نظر منتشر شده
۶۸
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 361742
نرخ ویزیت پزشکان در سال ۹۵
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۳ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۱۹
معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: دبیرخانه شورای عالی بیمه تعرفه‌های درمانی سال ۹۵ را امروز ابلاغ کرد.

محمد جهانگیری گفت:‌ از سوی معاون اول رئیس جمهور تعرفه‌های درمانی سال ۹۵ ابلاغ شد و امروز دبیرخانه شورای عالی بیمه آن را برای اجرا ابلاغ کرده است. البته تعرفه‌ها برای موسسات بیمه از ۹۵.۱.۱ لازم‌الاجراست و از این تاریخ باید به پزشکان و موسسات پرداختی داشته باشد.

وی ادامه داد: بر این اساس نرخ ویزیت در بخش دولتی و خصوصی ۱۵ درصد رشد کرده است به طوریکه ویزیت پزشک عمومی از ۱۹ به ۲۲ هزار تومان افزایش یافته است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت: ویزیت پزشک متخصص از ۳۰ به ۳۴۵۰۰ هزار تومان و ویزیت فوق‌تخصص از ۳۸ به ۴۳ هزار تومان افزایش یافته است.

جهانگیری تصریح کرد: هزینه هتلینگ در بخش دولتی ۲۳ درصد و در بخش خصوصی ۱۶ درصد رشد کرده است به این ترتیب در بخش دولتی از ۱۰۸ به ۱۳۳ هزار تومان و در بخش خصوصی از ۳۱۰ به ۳۶۰ هزار تومان افزایش یافته است.

وی گفت: هزینه حق‌العمل‌ها که با ضریب K محاسبه می‌شود، در بخش خصوصی و دولتی ۵ درصد رشد کرده است به طوریکه در بخش خصوصی از ۳۸ به ۴۰ هزار تومان و در بخش دولتی از ۸۸۰۰ به ۹۲۴۰ تومان افزایش یافته است.

معاون نظارت و برنامه‌ریزی نظام پزشکی گفت:‌خدمات پاراکلینیک نیز با توجه به نرخ تورم در بخش خصوصی ۱۲ درصد رشد کرده است تمام این نرخ‌های اعلام شده در بخش سرپایی و بستری که به تصویب رسیده و فقط نرخ هتلینگ و ویزیت در اولویت افزایش مناسبی قرار گرفته است.

جهانگیری در پاسخ به اینکه برخی از پزشکان از ابتدای فروردین نرخ ویزیت را افزایش داده‌اند، گفت:‌ اکنون باید دریافتی بر اساس این قانون باشد اگر پزشکی بالاتر گرفته باید تعدیل کند و آنهایی که قانون را رعایت کرده و اخلاق مدار بودند باید از این پس این نرخ‌ها را رعایت کنند چون این قانون است.

۱۳۹۶/۰۱/۰۳ ۱۰:۱۵
 
۱۳۹۵/۰۵/۲۹ ۱۷:۳۶
 
۱۳۹۵/۰۴/۱۴ ۱۵:۲۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۲۳ ۱۵:۵۹
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۵ ۱۱:۱۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۲۱:۰۷
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۲ ۱۴:۲۰
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۱ ۱۵:۲۵
 
۱۳۹۵/۰۳/۱۰ ۱۵:۲۸
 
۱۳۹۵/۰۲/۳۱ ۱۳:۵۶
 
 
کلمات کلیدی : تعرفه پزشکی+زیر میزی+زیرمیزی+پزشکان
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۵:۲۶
یک هیات علمی با مدرک دکتری که معادل مدرک تخصص پزشکی است بابت هر ساعت حق التدریس 13000 تومان می گیرد در حالی که یک پزشک عمومی بابت کمتر از 5 دقیقه ویزیت 22000 تومان می گیرد. خیلی جالب و کاملا عادلانه است. (3755121) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۶:۳۲
ویزیت پزشکان بالاست ولی هییت علمی هم کار خاصی جز تکرار چند تا درس و چهارماه تعطیلی نمیکنه
هیچ جای دنیا صرف مدزک و سنوات حقوق نمیدن باید کارت و خروجیت ارزش افزوده داشته باشه (3755449) (alef-13)
 
رضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۱:۴۶:۴۲
در تمام کشورهای پیشرفته سه بخش مهم آموزش ، بهداشت و امنیت کاملا دولتی هستند و اصلا ارتباط مالی بین بیمار و پزشک وجود نداره بیمار برای درمان به کلینیک یا بیمارستان مراحعه میکنه و بیمه هم هزینه رو به بیمارستان پرداخت میکنه. پزشک حقوق بگیر این سیستم هست و تنها دغدغه اون رفع بیماری مراجعین البته حقوق کافی هم دیافت می کنن .
تو کشور ما اکثر پزشکان محترم از طریق کنکور سراسری و بدون پرداخت هزینه تحصیل در رشته های پزشکی، دندانپزشکی و دارو سازی تحصیل می کنند بعد با گذراندن چند سال طرح همه چیز تمام میشه و اینها می تونن تا اونجایی که می تونن کسب درآمد کنن هزینه های مطب و منشی و ... پرداخت می کنن ودرست مثل یه بیزینس حالا خدا به داد مردم بدبخت برسه
تو خیلی از مناطق محروم آدم ها به دلیل عدم دسترسی به پزشک جونشون رو از دست میدن
کجای این مسیله بوی انصاف و عدالت میده بهتر نیست بساط فعالیت گروه پزشکی در بخش خصوصی قانونمند و محدود بشه
اون آقا و خانم دکتری که درآمد سرشار داره اگه حمایت و تحصیل رایگان نبود می تونست با هزینه خودش تحصیل کنه؟
این هزینه ای که خرج تحصیل این افراد میشه مگه از بیت المال نیست ؟
مگه اون بدبختی که تو نقاط محروم از ابتدایی ترین امکانات داره زندگی میکنه (البته فقط زنده هست) تو این بیت المال سهمی نداره
تو رو خدا با بهداشت ، امنیت و آموزش مردم مثل یه بیزینس برخورد نکنید (3756671) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۷-۰۴ ۱۴:۳۹:۲۷
پزشکانی که تحصیل رایگان نداشتند چی؟
از طرف دیگه شما هم زحمت میکشیدی پزشکی سراسری قبول میشدی مجانی تحصیل میکردی.
طوری صحبت میکنی انگار بدون تلاش از دانشگاه سراسری بهره مند شدند! نوش جونشون. فوتبال نیست که یه عده میلیاردی از مال مردم حقوق میگیرند! پزشکها نخبه هستند و درآمدشون نسبت به خیلی کشورها پایینه. (3948701) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۲-۱۷ ۱۰:۳۷:۲۶
خدارو شکر که حالا دانشگاههای آزاد و بین المللی کشور هم با اخذ هزینه پزشک تربیت می کنند تا دهن آدمهایی مثل شما که هوش و تلاش وسختی های دورن تحصیل این گروه رو نادیده می گیرید و نمی فهمید زمانی که یک عده در دوران جوونی بدنبال خوشگذرونی بودند این قشر فرهیخته بسختی و با شب زنده داری مشغول تحصیل بودند. کاش همه بدونند و قبول کنند به اندازه ی بهره ی هوشی و تلاش از نعمتهای این دنیا میتوان استفاده نمود نه با تنبلی و حرف زور! (4321521) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۶:۲۲:۴۷
باعث تعجب است که هنوز نمیدانید هیات علمی هم تنها یک ماه مرخصی دارد که اجبارا یک هفته آن را در هفته دوم عید نوروز باید بگیرد و باقیمانده آن را هم در تابستان.
همچنین بر اساس آیین نامه جدید وزارت علوم و انتظاراتی که برای چاپ مقاله و ثبت اختراع و گرفتن پروژه وجود دارد تقریبا کار هیات علمی شبانه روزی باید باشد تا بتواند موفق به تمدید قرارداد شود.
کار هیات علمی در حالت ایده ال شامل مدیریت شرکتهای دانش بنیان می شود که در راستای تولید ثروت و ایجاد اشتغال از ظرفیت دانشگاه استفاده کند که متاسفانه ساختارهای غلط و رکود از این امر جلوگیری می کند. (3757370) (alef-13)
 
کریمی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۰۷ ۱۴:۴۷:۴۲
به نظر شما دکترا کار خاصی انجام میدن !!!؟؟؟
دکترا هم یکسری مسکن ها و تزریقات رو هر روز برای انواع بیماری ها تکرار می کنن (4493592) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۸:۱۹:۴۶
معادل سازيتون واقعا جالبه!!! (3755569) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۸:۴۸:۱۶
کمتر از ۵دقیقه!؟ یا ۵ ثانیه!
پزشکان برخلاف سایر اصناف و متخصصین هیچگاه پاسخگوی عملکردشان نیستند
مثال میزنم:
اکر یک مهندس نتواند عیب یک پروژه را تشخیص دهد و یا دچار اشتباه در طراحی و یا کار شود نه تنها ریالی دریافت نمی‌کند! بلکه خسارت سنگینی هم باید پرداخت کند
ولی پزشکان چه بیماری را تشخیص دهند و چه تشخیص ندهند و حتی اگر تشخیص اشتباه بدهند بابت آن هزینه کامل را میگیرند و بگذریم از اینکه حتی یک دقیقه هم وقت صرف معاینه نمی‌کنند
بعبارتی درآمد یک مهندس هر ساعت در بهترین حالت ۱۰ هزار تومان هست! ولی یک پزشک عمومی ..... !

حالا این همه ایجاد اختلاف درآمدی جای سوال دارد؟ (3755599) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۰:۱۸:۱۰
شما مدرک دکتراتو پاره وقت با ماهی دوروز کلاس رفتن و بدون طرح خدمت مناطق محروم گرفتی اونوقت خودتو با پزشک که تمام وقت کشیک داده مقایسه میکنی ؟؟
تازه فوق لیسانس و دکتراهایی که تو مسابقه ثانیه ها دیدیم که فرق همسایه دریای خزر رو نمیدونستن (3755902) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۹:۵۱:۲۷
ببخشید برادر جنابعالی هم مدرکتان را از صدقه سر همین اساتید دانشگاه دارید!
ضمنا ما که 8 روز تا 10 روز در ماه کلاس رفتیم و مدرکمان هنوز گرو وزارت علوم است تا دو برابر مدت آموزش در کشور خدمت کنیم.
از دکترهای بی سواد یا کم سواد سایر رشته ها دفاع نمی کنم اما سواد حضرتعالی و سایر همکارانتان هم چندان تعریفی ندارد. خیلی ها به واسطه تشخیص های اشتباه رفقای شما ناقص شده اند یا به دیار باقی رفتند.
ضمنا خیلی ها هم الان دارند پزشکی پولی در شبانه و آزاد و پردیس ها می خوانند لذا چندان هم به آن چیزهایی که گفتید مطمئن نباشید.
الان همه چی شده پول اخوی (3756390) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۳:۵۹:۱۲
پزشک عمومی چند برابر شما زحمت کشیده وچندبرابر شما کار مفید انجام میده (3756033) (alef-3)
 
