توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 441923
ادامه رایزنی‌های ایران، روسیه و ترکیه برای بحران سوریه
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۴۵
در ادامه رایزنی‌ها در راستای حل بحران سوریه، آستانه پایتخت قزاقستان 18 بهمن میزبان نشست‌های کارشناسی با حضور کارشناسان ایران، روسیه و ترکیه خواهد بود.

به گزارش فارس، وزارت امور خارجه قزاقستان اخیراً از دیدار نمایندگان ایران، ترکیه و روسیه در شهر آستانه خبر داد و اعلام کرد این نشست روز دوشنبه (18 بهمن) برگزار می‌شود و شرکت‌کنندگان در آن در مورد روند اجرای آتش‌بس در سوریه بحث و گفت‌وگو می‌کنند.
 
قزاقستان به سطح برگزاری این نشست و مقامات حاضر اشاره‌ای نکرده است. ‌خبرنگار گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس در این زمینه اطلاع یافت که نشست مذکور در سطح کارشناسان ایران، روسیه و ترکیه برگزار خواهد شد و در راستای ادامه رایزنی‌ها در خصوص حل بحران سوریه است.
 
آستانه پایتخت قزاقستان از چهارم بهمن ماه به مدت دو روز میزبان شرکت‌کنندگان در نشست سوری - سوری برای حل بحران سوریه بود و ایران، روسیه و ترکیه به عنوان ناظر در این نشست حضور داشتند، همچنین سفیر آمریکا در قزاقستان نیز به عوان ناظر در این نشست شرکت کرد.
 
به گزارش فارس، جمهوری اسلامی ایران از آغاز بحران ساختگی سوریه در شش سال پیش همواره بر انجام گفت‌وگوهای سوری - سوری تاکید داشته و معتقد بوده و هست که این بحران راه‌حل نظامی ندارد، مقامات ایران در این سال‌ها، سیاست‌های خود را با اعتقاد و احترام به تمامیت ارضی سوریه و حق مردم این کشور برای تعیین سرنوشتشان دنبال کرده‌اند و با نزدیک شدن به آزادسازی‌ حلب، ایران تلاش‌های گسترده‌ای را برای حل بحران سوریه با کمک دیگر بازیگران مطرح منطقه همچون روسیه و ترکیه آغاز کرده است.
 
در ماه‌های اخیر و در راستای دستیابی به راه‌حل سیاسی برای حل بحران سوریه مقامات ایران ، روسیه و ترکیه در سطوح مختلف و به صورت حضوری و تلفنی رایزنی‌های زیادی با یکدیگر داشتند که از مهم‌ترین نتایج آن می‌توان به نشست مسکو و نشست سوری - سوری آستانه اشاره کرد.
 
همچنین در هفته‌های آینده قرار است نشستی در ژنو به همین منظور برگزار شود.
 
 
کلمات کلیدی : روسیه+ترکیه+ایران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.