توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 490857
مقام کاخ سفید: علاوه بر روسیه، چین و کره شمالی نیز در انتخابات آمریکا دخالت کرده‌اند
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۹ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۱۹
رئیس دفتر رئیس‌جمهور آمریکا در اظهاراتی بدون ارائه مدارک، چین و کره شمالی را به دخالت در انتخابات آمریکا متهم کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از  پایگاه اینترنتی «نیویورک دیلی نیوز»، راینس پریباس، رئیس دفتر ترامپ، روز یکشنبه گفت فقط روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مداخله نکرده است و چین و کره شمالی هم این کار را انجام داده‌اند.

«نیویورک دیلی نیوز نوشت: این نخستین بار است که فردی در دولت ترامپ، کره شمالی و چین را به مداخله در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا متهم کرده است. راینس پریباس با این سخنان، از ادعاهای مبهم دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، حمایت کرد که «کشورهای دیگری به غیر از روسیه به این مداخله دیجیتالی ملحق شدند.»

پریباس تاکید کرد ترامپ هنوز هم معتقد است روسیه در انتخابات سال گذشته اعمال نفوذ کرده است.

وی گفت: «مسئله دیگری که ترامپ همچنین می‌گوید و موجب خشم رسانه‌ها شده ولی حقیقتی محض است این است که افراد دیگری نیز این کار را انجام داده‌اند. این یک حقیقت است. چین و کره شمالی این کار را به صورت منسجم در طول سال‌های زیادی انجام داده‌اند. بنابراین، بله ترامپ معتقد است روسیه احتمالا همه این اقداماتی را که به ما گفته شده انجام داده است،  ولی وی همچنین اعتقاد دارد کشورهای دیگر هم مشارکت داشته‌اند.»

رئیس دفتر ترامپ برای این سخنانش، شواهدی ارائه نداد. مشخص نبود آیا رئیس کارکنان کاخ سفید صرفا درباره انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ صحبت می‌کند یا اینکه وی اعتقاد دارد روسیه، چین و کره شمالی در انتخابات دیگر هم مداخله کرده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا با صدور بیانیه‌ای اعلام کرد منظور پریباس، به طور کلی هک کردن بوده است و منظورش دستکاری انتخابات نبوده است. در این بیانیه همچنین آمده است: «چین و کره شمالی در خصوص فعالیت بدخواهانه سایبری علیه نهادهای آمریکا، سابقه‌ای طولانی دارند.»
 
کلمات کلیدی : آمریکا + اف‌بی‌آی + ترامپ + روسیه + انتخابات آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.