توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 508398
قاسمی تشریح کرد؛
دلایل سفر دیپلمات‌های عربستانی، مشاور ماکرون و نماینده پوتین به ایران
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۹:۱۲
سخنگوی وزارت امورخارجه گفت: هیئت‌های دو کشور ایران و عربستان پس از ایام حج از اماکن دیپلماتیک یکدیگر بازدید می‌کنند.

به گزارش تسنیم، بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه عصر امروز در حاشیه مراسم ختم ابراهیم یزدی در جمع خبرنگاران درباره اهداف سفر دیپلمات‌های ایرانی به عربستان و همچنین دیپلمات‌های عربستانی به ایران، اظهار داشت: این سفر از مدت‌ها پیش مطرح بود و دو هیئت از ایران به عربستان و هیئتی از عربستان به ایران سفر خواهند کرد که هدف اصلی آنها بازدید از اماکن دیپلماتیک دو طرف است.

وی افزود: حدود یک ماه پیش هیئت عربستانی ویزای خود را اخذ کرد و هیئت ایرانی نیز امروز ویزای خود را در اختیار دارد و در آینده نزدیک سفر انجام می‌شود.

سخنگوی کمیسیون وزارت امورخارجه خاطرنشان کرد: زمان سفر در حال حاضر دقیقا مشخص نیست، اما تصور می‌کنم بعد از ایام حج این سفر انجام بپذیرد.قاسمی درباره علت حضور مشاور رئیس‌جمهور فرانسه و نماینده پوتین در ایران، بیان داشت: این سفر در چارچوب مناسبات اقتصادی و سیاسی که با کشور فرانسه است صورت گرفته، البته آنها مذاکراتی با مقامات وزارت امور خارجه نیز داشتند و روند مذاکرات در حال پیگیری است، همچنین مشاوره آقای پوتین نیز با توجه به اینکه در مباحث آستانه و مسائل منطقه‌ای با دولت روسیه دائماً در تماس هستیم، به طور مکرر با هیئت‌های ایرانی دیدار می‌کنند و مسائل منطقه را به طور مرتب مورد رایزنی قرار می‌دهند.
 
کلمات کلیدی : سفر به ایران+دیپلمات‌های عربستانی+مشاور ماکرون+نماینده پوتین
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.