توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 175695
دانشگاه آزاد از فردا زیر ذره بین تحقیق و تفحص
تاریخ انتشار : شنبه ۲۳ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۰۳
 سخنگوی هیأت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اعلام کرد دبیرخانه این هیأت راه‌اندازی و مقدمات اولیه کار انجام شده.

رضا صابری نماینده مردم آزادشهر و سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، اظهار داشت: اولین جلسه هیئت رئیسه کمیته تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد با حضور فرهاد دانشجو رئیس این دانشگاه برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه محورهای اصلی تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد مطرح و نیازهای پشتیبانی و همکاری هیئت تفحص از این دانشگاه مطرح شد.

سخنگوی هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد در ادامه یادآور شد: از طرف دیگر در این جلسه، آقای دانشجو رئیس دانشگاه آزاد اعلام کرد که دانشگاه آزاد با رویه مثبتی نسبت به تحقیق و تفحص برخورد می‌کند و آن را یک امر قانونی می‌داند، در این جلسه همچنین آقای دانشجو اعلام کرد که دانشگاه آزاد آنچه را که مجلس قانوناً بخواهد، کوتاهی نمی‌کند و در چارچوب قانون به خواسته‌ها عمل می‌کند.

صابری اضافه کرد: هیئت رئیسه هیئت تحقیق و تفحص نیز از حُسن همکاری آقای دانشجو و دانشگاه آزاد در این زمینه تقدیر و تشکر کرد. وی در خاتمه تأکید کرد: دبیرخانه هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد نیز در محدوده منطقه قلهک تهران راه‌اندازی و مقدمات اولیه برای تفحص از این دانشگاه انجام شد.

 همچنین اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد ساعت ۱۳ فردا بعد از برگزاری جلسه علنی خانه ملت، تشکیل جلسه خواهند داد و قرار است در این جلسه مأموریت اعضا برای تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد به آنان ابلاغ شود تا هر کدام از اعضا بدانند که در کدام حوزه باید فعالیت کنند و رسماً اعضای هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد از فردا می‌توانند کارشان را آغاز کنند.

حوزه فعالیت اعضای این هیئت، امور آموزشی، دانشجویی، پژوهشی، عمرانی، اداری-مالی، واحدهای خارج از کشور و مسائل مربوط به امور فرهنگی دانشگاه آزاد خواهد بود و در واقع این هیئت همه حوزه‌های کاری دانشگاه آزاد را مورد تحقیق و تفحص قرار خواهد داد.

هیئت تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد، فعالیت‌های این دانشگاه در حوزه‌های مذکور از سال ۸۵ به بعد را مورد رسیدگی قرار می‌دهد چرا که تا قبل از این سال، پیش از این در هیئت دیگری مورد تحقیق قرار گرفته بود.
 
کلمات کلیدی : تحقیق +دانشگاه آزاد