توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 440753
نخستین واکنش رسمی دمشق به «مناطق امن» ترامپ
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۲۴
دمشق در نخستین اظهارنظر درخصوص طرح رییس جمهور آمریکا برای ایجاد مناطق امن، درباره پیامدهای خطرناک این اقدام بدون هماهنگی با دولت سوریه هشدار داد.
به گزارش العالم، این اظهارات، امروز دوشنبه، از سوی ولید معلم وزیر خارجه سوریه دردیدار با فیلیپو گراندی کمیسر عالی سازمان ملل در امور پناهندگان و هیات همراه در دمشق بیان شد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در گزارشی درباره این دیدار آورده است که "درخصوص آنچه اخیرا درباره به اصطلاح مناطق امن مطرح شد، دو طرف اتفاق نظر داشتند که هرگونه تلاش بدون هماهنگی با دولت سوریه اقدامی ناامن و نقض حاکمیت سوریه به شمار می آید".

وزیر خارجه سوریه در چارچوب این گفتگوها که محور اصلی آنها پناهندگان سوری بوده است، بار دیگر از تمام شهروندانی که به سبب جنگ به کشورهای همسایه پناه بردند، خواست تا به کشور بازگردند. وی بر آمادگی سوریه برای استقبال از آنها و فراهم کردن امکانات یک زندگی شرافتمند تاکید کرد.

خبرگزاری سانا افزود: معلم از تلاشهای کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان در همکاری با دولت سوریه در زمینه ارائه کمک ها و تامین نیازهای انسانی تشکر و قدردانی کرد و بر لزوم سیاسی نکردن مساله کمکهای انساندوستانه و عدم تبعیض در ارائه این کمکها در راستای خدمت به طرحهای سیاسی که هیچگونه ارتباطی با اموربشردوستانه ندارند، تاکید کرد.

فیلیپو گراندی نیز بر تمایل کمیساریای عالی سازمان ملل در امور پناهندگان برای ادامه و گسترش همکاری ها با دولت سوریه در زمینه ارائه کمک های انساندوستانه تاکید کرد.

بر طبق خبرگزاری سانا، وی همچنین از تلاشهای دولت سوریه در این خصوص تشکر و قدردانی کرد.
۱۳۹۶/۰۶/۰۱ ۱۱:۰۷
 
۱۳۹۶/۰۵/۱۸ ۰۸:۴۱
 
۱۳۹۶/۰۵/۰۹ ۰۹:۳۴
 
۱۳۹۶/۰۴/۱۵ ۱۴:۳۲
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۲ ۲۳:۵۶
 
۱۳۹۶/۰۴/۰۱ ۱۲:۳۶
 
۱۳۹۶/۰۳/۰۳ ۱۷:۲۵
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۸:۰۳
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۲:۵۹
 
۱۳۹۶/۰۱/۱۹ ۱۱:۴۱
 
 
کلمات کلیدی : سوریه+مناطق امن+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.