پروانه
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۲-۰۶ ۲۳:۱۵:۳۹
هیات علمی داره تو بخش دولتی کار میکنه
نه خصوصی (4175168) (alef-11)
 
بی پروا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۶:۴۹
حالا نرخ تورم چقدر است دولت محترم؟

افزایش حقوق کارمندان چند درصد است؟

چون پزشکان محتاج تر بودند درصد افزایش آنها بیشتر از کارمندان و کارگران میلیاردر شده است؟!!! (3755127) (alef-13)
 
حسین
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۶:۵۴:۱۵
حرف دل ما رو زدی.
درک بعضی چیزا واقعا خیلی ساده ست. وقتی حقوق کارمند 12درصد افزایش می یابد در حالیکه هزینه درمان حداقل 15 درصد، مواد غذایی 20درصد، آموزش فرزندان 20درصد و ... افزایش پیدا می کنه، این یعنی دخل و خرج کارمند با هم نمی خونه.
خیلی ساده ست به خدا.

چرا برا افزایش حقوق کارمند تورم (تورم آماری و نه تورم کف بازار) رو ملاک قرار میدید و لی برا تعرفه های پزشکی دیگه خبری از این قانون نیست؟

وای خدا از حرص دارم میمیرم. (3755420) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۸:۴۱:۵۴
بابا این پزشکان اکثر فک و فامیل خودشان هستند (3756234) (alef-3)
 
شهروند
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۴:۲۹:۵۸
جالب است که همین قانون مصوب، دریافتی خلاف شرع را قانونی جلوه می کند. وقتی تصمیم گیران خودشان پزشک باشند معلوم است که نتیجه قانونگذاری چه خواهد بود. (3755143) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۱:۰۴:۰۵
البته ویزیتی که طی دو سال اخیر هم برای پزشکان متخصص و فوق تخصص پرداخت می کردیم باز حدود 15 تا 20 درصدی از نرخی که در این جدول اعلام شده بیشتر است.
فکر نمی کنم پزشک متخصص و فوق تخصصی تا قبل این هم ویزیتی با این نرخ پایینی داشته، حداقل ما که ندیده ایم!
نظارت خاصی هم بر روی مبلغ ویزیتی دریافتی از بیماران از سوی نظام پزشکی وجود ندارد (3755928) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۴:۳۰:۰۸
خیلی مسخرس میگن ایران بهشت پزشکانه بعد ویزیت پزشک عمومی 22 هزارتومنه یعنی نزدیک
6 دلار!!!!

در حالیکه فقیر ترین کشورهای اسیا و خاورمیانه که سرانه درآمد مردمش یک دهم مردم کشور ایرانه و مردمش از کشور ما فقیرترن ویزیت پزشکشون حداقل 40 50 دلاره
بعد یه عده دارن گریبان پاره میکنن که پزشک ایرانی از آمریکایی درآمدش بیشتره ،الان ورود پزشکان هندی و پاکستانی آزاده اما یدونه پزشک هندی پاشو ایران نمیزاره تا برا 6 دلار بیگاری کنه

بماند که ویزیت پزشک در اروپا و آمریکا 200 دلاره (3755145) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۶:۳۸:۵۹
عزیز باهوش، اونجا درآمد کارگر و کارمندش چقدره؟ هزینه زندگی چطور؟ پزشکا مالیاتشون چقدره؟ حد مجاز ویزیتشون به نفر چقدره؟ مرغ پخته خندش می گیره به این استدلال! (3755391) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۰:۳۴
داری با دروغ مغلطه میکنی خودت هم میدونی اولا که اینجا حقوق بگیران شامل بازنشسته و کارگر و معلم و کارمند و غیره به دلار حقوق نمیگیرند که به دلار به تو پرداخت کنند دوما در اروپا که مثال میزنی حدود چهل و پنج دقیقه بیمار را معاینه میکنند و از نظر تاریخچه بیماری همه سوالات را میپرسند و قصد تجارت با سلامتی مردم ندارند سوم اینکه فکر نکن مردم خبر ندارند و براشون از فقیرترین کشورهای اسیا مثال بزنی دقیقا همه میدانند که از نظر درامد پزشکی ایران بهشته جهارم اگر میتونستی با 20 دلار هم انجا ویزیت کنی اینجا نبودی. اخر اینکه پزشکی یک سوگندنامه داره بهش فکر کن میگن انسان واقعی هرچه دانشش بیشتر میشه فروتنیش بیشتر میشه. (3755431) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۰:۱۶:۲۵
مگه تو بنگلادش با دلار حقوق میگیرند ؟حرف این پزشکو بخون بعد نظر بده

کارگر ایرانی اگه در ماه 500 دلار دامد داشته باشه کارگر بنگلادشی تو یه ماه بهش 60 دلار میدن ،حالا فهمیدی؟ریاضی که بلدی

