توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 171806
افزایش 20 درصدی سرقت خودرو
رئیس پلیس آگاهی کشور از افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی سرقت خودرو در کشور خبر داد و گفت: وضعیت ایمنی خودروهای داخلی در برابر سرقت مناسب نیست.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ آذر ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۰۰
سردار حسن بتولی در گفتگو با مهر اظهار داشت: سرقت خودرو تنها متکی بر مقطع زمانی خاصی نیست و در هر زمان امکان رخ دادن آن وجود دارد. آمار سرقت خودرو در کشور بین ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد داشته است که این رشد با توجه به میزان تعداد خودروها عادی است. متاسفانه در ماههای اخیر میزان سرقت خودرو در کشور نسبت به سایر جرایم افزایش یافته است و تنها جرمی است که روند صعودی داشته است. برخی از سرقتها به دلیل بی‌توجهی صاحبان خودرو است و برخی نیز به علت نقص سیستم ایمنی خودروها.وی با رد رابطه افزایش سرقتها با گران شدن خودروها گفت: هیچ رابطه ای میان سرقت خودرو با گران شدن آن وجود ندارد و در این خصوص به سرنخی نرسیده ایم. البته با کشف قطعات خودرو و دستگیری سارقان، میزان کشف سرقت خودرو نیز افزایش یافته است.

رئیس پلیس آگاهی با اعلام اینکه وضعیت ایمنی خودروهای داخلی در برابر سرقت مناسب نیست، تاکید کرد:خودروهای داخلی وضعیت مناسبی از نظر ایمنی در برابر سرقت ندارند اگرچه گام هایی در این زمینه در حال برداشتن است.بتولی تصریح کرد: پلیس برنامه ویژه ای را در نظرگرفته است و با شناسایی نقاط ضعف قصد دارد میزان سرقت خودرو را کاهش دهد. البته طرح های ویژه مانند برخورد با مالخران بار دیگر اجرایی می شود.

بتولی در مورد آخرین اقدامات پلیس در بازار ارز، گفت: پلیس اقدامات خود را در بازار ارز انجام داده و همکاریهای لازم را با قوه قضائیه و دولت داشتیم که در پی آن عوامل موثر در اختلال بازار شناسایی شدند. اگر بار دیگر از پلیس درخواست کمک شود برای مقابله با سودجویان وارد عمل می شویم.
 
کلمات کلیدی : سرقت خودرو