)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۰:۴۸:۲۲
بازاری ها همیشه این قدر بخل میورزند؟ شما که هر چقدر میخواهید روی اجناس میارید حتی به قیمت روی جنس هم کاری ندارید. عید خودم شاهد بودم یکی از آشنایان با خنده تعریف میکرد براش مالیات 100 میلیونی ( حقوق کل عمر یک کارمند) بستند و گفت عین همیشه میرم اعتراض میدم و پرداخت نمیکنم! واقعا دمتون گرم که ما مردم خودمان هم با هم دوست نیستیم. واقعا افزایش حقوق به قول آقای بردیا زیر 2 میلیون کارمند انقدر براتون دردناکه چرا؟؟ (4238674) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۰:۳۰
اون موقع که میلیارد ، میلیارد حقوق ودریافتی های نجومی به جیب پزشکان وازمابهتران میرفت وخوردند وبردند شما کجا بودی که کمبود اعتبار را مطرح کنی ؟!!!
حالا که بعد ااز10سال قسمتی ازقانون خدمات کشوری میخواد اجرا بشه دادوفغان
درمیاری ، خداوند همه را به راه راست هدایت کند. (4238703) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۰۸:۰۳
دو گروه داریم که درآمدشان بالاست: پزشکان و از ما بهتران! (4238725) (alef-3)
 
عبداله
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۴۷:۰۲
دستشان درد نکند، ازاينکه شما اطلاع رساني کرديد متشکر> (4238961) (alef-3)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۲۹:۱۹
قیمت چیزای دیگه هم میره بالا. (4238773) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۴۱:۰۴
فکر نکنم این مصوبه شامل ما کارمندان ساده بشود. از حقوق 1 و نیم میلیونی چیزی برای اینده و پس انداز نمیماند ان هم با زندگی ساده (4238803) (alef-3)
 
چکیده
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۱:۵۰:۰۳
چرا دولت قیمت گذار ورکورددار رکود فکری برای بازنشستگان تامین اجتماعی نمیکند چرا تشخیص مصلحت نظام مصوبه همسان سازی حقوق بازنشستگان را به علت عدم تامین نقدینگی وتو کرده ؟ چرا دست دولت ها درجیب کارگران بدون پشتیبان است وهزاران میلیارد به سازمان بدهکاراست سازمان تامین اجتماعی متعلق به قشر کارگری وضعیف کشور است وهرگونه برداشت وسوء مدیریت حق الناس است چرا کارگرباید بابیمه 30 درصدی وبقیه کارمندهای دولت بابیمه......چرااین همه تبعیض؟ (4238815) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۲۲:۴۵
در اینکه حقوق کارمندان بسیار پایین است شگی نیست ولی ای کاش تفاوت میان حقوق کلیه دستگاهها از بین می رفت و تا حد زیادی تفاوت میان کارمند و رئیس!!!!!! (4238900) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۵۱:۰۱
نوش جون کارمندا
ما کارگرهای بدبخت شب عید واسه یک درصد باید چونه بزنن
کارگر همیشه بدبخته
الف نامردی اگه تایید نکنی (4238974) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۲:۵۷:۴۵
آقای روحانی مردانگی کن و اینکارو بکن واسه مردم. بکن .مردم ناشکر نیستن. (4238995) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۱۵:۵۰
اگر واقعا حقوق و دستمزدها از اول به موازات تورم افزایش می یافت ، الان بازار هم از رکود خارج شده بود. (4239235) (alef-3)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۳۶:۰۳
دورد بر معلم ابتدایی ها واقعا زحمت می کشند نوش جونشان. (4239271) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۳۷:۵۴
فقط مال مدیرانه نجومی بگیره شامل کارمندان جز نمیشه دعوا نکنیین متن را با دقت بخونین (4239275) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۵۵:۲۳
چرا این افزایش سال های قبل انجام ندادن این برا همین چند روز انتخابات است دوباره با یک تبصره مبینی افزایش حقوق از نرخ تورم کاذب کمتر است و این یعنی عملا هیچ افزایشی نیست بلکه چیزی هم کم شده در ضمن این افزایش بیشتر مدیران را در بر میگرد واقعا همه سرکاریه این قدر به هم گیر ندین (4239316) (alef-3)
 
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۴:۵۶:۳۲
تورم فقط رو قشر حقوق بگیر تاثیر می گذاردو گرنه شما کاسب ها که درصدی سود می برید. اگر جنسی که می فروشید 100 تومان باشه 30 تومان و اگر 100000 تومان باشد 30000 سود می برید فرقی به حالتان ندارد .علاوه بر این اگر کارمند پول نداشته باشد شما جنس هایتان را به کی قالب می کنید؟ (4239320) (alef-3)
 
