نظر منتشر شده
۲
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 458204
امریکن کانسروتیو: اشتباه وحشتناک ترامپ برای مقابله با ایران/ آتش جنگ شعله ور شد
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۲۶
«ترامپ به علت وسواس و حساسیت بیش از حد نسبت به ایران به انجام چنین اشتباهی تن داده است...»

به گزارش جام نیـوز، پایگاه "امریکن کانسروتیو" (American Conservative) با انتشار گزارشی به انتقاد از سیاست دولت ترامپ در حمایت از تجاوز نظامی عربستان سعودی به بهانه مبارزه با نفوذ ایران پرداخته است.

این پایگاه آمریکایی ضمن اشاره به تصمیمات جدید دولت آمریکا، به گزارش اخیر روزنامه وال استریت ژورنال (WSJ) استناد کرده و به نقل از این روزنامه می نویسد: «بر اساس اظهارات مقامات آمریکایی و عربی، دولت ترامپ به صورت قابل توجهی حمایت نظامی از کشورهای سنی برای مبارزه با القاعده و شبه نظامیان تحت حمایت ایران در یمن را افزایش داده است و در حال وارد کردن هر چه بیشتر آمریکا در جنگ داخلی یمن است.

این مقامات می گویند اقدامات آمریکا اکنون شامل حمایت های بیشتر لوجستیک و اطلاعاتی برای ارتش عربستان سعودی و امارات متحده عربی است.

دولت ترامپ همچنین در حال حرکت به سوی از سرگیری فروش تسلیحات هدایت شونده دقیق به عربستان سعودی است؛ اقدامی که در دوره ریاست جمهوری اوباما به علت نگرانی از گسترش تلفات شهروندان یمنی به حالت تعلیق در آمده بود.»

امریکن کانسروتیو در ادامه می نویسد: «حمایت بیشتر دولت آمریکا از ائتلاف عربی باعث می شود که شجاعت و جسارت عربستان و متحدانش برای انجام رفتار زشتشان افزایش یابد. به نظر می رسد حمایت ترامپ از ائتلاف عربی به علت وسواس و حساسیت بیش از حد به ایران است که باعث شده او به انجام چنین اشتباهی تن دهد.
 
مقامات جنگ طلب دولت ترامپ از سیاستی در قبال ایران حمایت می کنند که صدمات بسیار بزرگی به مردم یمن وارد می کند و آمریکا را در جنگی بیرحمانه وارد می کند اما از نفوذ ایران در منطقه نمی کاهد.

 این جنگ تنها موجب بی ثباتی بیشتر در منطقه می شود، بر آتش نفرت فرقه ای می دمد و بر قدرت تروریست هایی که از این شرایط بی ثبات بهره می برند، می افزاید.

 جمهوری خواهان جنگ طلب در دوره اوباما نیز خواهان حمایت از سیاست های متحدان سنی آمریکا در خاورمیانه بودند؛ اما به نظر می رسد حمایت از عربستان و متحدانش به معنای پشتیبانی از رفتارهای مخرب این کشورها و مشارکت در جنایات آن ها است.

بیشتر گزارش ها حاکی از ائتلاف عربی متمرکز بر مبارزه آن ها با حوثی ها است نه تروریست های القاعده. باید گفت حمایت از جنگ یمن بزرگترین  اشتباه سیاست خارجی اوباما بوده و ترامپ در ابتدای دوره ریاست جمهوری خود در حال تکرار و تشدید اشتباه وحشتناک اوباما با حمایت حتی بیشتر از گذشته، از ائتلاف تحت رهبری عربستان سعودی است.»
 
کلمات کلیدی : عربستان، ترامپ، تروریسم
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۰۲:۴۱
دقیقا تصمیم ترامپ هم مبنی بر جلوگیری از ورود این 6 کشور نشان دهنده ی فشار بیشتر بر این کشورها خواهد بود و بیم آنرا دارن که تلافی کنند.مطمئنا فشار بر ایران بیشتر میشه و ما باید تا فرصت هست تصمیمات پیش دستانه بگیریم (4226825) (alef-13)
 
م
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۱-۱۳ ۱۲:۴۴:۲۴
هدف توسعه بازارهای فروش سلاح است ....تقاضای سلاح بیشتر یعنی فعالیت لیشتر کارخانه های اسلحه سازی و اشتغالزایی در برخی کشورهای صادر کننده .... (4226889) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.