توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 496626
بیانیه انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم
تاریخ انتشار : شنبه ۷ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۷
انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم با صدور بیانیه ای از وزارت خارجه خواست نسبت به اتفاقات اخیر جهان اسلام واکنش جدی نشان دهد.

به گزارش رسا، انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم در واکنش به حوادث جهان اسلام بیانیه ای صادر کرد.

متن بیانیه به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم
قَالَ رَسُولُ اللَّهِ «ص»: مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ وَ مَنْ سَمِعَ رَجُلًا يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِمٍ.

در تاریخ بشریت پیوسته مستضعفانی در عالم بوده اند که مورد ظلم و ستم زیاده خواهان و مستکبران قرار می گرفتند و ماجرای ظالم و مظلوم پیوسته تکرار شده است آنچه که آزادی خواهان عالم را به دفاع از حقوق انسانیت وا می دارد همان احساس مسئولیت نسبت به سرنوشت انسان هاست که امروز در عصر تکنولوژی، فقدان آن بیشتر احساس می شود.

و امروز در هر سوی عالم که می نگریم رفتارهای وحشیانه و ضد انسانی بسیاری می بینیم که دل هر انسان آزاده ای را به درد می آورد.

از یک سو جنایت های بی حد و حصر رژیم اشغالگر قدس نسبت به مسلمانان فلسطین، از سوی دیگر قتل عام دسته جمعی مسلمانان میانمار، از دگر سوی کشتار بی رحمانه زنان و کودکان مظلوم یمن و نیز تعدی به مردم کوچه و بازار در شهر عوامیه عربستان و از سوی دیگر رعایت نکردن حداقلی حقوق بشر در کشورهایی مثل بحرین و نیجریه و به بند کشیدن فریادگر آزادی و همبستگی، شیخ ابراهیم زکزاکی ... و همه این حوادث در حالی است که سکوت بهت آور نهادهای مدعی حقوق بشر و رسانه های مدعی شفافیت اطلاعات و حتی سازمان همکاری اسلامی و اتحادیه عرب، بر داغ این فجایع ننگین افزوده است.

انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم ضمن محکوم کردن همه جنایت های ضد بشری در عالم و اعلام همبستگی با مستضعفان و مظلومان جهان، از مسئولان محترم نظام مقدس جمهوری اسلامی و به ویژه از وزیر محترم امور خارجه تقاضا دارد با استفاده از حداکثر ظرفیت های دیپلماتیک در عرصه سیاست خارجی، به کشتار بی رحمانه ی مسلمانان میانمار و مردم مظلوم یمن واکنش نشان داده و در صدد پایان دادن به این ظلم ها برآید و نیز با استفاده از دیپلماسی فعال و مقتدرانه پی گیر آزادی قریب الوقوع رهبر شیعیان نیجریه که بیش از دوسال از حبس غیر قانونی او می گذرد باشد./۹۰۷/102/ب2

اللهم أصلح کل فاسد من امور المسلمین

انجمن اساتید انقلابی سطوح عالی حوزه علمیه قم
 
کلمات کلیدی : وزارت خارجه+قدس+یمن+نیجریه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.