توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 482397
قیمت نفت افزایش یافت
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۷
قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۱۳ سنت، معادل ۰.۳ درصد افزایش به رقم ۴۸ دلار و ۴۲ سنت رسید.

به گزارش تسنیم به نقل از رویترز، اعلام عربستان مبنی بر اینکه عرضه نفت خود به مشتریانش را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد موجب شد تا قیمت نفت امروز افزایش یابد، هرچند که افزایش تولید نفت آمریکا موجب شده تا بازارها همچنان با مازاد عرضه مواجه باشند.

بر اساس این گزارش، قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با 13 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش به رقم 48 دلار و 42 سنت رسید. قیمت هر بشکه نفت خام آمریکا نیز 13 سنت، معادل 0.3 درصد افزایش داشت و به 46 دلار و 21 سنت رسید. عربستان، بزرگترین صادر کننده نفت جهان رهبری تلاش ها از سوی اوپک برای کاهش تولید نفت تا پایان ماه مارس 2018 را بر عهده دارد. دیگر کشورها از جمله روسیه نیز در این طرح مشارکت دارند.

در نیمه نخست امسال، تردیدهایی در مورد تبعیت اوپک از توافق کاهش تولید وجود داشت، زیرا عرضه نفت به ویژه در آسیا همچنان بالا باقی مانده بود.

اما اکنون مقامات سعودی می گویند کاهش های واقعی در عرضه نفت خود می دهند که از جمله می توان به کاهش عرضه روزانه 300 هزار بشکه ای در بازار آسیا در ماه جولای اشاره کرده. هرچند چند پالایشگاه آسیایی گفته اند همچنان همه نفتی را که در قراردادشان ذکر شده از عربستان دریافت می کنند.

بانک ای ان زد در یادداشتی نوشت: «قیمت نفت به لطف سخنان دلگرم کننده مقامات سعودی افزایش یافته است. خالد الفالح، وزیر انرژِ عربستان گفته که میزان ذخایر نفتی جهان در حال کاهش است و کاهش ها در طی سه ماه آینده سرعت خواهد گرفت.»

هرچند دیگر اعضای اوپک یعنی لیبی و نیجریه، از توافق کاهش تولید معاف هستند و تردیدهایی نیز در مورد تبعیت سایر اعضای این سازمان از توافق کاهش تولید وجود دارد، اما میزان کل عرضه نفت اوپک از زمان ابتدای اجرای توافق در ماه ژانویه رو به کاهش بوده است.
 
کلمات کلیدی : نفت ، تولید نفت، قیمت نفت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.