توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 452291
پیروزی استراتژیک دیگر برای ارتش سوریه/تسلط بر منابع اصلی آب حلب
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۸ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
ارتش سوریه و نیروهای‌هم‌پیمان آن توانستند کنترل شهرک استراتژیک الخفسه واقع در کرانه غربی رود فرات در حومه شرقی حلب و فرودگاه الجراح را به دست بگیرند.

به گزارش ایسنا، یک منبع نظامی سوریه به خبرگزاری آلمان گفت: ارتش سوریه شب گذشته بر شهرک الخفسه در جنوب شهر منبج و موتورخانه و تاسیسات تصفیه خانه آب در کنار رود فرات که آب حلب را تامین می‌کند و نیز فرودگاه الجراح مسلط شد.

منبع سوری افزود: بعد از تسلط ارتش سوریه بر شهرک الخفسه مسیر به روی پیشروی به سمت شهرک دیر حافر فراهم شده که از دو بخش غرب و شمال تحت محاصره ارتش است. این پیشروی ارتش موجب می‌شود ارتش سوریه به سمت شهرک مسکنه در هم‌جواری آن حرکت کند که شامل فرودگاه کشیش (الجراح) است. این فرودگاه در کمتر از چهار کیلومتری مواضع ارتش سوریه واقع است.

دیده بان حقوق بشر سوریه نیز اعلام کرد، ارتش سوریه بر منبع اصلی تامین کننده آب حلب تسلط یافته و آن بعد از پیشروی سریع علیه داعش بود که ارتش سوریه را به کرانه رود فرات رساند.

این دیده‌بانی افزود: ارتش و نیروهای ‌هم‌پیمان آن با حمایت هوایی روسیه و سوریه این پیشروی سریع را رقم زدند.

دیده بان حقوق بشر سوریه افزود: نیروها شهرک الخفسه را تحت کنترل گرفتند که دربرگیرنده موتورخانه، تلمبه‌خانه و تصفیه‌خانه‌های آب است.

منابع نیز گفتند، شهرک اکنون بعد از تسلط ارتش سوریه بر چندین شهرک در این منطقه و بعد از درگیری با داعش به دست ارتش سوریه افتاده است.

در شهر حلب نیز پس از اعلام تسلط ارتش سوریه بر شهرک الخفسه مردم با خودروهایشان به خیابان آمدند. این در حالی است که مردم شهر حلب از دو ماه پیش آب آشامیدنی نداشتند.

ارتش سوریه در ادامه پیشروی خود در حومه شرقی حلب روستاهای "خفیة الحمر، الریحانیة، خربة شهاب، معربة کبیرة، ذخیرة، قبب کبیر، فبب صغیر، أم رسوم، الکباریة، رسم البوخر، الطبارة، بلوة، العزیزیة، الکبانشیخ أبیض را پس گرفت.
 
کلمات کلیدی : داعش + سوریه + آزادسازی حلب
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.