توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 488292
درخواست اعضای کابینه از می برای پایان دادن به ریاضت اقتصادی/ تظاهرات در لندن
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۱ تير ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۴۵
اعضای کابینه دولت انگلیس نخست وزیر را برای پایان دادن به اقدامات ریاضت اقتصادی تحت فشار قرار داده‌اند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، این اعمال فشار علیه ترزا می، نخست وزیر انگلیس در حالی صورت گرفته که براساس یک نظرسنجی جدید مشخص شد میزان محبوبیت وی کاهش یافته است.

"جرمی هانت"، وزیر بهداشت انگلیس از دولت می‌خواهد تا مانع افزایش پرداخت‌های بخش عمومی برای پرستاران شود و جاستین گرینینگ، وزیر آموزش خواستار اختصاص پول بیشتر برای مدارس است.

با وجود اینکه انتظار می‌رفت حزب می در انتخابات با آرای بیشتر پیروزی قطعی را به دست بیاورد، اما در انتخابات پارلمانی ماه گذشته میلادی نتوانست اکثریت را به دست بیاورد و باعث شد تا با یک حزب کوچک مخالف یورو موسوم به حزب "پروتستان ایرلند شمالی" توافق کند.

حزب اپوزیسیون کارگر در انتخابات ماه گذشته بهتر عمل کرد و قول داده تا اقداماتی نظیر پایان دادن به یک درصد افزایش هزینه‌های بخش عمومی را انجام دهد.

براساس نظرسنجی جدید "Opinuum" برای روزنامه آبزرور، مشخص شد که میزان محبوبیت ترزا می حالا زیر ۲۰ درصد است، درحالیکه در آوریل سال جاری میلادی ۲۱ درصد بود.

"مایکل گاو"، وزیر کشاورزی انگلیس به ساندی تایمز گفت که دولت باید یافته‌های بررسی‌های مربوط به هزینه‌های آتی بخش عمومی را بپذیرد.

این درحالیست که تظاهرات هزاران نفری از معترضان دولت و مخالفان ریاضت اقتصادی در لندن روز شنبه برگزار شد.

آنها همچنین خواستار کناره گیری ترزا می پس از عدم پیروزی در انتخابات پارلمانی ماه گذشته میلادی شدند.

معترضان در مقابل دفتر شبکه خبری بی.بی.سی در مرکز لندن تجمع کرده و خواستار پایان دادن به اقداماتی شدند که از سوی دولت باعث شده تا هزینه‌های بخش عمومی کاهش یابد.بسیاری از افراد پلاکاردهایی در دست داشتند که رویشان نوشته شده بود، "نه به ریاضت بیشتر"، "با کاهش هزینه‌ها با جان مردم بازی می‌شود" و "حزب محافظه کار بروید."

معترضان پس از یک دقیقه سکوت به احترام کشته‌های آتش سوزی بزرگ لندن که ۸۰ کشته برجای گذاشت، به سمت میدان پارلمان به حرکت درآمدند.

جرمی کوربین،‌ رهبر حزب کارگر در جمع معترضان برنامه‌های ریاضتی و هزینه‌های دولت را زیر سوال برد و آن را بیرحمانه و گزینشی دانست که ضد مردم و اقشار فقیر جامعه است.
 
کلمات کلیدی : ترزا می + نخست وزیر بریتانیا + انگلیس + ریاضت اقتصادی + تظاهرات
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.