توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 495924
خاطره اینستاگرامی ضرغامی از بچه‌های خزانه و تحلیلی جالب از آینده
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۵
عزت الله ضرغامی در صفحه اینستاگرام عکسی سلفی در کنار بچه های خزانه منتشر و خاطره جالبی از آنها بازگو کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ عزت الله ضرغامی، رئیس پیشین سازمان صداوسیما و عضو شورای عالی فضای مجازی با انتشار عکسی سلفی همراه چند جوان ساکن محله خزانه تهران، خاطره‌ای جالب از برخورد با آنها در صفحه اینستاگرامش به اشتراک گذاشت و از حلقه مفقوده سبک زندگی اسلامی، بعد از پیروزی انقلاب، سخن گفت.

عزت الله ضرغامی نوشت: " بچه‌های خزانه!
امروز که برای شرکت در مجلس ختم دوم مرحوم کاسه ساز به خزانه رفتم یادبچه‌های خزانه افتادم.
چندی قبل که در کنار پل طبیعت تهران قدم می‌زدم با این جوان‌های باصفا برخورد کردم. از من خواستند با آنها سلفی بگیرم. گفتم بچه کجایید؟ گفتند: خزانه. گفتم اینجا چه می‌کنید؟ گفتند: در کارگاه خیاطی کار می‌کنیم، برق قطع شده، همگی آمدیم پل طبیعت هواخوری!
آفرین به این روحیه! چقدر خوب می‌شود کار و تفریح و اوقات فراغت را با هم جمع کرد.

***پی نوشت***

حلقه‌ی مفقوده سبک زندگ اسلامی، بعد از پیروزی انقلاب، ارائه مدل صحیح تفریح، شادی و اوقات فراغت مردم بوده است. این خلاء ، ارتباط معناداری با وضعیت معیشتی مردم ندارد و در سطح جهانی به طور مستقل موردتوجه و برنامه‌ریزی قرار می‌گیرد.
گردشگری سالم‌ترین و مفیدترین تفریح عمومی است که ریشه‌ای عمیق در تفکر قرآنی، سیره بزرگان دین و فطرت و ذائقه مردم دارد.
یکی از برجسته‌ترین مدیران جهانی می‌گوید:
در پنج تا ده سال آینده نرم افزار و اطلاعات همه صنایع را خواهد بلعید.

شرکت خدماتی اوبر UBER که الان بزرگترین شرکت تاکسیرانی است صاحب یک ماشین هم نیست و فقط یک نرم افزار است. هم اکنون شرکت ایرباس بزرگترین شرکت هتلداری جهان است بدون داشتن حتی یک هتل ملکی.

شرکت Watson با ارایه نرم افزار تشخیصی خود، با دقت صددرصد به کمک پزشکان در تشخیص انواع سرطان خواهد آمد.
تا ۸۰ درصد از رفت و آمدهای شهری حذف خواهند شد و سیستم‌های اطلاعاتی جای آنها را خواهند گرفت. بنابراین آلودگی هوا نداریم، تصادف به حداقل خواهد رسید و وقت بیشتری برای تفریح خواهیم داشت.

به دو دلیل شرکت‌های بیمه به لبه ورشکستگی خواهند رسید، اول به خاطر کاهش فعالیت‌های فیزیکی به خصوص در حمل و نقل و دوم پیش بینی بسیار دقیق سیستمهای هوش مصنوعی از آینده، نیاز ما به بیمه را کمتر خواهد کرد.

پول جای خود را به اطلاعات یا پول دیجیتالی می‌دهد، پول دیجیتالی نقش پشتوانه ارز را در جهان بازی خواهد کرد.

شاید بتوان گفت تنها کسب و کار فیزیکی که در آینده رشد خواهد کرد، گردشگری است. انسانها کارهای خود را به سیستم‌های اطلاعاتی واگذار خواهند کرد و تفریح را برای خود نگه خواهند داشت."
 
کلمات کلیدی : ضرغامی+بچه های خزانه+تحلیل آینده+آینده پژوهی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.