توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489750
افول دوران خودروهای بنزینی‌ و گازوئیلی در اروپا
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۵ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۴
فرانسه اعلام کرده است که فروش وسایل نقلیه بنزینی و گازوئیلی را در مدتی کوتاه تر از 25 سال آینده متوقف خواهد کرد. نیکلاس هولت، وزیر محیط زیست فرانسه، روز پنج شنبه اعلام کرد که این کشور قصد دارد اهداف خود را مطابق توافق اقلیمی پاریس دنبال کند.

به گزارش تابناک به نقل از Russia Today، هولت گفته است: ”ما نوید دهنده ی آنیم که دوره ی فروش خودرو های بنزینی و گازوئیلی به سر رسیده است."
 
وی همچنین گفته است که این هدف می تواند "بار سنگین" بر دوش خودرو سازان داخلی باشد. بخشی از سهام خودروسازان فرانسوی رنو و پژو سیتروئن، متعلق به دولت فرانسه است.

 مقامات اروپایی به دنبال افزایش مالیات بر روی وسایل نقلیه گازوئیلی هستند. اتومبیلهای گازوئیلی آلوده تر از آن هستند که در ابتدا تصور می شد، و برنامه هایی برای ممنوع کردن یا محدود کردن تردد آنها در برخی از شهرها وجود دارد.

 شهرهای اشتوتگارت و مونیخ آلمان به دنبال ممنوع کردن برخی از اتومبیل های گازوئیلی هستند و می گویند آنها باعث افزایش بیماری های تنفسی می شوند.

 بدبینی ها نسبت به فروش خودروهای گازوئیلی در اروپا از زمان رسوایی فولکس واگن شروع شده است. آلمان قصد دارد تا سال 2020 یک میلیون وسیله نقلیه الکتریکی را به خیابان ها بیاورد.

 ولوو روز چهارشنبه اعلام کرد که تمام خودرو های این شرکت سوئدی پس از سال 2019، الکتریکی یا هیبریدی خواهد بود. ولوو اولین خودرو ساز بزرگی است که تاریخی برای عدم تولید وسایل نقلیه بنزینی یا گازوئلی اعلام می کند.

سال گذشته، خودروهای هیبریدی و الکتریکی تنها 3.6 درصد از فروش وسایل نقلیه در اروپای غربی را به خود اختصاص دادند.
 
کلمات کلیدی : خودروهای بنزینی+خودروهای گازوئلی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.