توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 407020
ریزش یک معدن طلا جان 11 تن را گرفت
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۴۰
بر اثر بارش باران و ورود گل و لای به یک معدن غیرقانونی طلا در اندونزی و ریزش این معدن 11 معدنچی کشته شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از 'کوسوایودی تِرِسنادی' سخنگوی پلیس اندونزی اعلام کرد که در آخرین حادثه مرگبار در صنعت استخراج غیرقانونی طلای این کشور، امروز (چهارشنبه) 11 معدنچی در میان گل و لای ناشی از ورود آب به یک معدن غیر قانونی و ریزش آن در سوماترا جان باختند.

وی گفت: این معدنچیان در حالی در عمق 50 متری زمین در میان گل و لای این معدن در استان جمبی گرفتار شدند که پیشتر بر اثر بارش باران و نفوذ آب های سطحی به معدن موجب ریزش آن شده بود.

سخنگوی پلیس اندونزی از اعزام نیروی پلیس و گروه های امداد نجات مجهز به دستگاه های انسان یاب به داخل معدن خبر داد و جست وجو برای یافتن این دسته از معدنچیان (سنین 21 تا 55 ساله) را نا امید کننده خواند و گفت که همه این 11تن جان باخته اند.

 

وقوع چنین حادثه ای در چند سال اخیر در این کشور به سبب افزایش قیمت جهانی طلا به یک امر عادی بدل شده است، چرا که در اکتبر سال گذشته نیز 24 معدنچی دیگر با ورود به یک معدن غیرقانونی گرفتار شده و جان باخته بودند.

 

باران های سیل آسا در چنین فصلی از سال در اندونزی معمولا موجب بروز سیل و رانش زمین می گردد و سالانه قربانیان زیادی می گیرد، این در حالی است که تاکنون معترضان و اتحادیه‌های کارگری بارها شرکت معدنی 'ریوتینتو' این کشور را به دلیل سهل انگاری در تامین ایمنی که منجر به مرگ 41 معدنچی شد و همچنین تخلف های محیط زیستی به شدت مورد انتقاد قرار دادند.

 

بطور مثال، اتحادیه 'اینداستریال' که نماینده 50 میلیون کارگر صنعتی در سراسر جهان است، سال گذشته ریوتینتو را به نقض حقوق اساسی معدنچیان متهم و اعلام کرد این شرکت انگلیسی استرالیایی می‌توانست اقدامات بیشتری برای جلوگیری از مرگ 41 معدنچی در سال گذشته انجام دهد.
 
کلمات کلیدی : حوادث کار+ریزش معدن طلا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.