پزشک ایرانی همون موقع که پروانه مطب میگیره اتوماتیک براش مالیات میزنن و تازه اگه با بیمه مریض ببینه دوباره براش مالیات حساب میشه اونوقت دلالهای محترم کشور مالیات میدن ؟ (3755900) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۹:۲۹:۴۳
در هندوستان به پزشکی مراجعه کردم وقتی فهمید ایرانیم گفت اگر من درامد پزشکان ایرانی را داشتم همه جا اشرافی زندگی میکردم. (3756337) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۷:۱۲
ویزیت پزشک عمومی در بلژیک 1.5 یورویه پس سکوت کن (3755451) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۰:۱۲:۳۸
1.5 یورو ؟ بهتره سری به بلژیک بزنی ،با 1.5 یورو بهت تو بلژیک فحشم نمیدن (3755898) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۰۸:۰۲:۰۵
سفسطه نکن
حتی برای مهاجرها دربلژیک با 1.5 یورو هم پزشکها مریض رومعاینه میکنن (3758418) (alef-3)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۰:۲۰:۲۲
دیگه دروغ بگو ولی نه به این بزرگی ویزیت پزشک تو ترکیه زپرتی 70 دلاره توی باکو 80 دلار اونوقت تو بلژیک 1.5 دلاره ؟نکنه میخوای بگی پزشکای بلژیکی پولشونو با رفتگری درمیارن (3755904) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۸:۵۳
یکبار برای همیشه پزشکان این تجربه خانم ایرانی تو بلژیک را بخونید برای هم بفرستین و دیگه از شرم سکوت کنید . ویزیت 1.5 یورو با چنین خدمات و سرویسی

