توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 429909
پورابراهیمی: برخی مصوبات برنامه ششم مورد ایراد شورای نگهبان قرار می‌گیرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۹
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی برخی ایرادات به مصوبات کمیسیون تلفیق برنامه ششم توسعه را وارد دانست و گفت که احتمالاً برخی مصوبات برنامه ششم مورد ایراد شورای نگهبان قرار خواهد گرفت.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: من فکر می‌کنم برخی انتقادات به گزارش کمیسیون تلفیق برنامه ششم وارد است. البته می‌توان بخش‌هایی از آن را مورد اغماض قرار داد اما بخشی از این ایرادات هم وارد است از جمله اینکه یکی از بندهای سیاست‌های ابلاغی رهبری در تدوین برنامه ششم کوچک‌سازی و چابک‌سازی دولت است که بر اساس آن دولت مکلف است در طول برنامه ششم تصدی‌گری‌اش را کاهش دهد، تعداد پرسنل را به حداقل برساند و از هزینه‌های جاری بکاهد. اما برخی مصوبات برنامه ششم با اجرای این حکم مغایرت‌های جدی دارد.

وی افزود: بخشی از این موضوع به خاطر فشارهای بیرونی به نمایندگان است و بخشی هم فضاهایی است که با نگاه تخصصی به آن نگاه می‌شود اما مغایرت پیدا می‌کند. من فکر می‌کنم تا جایی که بتوانیم اصلاحاتی داشته باشیم باید این اصلاحات را در مصوبات برنامه ششم اعمال کنیم.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اضافه کرد: احتمالاً برخی احکام و بندهای برنامه ششم به دلیل مغایرت با سیاست‌های کلی مورد ایراد شورای نگهبان قرار می‌گیرد و احتمالاً نیاز به اصلاح مجدد در مجلس خواهد داشت.

پورابراهیمی در پایان با تأکید بر لزوم تدوین برنامه ششم به صورت کارشناسی، تصریح کرد: اگر در جایی بار مالی هم به دولت تحمیل می‌شود باید منبع تأمین درآمد آن نیز در نظر گرفته شود.
 
کلمات کلیدی : مجلس + برنامه ششم + شورای نگهبان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.