توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374856
فرانسه تسلیحات سنگین به عراق می‌فرستد
تاریخ انتشار : شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۰
فرانسوا اولاند، رئیس‌جمهور فرانسه، روز جمعه (۱ مرداد) گفت به منظور حمایت از عراق در مبارزه با داعش، سلاح به این کشور می‌فرستد.

به گزارش ایسنا، رئیس‌جمهور فرانسه گفت: «امروز صبح در شورای دفاع تصمیم گرفتم به عنوان بخشی از ائتلاف ضدداعش، تسلیحات را برای نیروهای عراقی قابل‌دسترس کنم.»

اولاند که پس از جلسه‌ای با جمعی از وزیران و رؤسای امنیتی سخن می‌گفت، اظهار داشت: «(تسلیحات) ماه آینده به آنجا (عراق) می‌رسند.»

دستیار اولاند گفت این تسلیحات شامل تجهیزات سنگین توپخانه‌ای می‌شود. وی افزود فرانسه مشاوران نظامی خود را جهت آموزش به نیروهای عراقی برای کار با این تجهیزات به آن کشور خواهد فرستاد.

رئیس‌جمهور فرانسه در ادامه گفت پاریس تصمیم دارد ناو هواپیمابر شارل‌دوگل خود را «در پایان ماه سپتامبر» به منطقه اعزام کند.

وی افزود این ناو هواپیمابر «به ما اجازه خواهد داد تا با استفاده از جت‌های رافائل، حملات خود را علیه گروه‌های تروریستی در سوریه و عراق شدت بخشیم.»

وی گفت: «ما از هم‌پیمانانمان در عراق و سوریه حمایت می‌کنیم، اما نیروی زمینی پیاده نخواهیم کرد.»

رئیس‌جمهور فرانسه گفت: «ما مشاوره و آموزش می‌دهیم، اما سربازان ما در زمین در سوریه و عراق نخواهند جنگید.»

امریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای آن از سپتامبر ۲۰۱۴ بدون کسب مجوز از دمشق یا دستور سازمان ملل، حملات هوایی به سوریه را آغاز کردند. این در حالی است که بسیاری از کشورهای حاضر در ائتلافِ به اصطلاح ضد تروریستی از جمله عربستان سعودی و قطر ازعناصر تکفیری معارض دولت سوریه حمایت می‌کنند.
 
کلمات کلیدی : عملیات تروریستی در نیس فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.