توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 316003
وال استریت: کاخ سفید موافق پایان یافتن رسمی تحقیقات سازمان ملل بابت PMD است
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۴۳
یک روزنامه آمریکایی از حمایت دولت این کشور در صدور قطعنامه رسمی جهت پایان بخشیدن به تحقیقات پیرامون ابعاد احتمالی نظامی برنامه هسته‌ای ایران خبر داد.
روزنامه آمریکایی «وال استریت ژورنال» در گزارشی نوشت: بر اساس پیش نویس انتشار یافته ، دولت اوباما اینک موافق قطعنامه‌ای است که به طور رسمی تحقیقات سازمان ملل متحد پیرامون فعالیت مخفیانه ایران برای ساخت سلاح هسته‌ای را پایان می‌‌بخشد.

به گزارش فارس مقام‌های رسمی آمریکا اعلام کردند که پیش بینی‌ می‌شود این قطعنامه که از سوی ۳۵ عضو شورای حکام آژانس بین‌المللی هسته‌ای مورد بحث قرار گرفت، در هفته آتی تصویب شود.

بر اساس این گزارش، این قطعنامه این امکان را به آمریکا و دیگر قدرت‌های جهانی می‌دهد تا با لغو تحریم‌های اقتصادی علیه ایران در ماه آینده به عنوان بخشی از توافق جامع صورت گرفته در جولای سال جاری اقدام نمایند.

به نوشته این روزنامه، یک مقام ارشد آمریکا نیز لحن موجود در پیش نویس قطعنامه را تایید کرد که در آن آمده است: «تمامی فعالیت‌ها در نقشه راه در زمینه شفاف سازی گذشته و حال فعالیت‌های هسته‌ای ایران بر اساس توافق صورت گرفته اجرا شد و از این نظر بررسی‌های شورا درباره این ادعاها، مختومه می‌شوند.»

پیش نویس این قطعنامه دوشنبه هفته جاری به پنج عضو شورای دائمی شورای امنیت سازمان ملل متحد و آلمان (گروه ۵+۱) ارائه شد.
 
کلمات کلیدی : پی ام دی+ایران+آمریکا
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.