توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 453902
آغاز فرایند خروج انگلیس از اتحادیه اروپا
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۷:۰۴
قانونگذاران بریتانیا با تصویب لایحه «برگزیت» به نخست‌وزیر این کشور اجازه دادند تا فرایند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کند.

به گزارش فارس، پارلمان انگلستان لایحه‌ «برگزیت» را که به دولت این کشور این اختیار را می‌دهد تا تاریخ 31 ماه مارس فرایند خروج از اتحادیه اروپا را آغاز کند، به تصویب رسانده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری «آسوشتیدپرس»، قانونگذاران انگلیس سرانجام با تصویب این لایحه مجوز آغاز فرایند خروج از اتحادیه اروپا توسط لندن را صادر کردند.

بر اساس این گزارش، پارلمان انگلیس ضمن تصویب این لایحه، دو متمم پیشنهادی برای آن را که پیش از این توسط مجلس اعیان ارائه شده بود، رد کرد.

یکی از این متمم‌ها خواستار حفاظت از شهروندان اتحادیه اروپا که در بریتانیا زندگی می‌کنند، شده بود.

مجلس اعیان انگلیس تلاش کرده بود تا با قرار دادن این متمم ذیل این لایحه از حقوق شهروندان اتحادیه اروپا که در این کشور زندگی می‌کنند حفاظت کند.

بنا بر این گزارش، قانونگذاران مجلس عوام انگلیس با رأی 335 به 287 با متمم حفاظت از حقوق شهروندان اتحادیه اروپا مخالفت کردند.

این لایحه پس از تصویب در مجلس عوام انگلیس برای تصویب نهایی به صحن علنی مجلس اعیان انگلیس فرستاده شده بود که در این مجلس نیز به تصویب رسید.

«ترزا می» نخست‌وزیر بریتانیا برای اینکه بتواند ماده 50 پیمان لیسبون را به جریان بیاندازد نیاز به تأیید نمادین ملکه انگلیس دارد که گزارش‌ها از این امر حکایت دارد که این تأییدیه نیز تا صبح سه‌شنبه ارائه خواهد شد.

یک سخنگوی دولت انگلیس روز دوشنبه اعلام کرده بود، «ترزا می» ترجیح می‌دهد که این لایحه بدون تغییر و بدون الحاق متمم‌های پیشنهادی تصویب شود.

پس از تأیید ملکه انگلیس، نخست‌وزیر این کشور می‌تواند هر زمان که اراده کرد ماده 50 را برای آغاز فرایند خروج از اتحادیه اروپا به جریان اندازد. پس از آن یک دوره مذاکرات دو ساله آغاز خواهد شد.
 
کلمات کلیدی : برگزیت، انگلیس، اتحادیه اروپا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.