نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 278493
قیمت انواع خودرو در بازار
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۴ تير ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۱
بازار خودرو در حالی همچنان در رکود به سر می‌برد که بسیاری از فعالان بازار بلاتکلیفی مشتریان را عامل اساسی این مشکل می‌دانند. بلاتکلیفی که بسیاری آن را نتیجه قرائت «بیانیه هسته‌ای لوزان» در ابتدای سال جاری عنوان می‌کنند و حالا با نزدیک شدن به ضرب الاجل تعیین شده در تیرماه و اعلام نتیجه مذاکرات، امید به رفع این بلاتکلیفی را دارند.

فعالان بازار با ابراز نگرانی نسبت به طولانی شدن رکود موجود در بازار پیش‌بینی می‌کنند که وضعیت کنونی تا پایان ماه مبارک رمضان ادامه داشته باشد. در این میان برخی از فعالان که امیدوار به رونق بازار به دلیل آغاز فصل تابستان و افزایش سفرها بودند نیز امید خود را به اعلام نتیجه مذاکرات موکول کردند. با این حال برخی دیگر نیز نسبت به تمدید دوباره مذاکرات و تاثیر آن در عمیق تر شدن رکود موجود در بازار خودرو اظهار نگرانی می‌کنند.

فعالان بازار خودرو در حالی که امید خود برای ایجاد رونق را از دست داده اند که بسیاری از سکوت بازار خودرو خبر می‌دهند و معتقدند که در هفته‌های آینده نیز انتظاری برای رونق در بازار مذکور وجود ندارد مگر اینکه مذاکرات هسته‌ای ایران با گروه ۱+۵ به نتیجه خوشایندی برسد.

به عقیده نمایشگاه‌داران خودرو، رکود موجود در بازار به اندازه‌ای طولانی شده است که در چند ماه اخیر شاهد افت قیمت خودروها در بازار بودیم. برهمین اساس برخی خودروهای داخلی بین ۱۰۰هزار تا یک میلیون تومان کاهش قیمت داشتند و خودروهای وارداتی نیز بین یک تا دو میلیون تومان افت را تجربه کردند. روند افت قیمت در بازار به‌گونه‌ای است که قیمت برخی خودروهای داخلی با توجه به فروش ویژه و اقساطی خودروسازان به مناسبت ماه مبارک رمضان با قیمت کارخانه فاصله اندکی پیدا کرده است و در صورت ادامه‌دار شدن این روند قیمت‌ها در آینده نزدیک یکسان می‌شود.

افت برخی از داخلی ها
همانطور که گفته شدبازار خودروهای داخلی در حالی کاهش ۱۰۰ هزار تا یک میلیون تومانی را تجربه می‌کند که بسیاری از فعالان بازار نسبت به یکسان شدن قیمت بازار و کارخانه اظهار نگرانی می‌کنند. با گشتی در بازار خودرو نیز شاهد افت و خیز قیمتی برخی از خودروها در هفته جاری هستیم هر چند این نوسانات همانند هفته‌های گذشته نبوده است.

نمایشگاه داران پایتخت می‌گویند، در حال حاضر پژو ۲۰۶ تیپ ۵ با قیمتی برابر با ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این موضوع از کاهش ۲۰۰ هزار تومانی این خودرو در هفته جاری حکایت می‌کند. با این حال پژو ۲۰۶ صندوقدار در مدل V۸بدون تغییر در قیمت روزهای باثباتی را دنبال می‌کند. به‌طوری‌که هم‌اکنون قیمتی برابر با ۳۷ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان دارد.

از بازار پژو ۴۰۵ نیز خبر می‌رسد که این محصول پر تیراژ ایران‌خودرو در هفته جاری کاهش ۱۰۰ هزار تومانی داشته است به‌طوری‌که هم‌اکنون با قیمت ۲۹ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان به فروش می‌رود. همچنین پژو پارس در مدل سال خود بدون تغییر قیمت همچنان با قیمتی برابر با ۳۷ میلیون تومان به فروش می‌رسد. فعالان بازار از ثبات قیمتی رانا خبر می‌دهند و اینکه در حال حاضر این خودرو با قیمت ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.

