توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 447800
دفاع «ایوبی» از جشنواره و داوران
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۲
رییس سازمان سینمایی گفت: انصراف غیرحرفه‌ای و ناشیانه برخی از نامزدها از ادامه مسابقه، هیچ تاثیری بر رای داوران نگذاشت.

به گزارش خانه ملت، حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی درباره ضرورت ایجاد راهکاری برای بهتر شدن رابطه صداوسیما با سینماگران و تبلیغ فیلم‌های سینمایی از طریق رسانه ملی، گفت: از نمایندگان مجلس انتظار می‌رود در این باره به سازمان سینمایی و سینماگران یاری رسانند. درواقع این موضوع یکی از اصلی‌ترین مطالبات سینماگران از مجلس محسوب می‌شود چرا که حدود ۴ سال به زبان‌های مختلف مانند مکتوب و شفاهی با مسئولان رسانه ملی درباره تبلیغ مناسب فیلم‌های سینمایی مکاتبه کرده‌ایم اما هنوز نتیجه‌ای حاصل نشده است.

خصومت رسانه ملی با سینما در ایام جشنواره فیلم فجر بیشتر نمایان شد
رییس سازمان سینمایی با ابراز امیدواری از اینکه سینما و تلویزیون با هدف پیشرفت امور فرهنگی در کنار هم قرار گیرند با تاسف از اینکه تاکنون چنین اتفاقی نیفتاده است، بیان کرد: متاسفانه خصومت رسانه ملی با سینما در برخی از برنامه‌های تلویزیونی در ایام سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر بیشتر نمایان شد و موجبات ناراحتی هنرمندان را فراهم کرد.

باید منشوری میان سینما و تلویزیون امضا شود
وی افزود: امیدواریم رسانه ملی ایران نیز مانند همتایان خود در کشورهای صاحب سینما به تعهدات خود در قبال سینما عمل کند البته باید منشوری میان سینما و تلویزیون همچون جهان پیشرفته امضا شود و در این منشور مطالبات و وظایف طرفین شفاف‌سازی شود.

کدام یک از ادعای افخمی و فراستی در رابطه با جشنواره درست از آب درآمد؟
ایوبی درباره ادعای یک منتقد سینما مبنی بر اینکه انتقادهای او و مجری برنامه «هفت» رای داوران جشنواره فیلم فجر را تغییر داده و این به معنای زیرسوال بردن استقلال و اعتبار جشنواره است، گفت: باید پرسید کدام یک از ادعاهای آقایان افخمی و فراستی در رابطه با جشنواره درست از آب درآمد که این ادعایشان درست باشد تا بشود به آن استناد کرد؟

انصراف برخی از نامزدها از حضور در عرصه رقابتی جشنواره فیلم فجر، غیرحرفه‌ای و ناشیانه بود
رییس سازمان سینمایی در پایان گفت: سطح داوران بسیار بالاتر از این است که بخواهند تحت تاثیر صحبت‌های این آقایان قرار بگیرند و برای اثبات آزادگی داوران همین بس که انصراف غیرحرفه‌ای و ناشیانه برخی از نامزدها از ادامه مسابقه، هیچ تاثیری بر رای داوران نگذاشت.
۱۳۹۵/۱۲/۲۱ ۰۹:۱۲
 
۱۳۹۵/۱۲/۰۳ ۱۳:۰۰
 
۱۳۹۵/۰۸/۰۱ ۱۴:۵۲
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۷ ۱۷:۴۸
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۳ ۰۹:۰۸
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۲۱:۱۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۹:۴۶
 
۱۳۹۴/۰۸/۲۸ ۲۰:۰۰
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۶ ۱۶:۳۱
 
۱۳۹۴/۰۸/۱۶ ۱۵:۱۱
 
 
کلمات کلیدی : ایوبی، جشنواره فجر، افخمی، فراستی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.