من ده روز پيش برونشيت كردم ورفتم پيش دكتر خانوادگى و دارو گرفتم. بابت ويزيت هم ٢٥ يورو دادم كه ٢٠ يورو از طرف بيمه بهم برگردونده شد.( حداقل دستمزد يه آدم بدون تخصص و هيچكاره ساعتى ١٠ يورو هست). ديروز ديدم با اينكه داروم تموم شده هنوز خوب نيستم وسرفه مى كنم و..... أن لاين واسه امروز ساعت ٢ وقت گرفتم ورفتم پيشش وگفتم من همه داروهارو مصرف كردم ولى هنوز كامل خوب نشدم. بادقت معاينه كرد و اندازه دو تا آفتابه خون ازم گرفت كه مى فرستم الان آزمايشگاه كه ببينيم عفونت تو خونت نباشه و حساسيت وفلان و بهمان چيز و.... رو هم كنترل كنيم و برام نسخه جديد هم نوشت. وقتى خواستم ويزيت بدم، گفت نه لازم نيست چون تو يكبار واسه اين بيمارى ويزيت دادى وخوب نشدى ومن هنوز معالجه ت نكردم. فقط ٢/٥ گرفت با يه برچسب بيمه كه نمونه خون رو سريع با پيك مخصوص پزشكى بفرسته آزمايشكاه و گفت هزينه ش ٢/٥ يورو ميشه
امشب ساعت ٦ دكتر زنگ زده وچون من سركاربودم و جواب ندادم رفته رو پيغامگير و يه ربع پيغام گذاشته وهمه نتيجه آزمايش رو شيرفهم كرده و گفته به داروى ديگه اى هم نيازى نيست و اگه بازم مشكلى داشتم فورى برم يا اگه وقت نداشتم، زنگ بزنم و راهنمايى مى كنه. يعنى فكر كنم پول تلفنى كه از جيبش داده تا رو موبايل من پيغام بگذاره بيشتراز اون ٢/٥ يورويى شده كه من واسه فرستادن آزمايش خون خودم بهش دادم. اكه قرار به برچسب زدن باشه، بنده از وجناتم معلومه كله سياهم و خارجى تبار ودكترم بلژيكى خالص وبور. پناهنده ها كه مجانى و بيكارها يا افراد كم درآمد ١/٥ يورو بابت پزشك عمومى ويزيت ميدن (3755462) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۲:۰۴:۴۷
مشکل ما اینه که پزشک از بالا به مردم نگاه میکنه و پزشک اروپایی از پایین
و بد بختی ما از اینه که با اینکه همه پزشکا از خانواده های هستند که دستشون به دهنشون رسیده که برای مغز بچه هاشون خرج کردن و حالا که دکتر شدن اینقدر حریص پولن...بدم نمی اومد که اینا از خانواده های گدا گشنه باشن و بعد اینجوری خودشونو گم کنن
به خدا توی این پزشکا داریم که از ....پست ترند,هر چند پزشک داریم که اندازه یه عارف بزرگ شعورو معرفت داره
ببینید وقتی یه پزشک تامین اجتماعی میاد زیر میزی میگیره دیگه بدون چه به سر پولدارا میاره...این همه حرص و طمع ...به خداوندی خدا دیدم دزدایی رو که باز برای دزدی کردن یه فرقی میذاشتن بین اون که نداره و اون که داره... (3755958) (alef-13)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۵:۵۵:۵۹
من و خیلی از دوستان دیگم تو دانشگاه از قشر متوسط جامعه بودیم . بچه پول دارها که میرن خارج کشور یا دانشگاه آزاد و واحدهای بین الملل . ما با استعداد و درس خوندن و با تلاش در کنکور قبول شدیم . (3757267) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۰۸:۰۲:۴۷
حالا به پاداش زحماتت شما مجاز هستی پوست مردم رو زنده زنده بکنی
آفرین (3758419) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۵:۵۷:۱۱
ببخشید ما به همین متوسطای که مد نظر جنابعالی هستند میگیم پول دار...
اونی که از بچه پولدار در ذهن شماست ما بهشون میگیم میلیاردرا...
اونا هم مگه دیوانه اند که درس بخونن
اگه با همون پولشون کارآفرینی وتجارت بکنن خیلی بهتره و مفید تره برای کشورم تا اینکه که بیان پزشکی بخونن (3759408) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۲۳:۵۱:۴۰
من به عنوان یه پزشک از خوندن این ادبیات شما واقعا متاسف شدم.
فکر میکنم تعداد زیادی از مردم به دلایلی و به علت توهمات و جوسازی غلط اینقدر گستاخ شدند که به ادمهایی که نمیشناسن و هیچی ازشون ندیدند بنابه گفته های دیگران فقط فحش بدندو بددهنی بکنند. (3758137) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۵ ۱۶:۱۱:۰۵
بنده در نوشته هام نگفتم همه پزشکا
و حتی اینم نوشتم که"هر چند پزشک داریم که اندازه یه عارف بزرگ شعورو معرفت داره"
اما برادر یا خواهر عزیز دکتر
شما باید این درد رو احساس کنید تا حرف بنده رو درک کنید
یه جوری گفتی" از گفته های دیگران "انگار هیچ کس راهش به بیمارستان و مطب نخورده...
به نظرت کسی که دکترا گرفت و فرق بین زیر میزی و دزدی رو نفهمید من باید چطور راجبشون حرف بزنم...
وقتی یه پزشک بی حیا رو (باز هم نمیگم همه)که حتی اینقدر بی حیا شده که رسما جلوی بیمارای دیگه داد میزنه تا پول نیاری خیری نیست...بابا بخدا اون فاحشه توی خیابون هم یه کم حیا داره که با صدای بلند پولشو نخواد (3759439) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۶ ۱۳:۰۸:۳۵
شما دیگه مثالهاتو ادامه ندی و سکوت کنی بهتره. (3761217) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۲۹:۳۱
حتما ما هم مثل اروپایی ها سالی 60 هزار دلار و ماهی 5000 هزار دلار حقوق میگیریم ؟؟؟؟؟؟!
برای خودم متاسفم که دارم جواب آدمی مثل شما رو میدم (3755485) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۳۳:۰۴
دوست عزیز پزشک
اینم بگو که در امریکا در هر سال باید 80 هزار دلار هزینه بدهند تا 4 سال اول را بگذرانند و بتوانند پزشک شوند ضمنا هر ویزیت بصورت استاندارد 15 دقیقه طول میکشه ولی اینجا 4 دقیقه ای تمومه. و منشی پزشک در خارج 2000 دلار میگیره اینجا حداقل حقوق رو میگیره و تعداد عمل های خارج محدوده اینجا بی نهایته و تا پزشک جون داشته باشه عمل میکنه
اینکه توقع داشته باشی رایگان درس بخونی و درامدت دلاری باشه و هزینه هات ریالی و هر چند دقیقه هم یک بیمار ویزیت کنی و ...واقعا باعث حیرت بنده است یک استاد در امریکا حداقل 10 هزار دلار میگیره که میشه ماهی 35 میلیون اگر قرار باشه که همه طبق سیستم امریکا پول بگیرن که اون وقت هزینه های خود حضرتعالی در ایران چندین برابر میشه بعدشم بخوای 4 سال اول پزشکیت رو بگدرونی حدود 300 هزار دلار هزینه اش میشه پول 300 هزار تا رو داشتی بری پزشکی بخونی اصلا؟ 300 هزار تا میشه بیش از یک میلیارد.
باعث حیرته که فقط درامد خودش رو مقایسه میکنه ولی از هزینه ها و شرایط امریکا و نحوه پزشکی گرفتن کلامی حرف نمیزنه همه واقعیت رو بگو
اگر پزشکی مثل امریکا بشه چند درصد شما توان پرداخت سالی 80 هزار دلار رو دارین؟ بعد اصلا با این همه مشکلی که ایران داره چرا اینجا درس خوندی؟ چرا نرفتی امریکا پزشکی بخونی؟ چرا اصلا کسی از اینجا نمیره امریکا درس بخونه؟
یک سر به دانشگاه های امریکا بزن ببین سالی چقدر هزینه پزشکی خوندن در 4 سال اوله در سایتش اینا رو زده
به نظر من وزارت بهداشت رو باید داد دست کسی که مدیریت خونده باشه نه کسی که پزشکی خونده باشه اینجا ناظر و مجری و..همه پزشک هستند و طبیعیه که وضعیت این باشه
مسائل الان همه اکثرا از طرح تحول سلامت ناشی میشه که مشکلات زیادی برای مردم ایجاد کرد (3755489) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۰:۲۴:۰۹
الان پزشکان امریکایی میتونن بیان ایران کارکنن ،پس چرا نمیان ؟پزشک هندی هم نمیاد ،مگه مغز خر خوردن بیان با 6 دلار کار کنن
پزشکی توی امریکا رایگانه پس لطفا چرت و پرت تحویل ملت نده،در ضمن هروقت تو هم چند سال بخاطر تحصیلاتی که با پول بیت المال کردی رفتی منطقه محروم بعد بیا حرفبزن
با پول ملت انواع رسته های بی ربط و بی فایده رو میخونید و یک قدم برای کشور برنمیدارید بعد میاین میگین پزشک با پول ملت درس خونده باید مفت بیگاری کنه
اینهمه لیسانس و فوق لیسانس و دکترای غیر پزشکی رو اگه مثل پزشکا میفرستادن مناطق محروم الان کشور اباد شده بود
دیگه پررویی هم حدی داره (3755908) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۴:۲۷:۲۸
تمام رشته های پزشکی در امریکا در 4 سال اول باید شهریه سنگین بپردازند
رشته های دیگه از خداشونه کار باشه ولو در هر منطقه ای که باشه که بروند دنبالش و کار کنند تنها رشته ای که در ایران انحصار ایجاد کرده همین پزشکی و رشته های مرتبط بهش هستن
دوستان میتوانند جستجو کنند و شهریه و هزینه پزشکی رو در 4 سال اول را در امریکا ببیننند اینترنت هست و مساله واضحه
اگر امریکا رایگانه شما چرا نرفتی امریکا درس بخونی و خودت را گرفتار اینجا کردی ببم جان؟
اطلاعات ندارید کامنت نذارید. (3757031) (alef-13)
 