سمند ال‌ایکس نیز با کاهشی ۱۰۰ هزار تومانی در حال حاضر به قیمت ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. همچنین سمند EF۷ بدون تغییر قیمتی در حال حاضر ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. از بازار دنا نیز خبر می‌رسد که این خودرو هم‌اکنون ۴۷ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود.بازار خودروهای سایپا هر چند در هفته‌های گذشته با تغییرات بسیار همراه بود اما در هفته جاری این خودروها تغییرات قیمتی خاصی نداشتند. براساس گفته فعالان بازار، تیبا با کاهش ۲۰۰ هزار تومانی در حال حاضر ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. اما بازار پراید که در هفته‌های گذشته با کاهش شدید قیمت مواجه بود در هفته جاری روزهای با ثباتی را دنبال می‌کند. به گفته نمایشگاهداران خودرو پایتخت، پراید در مدل ۱۳۱ خود بدون تغییر قیمتی خاصی در حال حاضر ۲۰ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود. پراید ۱۱۱ نیز بدون کاهش، قیمت ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خود را حفظ کرده است.

اما نگاهی نیز به بازار تندر-۹۰، بیندازیم؛ خودرویی که روزهای با ثبات خود را پشت‌سر گذاشته و تغییر قیمتی را در هفته جاری تجربه کرده است. به روایت فعالان بازار، تندر-۹۰ در مدل E۲ خود قیمتی برابر با ۴۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد و این به آن معناست که این خودرو کاهش قیمت ۵۰۰ هزار تومانی را تجربه کرده است؛ اما پارس‌تندر بدون تغییر قیمتی خاصی در حال حاضر ۴۴ میلیون تومان به فروش می‌رسد که این موضوع از تثبیت قیمت آن حکایت دارد. نمایشگاه داران خودرو پایتخت در مورد تندر-۹۰ اتومات نیز عنوان می‌کنند که این محصول در حال حاضر با قیمت ۵۳ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود که این قیمت موضوع نشان‌دهنده کاهش یک میلیون‌تومانی قیمت این خودرو در هفته جاری بوده است.

کاهش یک میلیونی برخی از وارداتی‌ها

بازار وارداتی‌ها نیز که به گفته نمایشگاه داران در رکود به سر می‌برد در هفته‌های جاری با افت قیمتی در برخی خودروها مواجه بوده است به همین دلیل در هفته جاری نیز این بازار با کاهش یک تا دو میلیون تومانی همراه بوده است. بر همین اساس النترا با کاهش ۲ میلیون تومانی در حال حاضر با قیمت ۱۱۸ میلیون خریدو فروش می‌شود. قیمت ۱۵۶ میلیون تومانی اسپورتیج نیز حکایت از کاهش یک میلیون تومانی این خودرو در بازار دارد. سراتو نیز با کاهش یک میلیون تومانی هم‌اکنون ۱۱۸ میلیون تومان به فروش می‌رسد. با این حال تویوتا RA۴ نیز با کاهش دو میلیون تومانی در حال حاضر به قیمت ۲۱۰ میلیون تومان خرید و فروش می‌شود. این در حالی است که خودروهایی چون بنز C۲۰۰ با قیمت ۲۹۵میلیون تومان و بنز E۲۰۰ با قیمت ۴۲۰ میلیون تومان روزهای باثباتی را سپری می‌کنند.
منبع: دنیای اقتصاد
 
کلمات کلیدی : خودرو+ سراتو+ سانتافه+ تندر+ پراید+ پژو
 
۱۳۹۴-۰۴-۰۴ ۰۸:۳۶:۳۷
به نظر من همانظور که مسکن بی حد و اندازه گرون شد
و مردم دیگه توان خرید ندارند.
حتی با وامهای 60 میلیونی هم اتفاقی در حوزه مسکن نیفتاد .

از آنجایی که خودرو هم بی خود و بی جهت گرون شده..
ملت دیگه نه توان خرید دارند نه علاقه ای دارند این دلال بازی وجود داشته باشه ..

مردم مقاومت خواهند کرد...
مردم دیگر فهمیده اند.. با نخریدن جنس گران.. فروشنده ها مجبور خواهند بود... قیمت هار وپایین بیارند..

اگر هسته ای به نتیجه برسه ..
باید پراید 20 میلیونی رو 5 میلیون خردی..
اگر هسته ای به نتیجه نرسه ..
مردم باز خرید نخواهند کرد ..
این دیدگاهی که در جامعه ما میبینم
ملت بریده اند..


---------- سرمایه دارن و کاسبان بی وجدان زیادی داریم
که زندگی مردم براشون مهم نیست .. ملت هم میسوزند و میسازند..
اما اجازه نمیدهند هر دلالی بیایید و خون اونها و زن و بچه و خانوادشون رو به شیشه بکنه (2994715) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.