نظر منتشر شده
۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 395303
نامه پدر ستایش درباره صدور حکم ۲ بار اعدام برای قاتل
تاریخ انتشار : شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۲۵
پرونده جنایت بسیار دردناکی که ۲۲ فروردین ماه در ورامین رخ داده و به شدت افکار عمومی کشور را تحت تاثیر قرار داد، پس از بررسی های صورت گرفته، امروز به صدور حکم رسید؛ حکمی که پدر مقتول آن را مرهمی بر زخم های عمیقش می‌خواند و امیدوار است به حفظ آرامش کودکانه فرزندانمان منجر شود.

به گزارش تابناک، بر اساس این حکم، امیرحسین، نوجوانی که یکی از تلخ ترین پرونده های جنایی را با قتل ستایش رقم زده، به دو بار اعدام و پرداخت دیه در این پرونده محکوم شده است. البته این حکم بدوی و قابل فرجام خواهی است و متهم می‌تواند به آن اعتراض نماید.

عسگر قاسمی آقباش، یکی از وکلای اولیای‌دم «ستایش قریشی» در این باره می‌گوید: قاتل به قصاص نفس در خصوص اتهام قتل عمد و یک بار اعدام در خصوص اتهام تجاوز به عنف محکوم شده است. همچنین پرداخت دیه و ارش ‌البکاره و جنایت بر میت از دیگر محکومیت‌های این فرد است.

قاسمی آقباش در ادامه یادآور می‌شود که این حکم قابل فرجام‌خواهی در دیوان عالی کشور است. یعنی قطعیت ندارد، هرچند به گفته مجتبی فرحبخش، وکیل مدافع متهم، قاضی پرونده زمانی حکم را صادر می‌کند که تحقیقات را قانع کننده بداند و در غیر اینصورت دستورات دیگری صادر خواهد کرد.

بدین ترتیب مشخص می‌شود که از دید قاضی پرونده، تحقیقات صورت گرفته در پرونده کافی بوده و بر اساس آن، صدور حکم ممکن بوده است. حکمی که پدر ستایش در واکنش به آن نامه ای به رشته تحریر درآورده و ضمن تقدیر از مسئولانی که همراهی شان کردند، تاکید کرده که گذشت نخواهد کرد تا ستایش های دیگر در آرامش به زندگی شان ادامه دهند.

نامه ای پر درد که به تشکر از کسانی که با ایشان همدردی و همراهی کردند و البته یک ابراز امیدواری و آرزوی بزرگ ختم شده و در آن، حکم صادر شده مرهمی بر زخم عمیق این خانواده خوانده شده است. این نامه که برای انتشار در اختیار «تابناک» قرار گرفته، بدین شرح است: (یادآوری مهم: متن نامه به جهت رعایت برخی موارد نگارشی، اندکی ویرایش شده است)

به نام خداوند عادل

این جانب شیرآقا قریشی، پدر مرحومه ستایش قریشی، مراتب تشکر و قدردانی خود را از تمام مسعولین جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارم؛ از طرف وکیلمان باخبر شدیم که قاتل فرزندمان به یک حکم اعدام و یک قصاص نفس محکوم شده است. خدا را شاکریم که خون فرزندمان پایمال نشد و این حکم خط بطلانی بر تمام گمانه‌زنی‌های نادرست علیه دستگاه قضایی ایران شد.

خانواده ما روزهای سختی را می‌گذراند ولی اعلام این حکم مرهمی‌ست بر زخم عمیقمان. ما هرگز راضی به مرگ کسی نبودیم ولی اعمال این چنین که قاتل ستایش انجام داد، جای هیچ گذشتی را باقی نگذاشت و ما نیز به خاطر ستایش‌های دیگران که خواهران و فرزندان شما عزیزان هستند، گذشت نخواهیم کرد تا فرزندان همه ما در آرامش به زندگی شاد و کودکانه شان ادامه دهند و کابوس هوسرانان و پلیدان را نداشته باشند.

یک بار دیگر از تمامی عزیرانی که با ما همدردی کردند و ما را تنها نگذاشتند، تشکر می‌کنیم.

به امید دنیایی عاری از خشونت

شیرآقا قریشی
 
کلمات کلیدی : ستایش افغانستانی، قاتل، قتل
 
۱۳۹۵-۰۷-۰۳ ۱۹:۳۰:۵۳
به عنوان یک مادرمتشکرم ازقاضی (3947518) (alef-3)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۳ ۲۳:۲۳:۵۷
جناب آقای قریشی ما را در غم خود شریک بدانید. این جنایت قلب هر انسان ازادای را به درد می اورد... (3947844) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۳ ۲۳:۵۸:۴۶
من هم به عنوان پدر از رای دادگاه متشکرم (3947888) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۵:۴۵:۰۶
هدف از مجازات چیست، انتقام یا اصلاح جامعه؟ (3947995) (alef-11)
 
سعید
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۶:۵۰:۲۵
من هم به عنوان یک پدر از دستگاه قضا تشکر و امیدوارم مراحل نهایی پرونده طی شده و قاتل در ملا عام قصاص و اعدام شود (3948016) (alef-11)
 
United States
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۸:۵۵:۲۳
امیدوارم هر چه سریعتر اقدامات قانونی در جهت اخراج اتباع خارجی غیر مجاز صورت گرفته و ایشان از کشور اخراج شوند و آبادانی را برای کشورهای خود به ارمغان بیاورند. (3948161) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۰۹:۳۵:۰۸
ما در غم شما شریکیم-یک مادر ایرانی (3948228) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۴:۱۸:۰۱
هرچه زودتر قاتل نایتکار را از صفحه روزگار محو کنید درود خدا بر قضات عادل (3948670) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.