هموطن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۵:۳۰:۳۱
این بخشنامه برای همه کارمندان نیست بلکه برای ان گروهی است که با رانت می توانند بروند شورای حقوق و دستمزد و مجوز بگیرند ..
حالا معمولا به چه کسانی این محوز داده می شود ؟
جواب : به از ما بهتران مثل کارکنان وزارت کشور و ریاست جمهوری
خلاصه خودشان برای خودشان مصوبه می زنند ! (4239391) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۰۳:۰۳
خرمن او را نماند حیله به جز سوختن (4239456) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۰۵:۲۴
در اين كه درآمد و حقوق بسيار پايين است شكي نيست و بايد از يك جا شروع بشه، اما وقتي خوبه كه همزمان راهكار كاهش و كنترل هزينه ها هم ارائه بشه، هم حقوق واقعي و نزديك نرمال جهاني باشه هم هزينه ها. (4239463) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۱۶:۱۳:۳۸
همسر من کارمند بازنشسته است و میدانم که کارمندان فکر میکنندکه بالاترین میزان مالیات را میدهند اما سال گذشته مالیات کسبه غوغا کرد چرا خبر ندارید صحبت میکنید در اهواز فروشگاهی بود که از ان خرید میکردیم خانوادگی هر کدام هر از چندی چیزی مبل کمد و قیمتهای مناسب داشت بزرگ نبود کوچک بود با قیمتهای مناسب که با بودجه امثال ما کارمندان جور در میامد سال گذشته رفتم برای پسرم کمد بخرم دیدم هیچ ندارد پرسیدم چرا گفت برای ما مالیات امده 23 میلیون تومان خوب تعجب اور بود کل مغازه ان بدبخت 23 میلیون ارزشش بود تعطیل کرده بود میگفت کار نکنم بهتر است از در امدم بیشتر باید مالیات بدهم چرا فکر میکنید بازاریان روی گنج مینشینند بازاری اگر مریض شود کسی برای دوا و درمانش و سلامتی اش حتی حال اورا نمیپرسد اگر نتواند به محل کارش برود کسی جواب سلامش را هم نمیدهد در خانه هم نمیبرند پول را زحمت میکشند کاری به بازاریان بسیار بزرگ ندارم که انشالله از راه حلال به مالی رسیده اند و نیازی ندارند اما بازاریان خرده پا با زحمت سر پا میمانند با همدیگر دشمن نباشیم بازاری و کارمند هموطن هستند (4239474) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۰:۵۲:۰۷
البته همیشه هم اینطور نیست. من کاسبی با گردش مالی بسیار بالا را می شناسم ک برای یک سال فقط 800 هزار تومان مالیات پرداخت کرده است . من کارمند ماهی 140 هزار تومان و همسرم ماهی 120 هزار تومان ماهی مالیات می دهیم یعنی در مجموع سالی بالای 3 میلیون تومان. فقط کافیه راهش را بلد باشند و نیم نگاهی به پول شیرینی اندک ممیزان مالیاتی ناپاک داشته باشند . در ضمن آقایان کسبه چنذ برابر پول مالیات را روی جنس می کشند و ار من خریدار می گیرند.اما من از چه کسی بگیرم ؟یک بار باید مالیات حقوق بدهم و یکبار هم مالیات ارزش افزوده 9 درصدی بابت خرید هر کالایی. (4240007) (alef-3)
 
خودم
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۹ ۲۱:۴۴:۱۸
سال اول ریاست جمهوری اقای روحانی برای معلمان که حکم افزایش حقوق خورده شده بود حکم به علتی نامعلوم ملغی شد!!! حالا حتما میخوان قبل انتخابات یه حکم بزنن و بعد انتخابات بگن اشتباه شده لغوش کنند!!!! (4240113) (alef-3)
 
منوچهر راستی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۲:۳۳:۰۳
بخدا همه ی این ها دروغ است .این دولت واین این اختلاس ها مگر می گذارد چیزی به کارمند و مخصو صاً ما باز نشستگان فرهنگی آبرودار که این همه زجر و بد بختی و نداری و شرمندگی زن و فرزند و نوه را تحمل کرده ایم .چیزی برسد .اینهم غلوی است که نشانه نزدن است .خدا خودش به ما رحم کند. (4241253) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۶-۰۱-۲۰ ۱۳:۲۱:۰۵
اصلا امکان افزایش بیش از10درصد نیست دعوا نکنید . (4241401) (alef-13)
 
احمدیان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۲۱ ۱۷:۵۱:۲۸
این قانون باید سال 86 اجرا می شد .حق کسانی کهبازنشسته شدند چه می شود. (4245276) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۱-۲۲ ۲۰:۵۹:۴۷
حتی حقوق 10000000 به کارمندان هم روحانی را نجات نخواهد داد. (4247633) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.