توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 435506
واکنش حزب الله لبنان به اعدام سه جوان بحرینی
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۶ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۲:۵۹
حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایت رژیم بحرین در اعدام سه جوان بحرینی اعلام کرد: اعدام این سه جوان که به گواه بسیاری از سازمان های بین المللی قتل غیرقانونی است محکوم است. رژیم بحرین، رژیم های عربی و کشورهای غربی که حامی رژیم بحرین هستند مسئول این جنایت هستند.
به گزارش مهر، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن اعدام سه جوان بحرینی از سوی آل خلیفه، این رژیم و حامیان غربی و عربی اش را مسئول دانست و از حرکت بحرین به سوی سرنوشت نامعلوم خبر داد.

به گزارش شبکه المنار، حزب الله لبنان با صدور بیانیه ای ضمن محکوم کردن جنایت رژیم بحرین در اعدام سه جوان بحرینی اعلام کرد: اعدام این سه جوان که به گواه بسیاری از سازمان های بین المللی قتل غیرقانونی است محکوم است. رژیم بحرین، رژیم های عربی و کشورهای غربی که حامی رژیم بحرین هستند مسئول این جنایت هستند.

در این بیانیه آمده است: این بخشی از جنایت بزرگی است که رژیم ضد ملت بحرین مرتکب می شود. رژیم بحرین حقوق قانونی و مدنی ملت بحرین را سلب کرده است و به سرکوب و ترور و قتل هدفمند در زندان ها با شکنجه و سپس اعدام می پردازد.

حزب الله بیان کرد: سکوت اعراب و جهانیان در قبال این جنایات و همسویی رسانه ها در پوشش ندادن جنایاتی که رژیم بحرین ضد مردم مرتکب می شود باید از سوی همه فعالان در جامعه ما و در امت اسلامی مورد نکوهش و محکومیت قرار گیرد. همبستگی گسترده ای با این خون هایی بی گناه بر زمین ریخته شده اند و با ملت مظلوم  بحرین باید از سوی آزادگان صورت گیرد تا پیام سرکوب ملت بحرین رسانده شود و اقداماتی که ضد ملت بحرین رخ می دهد، رسوا شود.

در بیانیه مقاومت اسلامی لبنان آمده است: کاملا عیان است که عملیات اعدام هر فرصتی برای ایجاد راهکار سیاسی بحران بحرین را از بین خواهد برد و کشور را به سوی سرنوشت نامشخصی سوق خواهد داد و ثبات بحرین و منطقه را به خطر خواهد انداخت.

در پایان این بیانیه تاکید شده است: حزب الله به خانواده این سه شهید و به ملت بحرین تسلیت می گوید و یقین دارد که این ملت به مبارزه تا تحقق همه خواسته های مشروع و بر حق خود ادامه خواهد داد.
 
کلمات کلیدی : اعدام ۳جوان بحرینی+بحرین+حزب الله
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.