توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 470499
ترامپ: هیچ سندی درباره تبانی با مسکو وجودندارد
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۱۵
رئیس جمهور آمریکا در واکنش به جلسه شب گذشته سنای آمریکا درباره ارتباط تیم وی با روسیه عنوان داشت که هیچ سندی دال بر تبانی وی و همراهانش با روسیه وجود ندارد.

به گزارش مهر به نقل از خبرگزاری فرانسه، «دونالد ترامپ» در واکنش به جلسه استماع شب گذشته گفت: هیچ سندی مبنی بر تبانی ما با روسیه وجود ندارد.ترامپ همچنین در واکنش به سخنان «جیمز کلاپر» در جلسه استماع شب گذشته گفت: کلاپر همان سخنانی را زد که همه می دانند و در این راه از اخبار غیر واقعی رسانه ها هم استفاده کرد.
شب گذشته کمیته قضایی سنای آمریکا جلسه استماعی را با حضور مقامات دولت سابق این کشور در خصوص ارتباط روسیه با تیم «ترامپ» و دخالت مسکو در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده برگزار کرد و دو نفر از مقامات ارشد دولت باراک اوباما با حضور در جلسه‌ سنا، اطلاعات خود در مورد اتهامات مربوط به «دخالت‌های روسیه» در انتخابات آمریکا، از جمله رابطه «مایکل فلین» با مقامات روس را در اختیار نمایندگان گذاشتند.
«سالی یتز» سرپرست پیشین وزارت دادگستری در این جلسه گفته شخصا در مورد مایکل فلین به کاخ سفید هشدار داده بود.
سرپرست وزارت دادگستری (کفیل دادستان کل) در آغاز ریاست‌ جمهوری دونالد ترامپ، در جلسه شب گذشته گفت که او ۲ بار به طور شخصی و یک‌ بار نیز در تماس تلفنی، به شورای حقوقی کاخ سفید در مورد تماس‌های مایکل فلین، مشاور پیشین امنیت ملی آقای ترامپ، با سفیر روسیه، هشدار داده بود.
علاوه بر یتز، «جیمز کلاپر» مدیر اطلاعات ملی ایالات متحده در دوره ریاست‌جمهوری باراک اوباما، نیز در جلسه پرسش‌ و پاسخ سنا شرکت کرد.
کلاپر که جامعه اطلاعاتی ایالات متحده را مدیریت می‌کرد، به قانونگذاران آن کشور گفته است مقامات بریتانیایی در ماه‌های منتهی به انتخابات ریاست‌جمهوری اطلاعاتی را به همتایان آمریکایی خود انتقال داده بودند که مربوط به روابطی میان برخی همکاران ترامپ و مقامات روس می‌شد.
 
 
کلمات کلیدی : ترامپ+روسیه+مسکو
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.