نظر منتشر شده
۳
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 501908
خبری از وام بانکی مناسب برای مسکن نیست
بخش تعاملی الف - حجت اخضری
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۰۶:۴۱
همانگونه که مستحضرید، رکود در بخش های مختلف اقتصادی مشکلات عدیده ای را در عرصه های مختلف اجتماعی و اقتصادی به بار آورده. از جمله بخش های اساسی که بشدت درگیر بحث رکود شده است، بخش مسکن و ساخت و ساز می باشد.
 
با این حال تلاش واقع بینانه و اثربخشی برای خروج از رکود در بخش مسکن که خود می تواند زمینه ساز رونق قابل توجهی در ابعاد مختلف گردد به چشم نمی خورد.
 
شاهد این موضع، عدم اعلام سیاست های تسهیلاتی بانک مسکن با گذشته بیش از5 ماه از سال 96 می باشد.  موضوعی که از نیمه بهمن ماه سال گذشته تاکنون ( بالغ بر6 ماه) بسیاری ازسرمایه گذاران را با چالش ها و مشکلات اساسی مواجه ساخته است. 
 
اگرچه بانک مسکن بمنظور تامین حداقلی بازار و کسب منفعت اقتصادی وام های (مشارکتی) خرید اوراق را متوقف نساخته است، اما بالا بودن قیمت تامین این وام ها، قیمت تمام شده ساخت و ساز را از رقم های کنونی نیز بالاتر برده و عملا هیچ کمکی به بهبود شرایط در محیط رکود تورمی نخواهد داشت؛ چه بسا شرایط را برای بدتر شدن اوضاع نیز فراهم آورد.
 
تدوام سیاست سال گذشته مبنی بر معرفی وام های بدون اوراق تا سقف 110میلیون تومان میتوانست درمیان مدت چرخ رنجور ماشین به گل نشسته مسکن را رمقی تازه دهد، اما به ناگاه و بدون هیچ اعلام قبلی شرایط تسهیلات 110تومانی کنار گذاشته شد. 
 
اگرچه با معرفی طرح هایی جهت خرید با سرمایه گذاری خانه اولی ها می تواند راهگشای آینده باشد اما ادامه روند کنونی از سوی بانک مسکن ( معرفی وام های مشارکتی گران قیمت و عدم اعلام شرایط ارزانتر مشارکتی) بازار ساخت و ساز فعلی را با چالش های جدی مواجه ساخته است. موضوعی که مزیت رقابتی واحدهای ساخته شده را نیز که همان بهره مندی از وام های مسکن است از آن ها سلب می نمیاد.
 
بی شک تدبیر مقام معظم رهبری در نامگذاری سال جاری به نام " اقتصاد مقاومتی، تولید - اشتغال" برنامه ریزی مدون همه ی حوزه های اجرایی را به چالش میکشد و پیاده سازی این تدبیر مسلما مستلزم چشم پوشی از بخشی از منافع کوتاه مدت حداکثری بنگاه ها و نیل به سمت تامین منافع ملی است. 
کلمات کلیدی : حجت اخضری
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۴ ۰۸:۴۷:۲۰
وام با سود نجومي به چه دردي مي خوره (4520203) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۰۰:۳۸:۴۳
همین الان میگن که چند میلیون خونه خالی از سکنه و مازاد بر نیاز در کشور وجود دارد
به فرض سازنده ها هم مسکن ساختند ، کسی نیست بخره
یک دوره به شکل افراطی هم دولت در قالب مسکن مهر و هم سازندگان تولید کردند ؛ مشکل کنونی نبود خریدار است ، مسکن قابلیت صادرات هم ندارد
باید به فکر تولید با هدف صادرات بود (4521187) (alef-3)
 
amin
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۷ ۱۷:۴۸:۱۶
خبری نباشه ....
چی میشه؟

با ثنار چکار میشه کرد

با پول گران چکار میشه کرد؟

به درک وام مسکن نباشه (4524758) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.