توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 248199
«خانه‌ای در دشت»؛ ای.ال.داکتروف؛ ترجمه مهرشید متولی؛ نشر قطره
تاریخ انتشار : شنبه ۱۷ آبان ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۲۶
خانه‌ای در دشت
نویسنده: ای.ال.داکتروف
مترجم: مهرشید متولی
ناشر: قطره، چاپ اول ۱۳۹۰
۱۷۸ صفحه، ۴۵۰۰ تومان

این کتاب را در تهران فروشگاه اینترنتی شهر کتاب  و در شهرستانها پاتوق کتاب فردا، تا یک هفته پس از معرفی، با ۱۰% تخفیف ویژه عرضه می‌کنند، در صورت تمایل در تهران اینجا و در شهرستانها اینجا کلیک کنید.

****

داکتروف به سال ۱۹۳۱ در خانواده‌ای روس تبار و اهل موسیقی به دنیا آمده، در دهه هفتاد و هشتاد با رمانهایی همانند رگتابم و بیلی بتگیت به اوج شهرت و محبوبیت بود، و بعد از یک دوره‌ی کوتاه، درست در زمانی که همه او را در پایان دوران خلاقیت ادبی می‌پنداشتند، در هفتاد و چند سالگی، با رمانهای تازه‌ای همانند هومر و لنگی و پیش‌روی دوباره اوج گرفت.

«خانه‌ای در دشت» تنها مجموعه داستان این نویسنده بزرگ آمریکایی‌ست که واسطه رمانهایش شهرتی جهانی دارد. اما او با همین یک مجموعه داستان نشان داده که در این گونه از ادبیات داستانی هم نویسنده‌ای تواناست. این مجموعه داستان که در واقع با عنوان داستان‌های سرزمین دوست داشتنی در سال ۲۰۰۴ منتشر شده، از پنج داستان کوتاه تشکیل شده که خانه‌ای در دشت عنوان اولین و بهترین داستان این مجموعه است، داستانی از زبان یک کودک درباره جرم و جنایت و آدم ربایی. نوزاد ویلسن، ژولین، یک زندگی، والتر جان هارمن و کودک در رزگاردن مرده عناوین دیگر داستانهای این مجموعه را تشکیل می‌دهند.

اغلب داستانهای این مجموعه رگه‌هایی از مایه‌های اجتماعی دارند، داستان کودک در رز گاردن مرده با حال و هوایی جنایی و حضور یک مامور اف بی آی مضمونی کم و بیش پلیسی داشته و به سبک و سیاق داستانهای مدرن جنایی پهلو می‌زند. این داستانها همانند دیگر آثار داکتروف برش‌هایی هستند از حیات مردم امریکا و جامعه امریکایی در دهه‌های گذشته.

خواندن مجموعه داستان خانه‌ای در دشت برای علاقمندان آثار داکتروف می‌تواند تجربه‌ای جالب و متفاوت باشد. گفتنی‌ست دو تا از داستانهای این کتاب به عنوان آثار برگزیده سال در ادبیات داستانی امریکا در گلچین‌های داستانی نیز منتشر شده‌اند.
 
کلمات کلیدی : خانه‌ای در دشت + ای.ال.داکتروف + مهرشید متولی + نشر ترگمان+ نشر قطره
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.
«خانه‌ای در دشت»؛ ای.ال.داکتروف؛ ترجمه مهرشید متولی؛ نشر قطره