توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 174650
اتهام اوباما به جمهوری خوهان
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۸:۵۹
«باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در یک مصاحبه تلویزیونی کنگره به ویژه جمهوری‌خواهان را متهم به جلوگیری از سازش مالیاتی و بهبود اقتصاد شکننده آمریکا کرد.

به گزارش فارس به نقل از نیویورک تایمز، «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا در مصاحبه تلویزیونی با شبکه ان بی سی آمریکا گفت که امیدوار است کنگره امروز یکشنبه در زمینه پرتگاه مالی به توافق برسند اما اگر این طرح با شکست مواجه شود تلاشش را برای گسترش مالیات به طبقه متوسط مردم آمریکا ادامه خواهد داد.

اوباما گفت: درحال حاضر فشار روی کنگره است.

«هری رید» رهبر اکثریت سنا و «مایک مک کانل» رهبر جمهوری‌خواهان سنای آمریکا مامور شده‌اند که درباره پرتگاه مالی آمریکا به یک قانون مشترک برسند. «جان بینر» رئیس جمهوری‌خواه کنگره گفته است که او به هیچ طرحی رای نمی‌دهد مگر اینکه اول در سنا به تصویب برسد.

اوباما در ادامه افزود: اگر به توافق برسیم از یک نیش بزرگ پرتگاه مالی خلاص شدیم و از بدترین نتایج آن جلوگیری کردیم. اوباما در این مصاحبه که شنبه عصر توسط شبکه ان بی سی در کاخ سفید ضبط شده و یک شنبه صبح به وقت آمریکا پخش شد کنگره و به ویژه جمهوری‌خواهان را متهم به جلوگیری از سازش مالیاتی و همچنین متهم به جلوگیری از بهبود اقتصاد همچنان شکننده آمریکا کرد.

اوباما از کنگره درخواست کرد که طی ۴۸ ساعت آینده در مورد افزایش مالیات‌ها به توافق برسند.

اوباما برای کاهش کسری بودجه آمریکا پیشنهاد داده است که مالیات افرادی که بیش از ۲۵۰ هزار دلار در سال درآمد دارند افزایش یابد اما جمهوریخواهان مایلند حداقل درآمد برای افزایش مالیات یک میلیون دلار باشد. درعوض جمهوری‌خواهان قصد دارند که کسری بودجه را از محل کاهش هزینه‌های اجتماعی دولت جبران کنند که دموکرات‌ها قویا با آن مخالف هستند.

آسوشیتدپرس نوشت: رهبران سنا نیز مهلت رسیدن به توافق درباره پرتگاه مالی آمریکا را یک شنبه عصر به وقت این کشور تعیین کرده‌اند. این درحالیست که هیچ کدام از احزاب هیچ نشانه‌ای در زمینه رسیدن به یک توافق از خود بروز نداده‌اند. باید دید که آیا مصاحبه باراک اوباما با شبکه ان بی سی که گفته میشود برای فشار به کنگره آمریکا ترتیب داده شده است میتواند آمریکا را از لبه پرتگاه دور کند یا نه.
 
کلمات کلیدی : بودجه آمریکا+ اوباما