توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486302
جزییات حمله سایبری به سیستم کامپیوتری پارلمان انگلیس
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۹
سیستم کامپیوتری پارلمان انگلیس مورد حمله سایبری قرار گرفت. این خبر دو روز پس از انتشار خبر عدم تغییر پسورد برخی اعضای پارلمان پس از حمله هکرهای روس به سایت لینکداین صورت گرفته است.

به گزارش خبرآنلاین، «لرد رنارد» ضمن تایید این مطلب گفت پس از این حمله دسترسی اعضای پارلمان به ایمیل‌شان در «وست منینستر» قطع شده است.

جمعه شب مشکل در دسترسی به باکس ایمیل‌ها گزارش شد و امروز شنبه دسترسی به طور کامل قطع شد. مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس در حال بررسی مشکل و رفع آن است.

«لیام فاکس» وزیر تجارت بین المللی در این باره گفت حمله سایبری ثابت می‌کند که ما اعضای پارلمان باید بیشتر مراقب پسورد‌مان باشیم.

این خبر چند روز پس از تایید خبر هک شدن ایمیل سیاسیون انگلیس توسط هکرهای روس منتشر می‌شود و در آن از سیاسیون خواسته شده بود که پسورد ایمیل خود را تغییر دهند.

ظاهرا هکر‌های روس پسورد‌های هک شده از روی لینکداین را شامل 1000 پسورد اعضای پارلمان و کارمندان مجلس انگلیس، 7 هزار نیروی پلیس و 1000 نفر از کارمندان وزارت خارجه، در اینترنت فروخته‌اند.
 
کلمات کلیدی : حمله سایبری+پارلمان انگلیس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.