United States
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۰:۱۵:۲۶
حقوق دستیاران در آمریکا به طور متوسط ۵۰۰۰ دلار در ماهه که میشه حدود ۱۷ میلیون تومان در حالی که اینجا حقوق ماهیانه دستیاران ۱/۵ میلیون تومانه. و در آمریکا هر هفته حداکثر میزانی که باید توی بیمارستان باشن ۸۰ ساعته در حالی که اینجا دستیار سال یک، یک روز در میان کشیکه (3756451) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۲۳:۵۳:۲۶
یک و نیم میلیون کجا بود مجردها ماهیی 900 داریم میگیریم. (3758141) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۵۹:۰۳
خودم دارم علوم پزشکی میخونم
برابری قدرت خرید رو هم در نظر بگیر (3755544) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۸:۱۴:۱۷
پرفسور توی همین ایرانی که یک پزشک عمومی 6 دلار برای 10 دقیقه ویزیت میگیره یک کارگر برای یک ساعت کار 2 دلار نمیگیره توی امریکا کارگر ساده 9 دلار و پزشک عمومی 20 دلار میگیره یعنی 2 برابر برای ریاضیات شما متاسفم (3755561) (alef-13)
 
مهر
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۹:۰۰:۱۱
آخه جناب، پزشک ایرانی وقت ویزیتش۳۰ ثانیه است ولی یک پزشک آمریکایی ۲۰ دقیقه بیمار رو ویزیت میکنه و بگذریم از امکانات و راحتی حضور در مطب پزشک آمریکایی. در ضمن این آمار ۲۰۰ دلاری رو از کجا آوردی ؟ (3755609) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۴:۵۵:۲۴
iهر دم از این باغ بری میرسد چشم بیماران عزیز روشن.الهی که تنتان نیازمند پزشکان مباد. (3755203) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۸:۲۷:۳۷
پرداختى مردم برا ويزيت من كه پزشك عمومى هستم و در درمانگاه دولتى كار ميكنم با دفتر چه روستايى ٥٠٠ تا تك تومن و با بقيه دفترچه ها ٢٧٦٠ تومن!!!
سينه چاكان عزيز كه كارتون شده چرتكه انداختن درامد دكترا لوله خونت بتركه لوله كش سانتى چند باهات حساب ميكنه؟ خانوماى گرامى برا يه سشوار مو چقد ميدين به فوق تخصص ارايشگريتون؟ اقايون محترم برا صافكارى ماشينتون چقد پياده ميشين؟
حرف اخر خيلي ناراحتين تحريممون كنين مريض شدين نياين ما بيكار ميشيم دكتر هندى ميارن براتون ويزيتى ٢٠٠ دلار ميسرفى در جا بهبودى حاصل ميشه! (3755578) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۰:۴۲:۳۱
دکترای هندی دهه 60 اینجا بودن با تعرفه کم هم کار میکردن عالی هم بودن مغالطه نکن (3755917) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۲:۱۱:۵۱
یه جوری میگی با دفترچه که انگار دفترچه خودته و حق گدایی میدی به ما...
مگه ماله بیمه نیست که بعدا پولشو میگیری از بیمه...
حضرتعالی حقوقه ثابت میگیری...

