توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 489525
پارلمان اروپا به کوبا چراغ سبز نشان داد
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۴ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۵۱
پارلمان اروپا روز چهارشنبه با تصویب توافق در زمینه گفت وگوی سیاسی و همکاری که اتحادیه اروپا با کوبا برای عادی سازی روابط دو جانیه امضا کرده است، چراغ سبز نشان داد.

 به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری اروپاپرس، پارلمان اروپا با 567 رای مثبت، 65 رای منفی‌ و 31 رای ممتنع در جلسه‌ای که در استراسبورگ فرانسه برگزار شد، این موضوع را مورد تائید قرار داد.
اجرای نهایی این توافق به تائید پارلمان‌های کشورهای عضو بستگی دارد، هرچند که حمایت پارلمان اروپا اجازه اجرای موقت توافق را می‌‌دهد.
اتحادیه اروپا امیدوار است که چارچوب این توافق، برای ترویج گفت‌و‌گو، همکاری اقتصادی، روابط تجاری و اصلاحات دموکراتیک در کوبا مورد استفاده قرار گیرد.
این توافق در زمینه گفت‌وگوی سیاسی، همکاری و تجارت سازماندهی شده است.همچنین شامل یک بند است که اجازه تعلیق آن در صورت نقض مقررات در زمینه حقوق بشر را می‌‌دهد.
در زمینه تجارت، هدف ارائه یک چارچوب قابل پیش بینی و شفاف‌تر برای شرکت‌ها است اما یک منطقه آزاد تجاری را تعیین نمی‌کند و شامل حمایت از سرمایه گذاری نیز نمی‌شود.
نمایندگان پارلمان اروپا در این باره، ترویج روابط دوجانبه را مثبت ارزیابی می‌‌کنند زیرا معتقدند که به بهبود شرایط زندگی‌ و حقوق اجتماعی کوبایی‌ها کمک خواهد کرد.
پارلمان اروپا خواهان پایان تحریم‌های آمریکا علیه کوبا هستند و با اقداماتی که به مردم کوبا آسیب برساند، مخالفت می‌‌کنند.
از سوی دیگر تصویب این توافقنامه با یک رای گیری (487 رای موافق ، 107 رای مخالف و 79 رای ممتنع ) دیگر نیز صورت گرفت که پیام پارلمان اروپا در زمینه حقوق بشر را تقویت می‌‌‌کند. در این مورد، پارلمان اروپا از کاسترو می‌خواهد که به استانداردهای بین المللی در زمینه حقوق بشر عمل و کنوانسیون‌های سازمان ملل را تصویب کند
 
کلمات کلیدی : اروپا+کوبا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.