توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 457809
ضرر رادیوتراپی برای مبتلایان به سرطان سینه و سیگاری ها
تاریخ انتشار : جمعه ۱۱ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۳۳
طبق یافته جدید محققان، مبتلایان به سرطان سینه که سیگار هم می‌کشند بیشتر در معرض مشکلات جدی و بلندمدت رادیوتراپی قرار دارند.

به گزارش مهر، دکتر جولی شارپ از مؤسسه سرطان بریتانیا در این باره می‌گوید: «این تحقیق نشان می‌دهد که بیماران مبتلا به سرطان سینه که سیگاری هم هستند باید به منظور ترک سیگار تحت حمایت قرار گیرند تا هرگونه ریسک ناشی از درمان سرطان شان به حداقل برسد.»

شارپ در ادامه می‌افزاید: «هرچند باید توجه داشته باشیم که تکنیک‌های مدرن رادیوتراپی امروزی اصلاح شده بوده و هدف شان به حداقل رساندن عوارض جانبی این شیوه درمانی است.»

محققان بریتانیایی در این مطالعه داده‌های حدود ۴۱ هزار بیمار مبتلا به سرطان سینه را بررسی کردند. اطلاعات مربوط به ۷۵ مطالعه مختلف در مورد رادیوتراپی سرطان سینه بود.

محققان پی بردند ریسک بلندمدت حمله قلبی یا سرطان ریه ناشی از پرتودرمانی برای افراد سیگاری حدود ۵ درصد بود درحالیکه این ریسک برای افراد غیرسیگاری ۰٫۵ درصد است.
 
کلمات کلیدی : رادیوتراپی + سرطان سینه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.