بنده 8 سال هست بیمه از حقوقم پول کم میکنه و دو بار بیشتر افتخار شفا از حضرتعالی نداشتم... (3755962) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۶:۳۸:۲۶
برای پرشکان اگر 10 درصد هست حساب کنید چقد اضافه میشه

هر پزشک حداقل 30 مریض دارد

عمومی 3 هزار به تعرفه اضافه شده 3 30 =90 هزار تومان

90 26 = 2430000 اگر جمعه ها کار نکند ماهی 2میلیون 400 اضافه شده به درآمدش

متخصص 30 4500 =135 هزار تومان

135 26=3510000 ماهی 3 میلیون 500 هزار تومان اضافه شده به درامد

فوق تخصص 30 5000=150000
150 26=3900000 هزار تومان ماهی 3 میلیون و 900 هزار تومان اضافه شده به درامد


حالا به کدوم شغل ها بالای 300 هزار تومان در ماهی اضافه شده به در امد انها

تازه 30 نفر خیلی بیشتر مریض دارند و امکان نداره زیر 80 تا مریض در روز داشته باشند متخصص ها و فوق تخصص ها (3755389) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۲۳:۵۷:۴۲
اوه شما چقدر بیکاری نشستی اینها رو به این دقت حساب کردی! (3758150) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۶:۵۶:۱۸
هرکس اعتراض جدی کند نتیجه میگیرد حالا محرومان بروند با دردشان ببمیرند (3755422) (alef-13)
 
Germany
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۶:۱۵
در ایران بهتر این است که بیمار بمیرد تا اینکه گیر این پزشکا بیوفتد (3755444) (alef-13)
 
Russian Federation
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۱۷:۰۷:۳۰
بهتراست برای پزشکان سقف درامد تعریف شودتاهمگان به نسبت درامدکسب کنندو پزشکی مملکت رشدکند! اضافی ان رامالیات دریافت کنید! (3755453) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۲۳:۴۵:۲۶
هر کس خوشش نمیاد مراجعه نکنه مجبور نیستید
برید همون اب قند و عرق نعنا بخورید مجبور نیستید نشستید فقط ادعا دارید
تو همون کنکورش شرکت کنید رتبه تونو وارد کنید گوشیتون شارژ میشهفقط و فقط حرف زدن بلدیم ما ایرانیا (3755879) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۵:۱۱:۵۰
خوبه تو دبیرستان دانش آموزای متوسط میرفتن تجربی، حالا اینجوری شاخ شدین واسه مردم... (3757118) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۲۳:۵۸:۴۸
اگه فکر میکنی باهوشی هنوزم دیر نشده واسه دکتر شدن (3758154) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۳ ۲۳:۵۵:۰۹
مچکریم از بابت افزایش 14 درصدی کارگران و حق مسکن
امید به زندگی با تدبیر دوالت محترم افزایش یافته داره سر می ره کیه جمع کنه (3755886) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۰:۰۶:۲۴
پزشکان محترم! لطفا به نظرات مردم توجه کنید. به درآمد شما بابت درمان بیماریشان اعتراض دارند. چرا توجه نمی کنید؟ (3755895) (alef-13)
 
بی طرف
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۱:۴۶:۱۷
امیدوارم نه بعضی از پزشکان ناراحت شوند نه بعضی از مردم ... در کشور امریکا متوسط درامد متخصصین 300000 دلار در سال و در رشته هایی مثل اورتوپدی 500000 دلار در سال و متوسط درامد عموم مردم حدود 50000 دلار در سال است در ایران درامد متوسط شهری حدود 2 میلیون و 900هزار تومان و در شهر تهران نزدیک 5 میلیون تومان ذکر شده با این احتساب درامد یک متخصص 17 میلیون و 400 و در رشته ای مثل اورتوپدی 29 میلیون تومان و متخصص در شهر تهران 30 میلیون تومان و در رشته ای مثل اورتوپدی 50 میلیون تومان می شود . تعدادی از پزشکان واقعا بیش از این رقمها درامد دارند. اگرچه شاید اکثریت این مقدار نباشد. (3755948) (alef-13)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۰۹:۳۱:۲۰
از رسانه ها تقاضا می کنیم راجع به شکاف شدید درآمدی در وزارت بهداشت و تبعیض آشکار ایجاد شده در طرح تحول سلامت نیز تحلیل های کارشناسان را بازتاب داده و نظرات منتقدان را به گوش رییس جمهور و معاون اول ایشان و روسای مجلس و دستگاه قضا برساند.
تبعیض و شکاف درآمدی و واریز پول های کلان کارانه ماهیانه خدمات پزشکی به جیب پزشکان و متخصصان بیمارستان های دولتی با وجود خدمات نامناسب از ابداعات وزیر بهداشت فعلی است.
با شخصیت ایشان کاری نداریم که چه بسا فرد محترمی هستند اما مدیریت کار مدیران با تجربه است نه پزشکان که قاعدتا فقط برای منافع صنف خودشان تلاش دارند.
در سالهای آینده بازتاب اشتباهات طرح سلامت و تبعیض شدید درآمدی در آن بسیار وسیع تر خواهد بود و معضل جدی برای دولت ها درست می کند.
پول های کلان بیمه های دولتی و مالیات و نفت مردم در این طرح عمدتا به جیب پزشکان و متخصصان می رود و برای آنها به یک حق مسلم تبدیل شده است که اگر نگیرند زیرمیزی بیشتری خواهند گرفت! هر چند برخی نیز با همین دریافتی ها از زیرمیزی هم نمی گذرند.
خواهشمندیم با هشدار و تحلیل کارشناسی نسبت به تبعات افزایش بی رویه کارانه های پزشکان این تبعیض را در بخش عمومی متوقف کنید.
مگر اساتید دانشگاه با مدرک دکترای تخصصی و فوق دکترا زحمت نمی کشند مگر پرستاران و کادر بیمارستان ها زحمت نمی کشند مگر نباید تفاوت حقوق کارکنان در بخش دولتی و عمومی از پزشک و استاد و کارمند و مدیر و پرستار و ... از یک قاعده منطقی و قابل قبول برخوردار باشد؟
چرا این قدر تفاوت ها زیاد و بی قانون است؟
کجای دنیا پزشک علاوه بر حقوق و مزایای دولتی و مستمر خودش ماهیانه 50 تا 150 میلیون هم کارانه پنهانی و آنچنانی به حسابش واریز می شود؟ کجای دنیا پرداخت حقوق و مزایای بخش عمومی پنهان است؟ اگر قانونی است چرا پنهانش می کنند؟!
مگر در ممالک استکبار و بلاد کفر فیش حقوقی و نحوه محاسبه و پرداخت حقوق ها در دولت روشن و شفاف نیست؟
جناب آقای هاشمی وزیر بهداشت لطفا از سوی نمایندگان مجلس برای ادای توضیحات در پیشگاه ملت دعوت شوند و نمایندگان به وظیفه قانونی و انقلابی خود برای تحقیق و تفحص از طرح وزارت بهداشت عمل کنند که تا دیر نشده و مثل حقوق های نجومی مدیران فعلی نشده است اشتباه را از ریشه اصلاح نمایند...
والله اعلم ... (3756341) (alef-13)
 
محمود
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۰:۱۰:۳۲
سلام افزایش حقوق کشوری 12درصد تورم 12درصد ولی افزایش ویزیت 2 دقیقه 15درصد (3756425) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۱۷:۳۶:۰۷
پزشکان محترم خدارا در نظر بگیرید. مردم با این وضعیت از کجا بیارن به شما بدن؟ نمیدانم شما اخلاق, معرفت, احساس هم نوع بودن سرتان میشود یانه؟ واقعا به جامعه پزشکی بدبینم. خلی گروه بی رحم و مروتی هستید شما (3757536) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۱۵:۴۱:۱۹
پزشکان از لحظه ای وارد دانشکده پزشکی می شوند طلبکار هستند وخود را ازهمه بهتر می دانند (3939743) (alef-11)
 
امير
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۳-۲۴ ۲۳:۱۹:۵۰
يك اصل در اين وسط گم شده است اين پزشكان در سه دهه گذشته اكثرا با سهميه قبول شده اند و براي كاري كه انجام مي دهند خيلي پايبند اصول نيستند زيرا اصولي وارد نشده اند
در ضمن براي رشته پزشكي يك مغز درجه شش و هفت كافي است اما براي رشته هاي ديگر دانشگاهي مثل فيزيك، رياضي ، برق و امثالها مغز درجه يك ميخواهد. اما ارزش مادي اين دوتا واقعا در اين جامعه ناعادلانه متفاوت است.
من بخاطر بيسوادي اين پزشكهاي بيسواد يك عضو بدنم را از دست داده ام و هرگز هيچ پزشك ايراني را قبول ندارم. حالا هرجور ميخاد اما و اگر و همه اينجوري نيستند و فلسفه براي من بياوريد. واقعيت تلخ است ولي حقيقت همين است (3758104) (alef-13)
 
Hosein
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۸-۲۹ ۱۷:۳۰:۴۶
بحثتان را خواندم ود جواب به اون آقایی که از پزشکان دفاع میکند عرض کنم:
بنده رتبه زیر 100 کنکور در رشته ریاضی را دارم ودر رشته مهندسی تحصیل کرده ام. الان با 15 سال سابقه کار درآمدم نهتیتا 5 تا 7 میلیون تومان باشد. در حالیکه در کارن کاملا حرفه ای هستم و از چند طریق درآمد دارم.
ولی یک پزشک عمومی هم رده من حداقل 20 تا 30 میلیون تومان در ماه درآمد دارد. نقد. بی دردسر. بدون هیچ سرمایه. تنها سرمایه یک آپارتمان اجاره ای و چند تا میز و صندلی و یک خودکار!
همیشه با خودم میگم کاش تجربی میخوندم. براحتی میتونستم پزشکی دانشگاه خوب بیارم.
متاسفانه شواف بزرگ عجیب و غیر قابل انکاری بین مسیولیتها درآمد سطح زندگی و .... جامعه مهندسی و پزشکی وجود داره. (4022634) (alef-13)
 
محسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۱۰-۲۳ ۱۷:۲۰:۴۰
سلام دوست عزیز. حرف دل ما رو زدی. تازه نکته جالبش اینه که از قدیم تا الان دانش آموزانی که قویتر و باهوش تر بودن میرفتن رشته ریاضی و اونایی که ضعیف تر بودن میرفتن تجربی که پزشک بشن. البته تعداد اندکی هم بخاطر علاقه میرفتن تجربی. ولی حالا ببین چقدر جماعت پزشک نگاه بالا به پائین دارند.
اصلا به نظر بنده علت کیفیت پائین خدمات و کار پزشکان ناشی از همین مسئله هست. یعنی اصولا بدلیل ضریب هوشی پائین تر در تشخیص و درمان کارایی لازمو ندارند.
به نظرم مسئولان نظام آموزشی کشور باید دنبال راه حل باشند. (4113262) (alef-11)
 
شادي
Romania
۱۳۹۵-۱۰-۱۱ ۲۳:۳۶:۱۸
سلام، دوستان كسي ميدونه با دفترچه تامين اجتماعي ويزيت چقدر ميشه؟ (4094097) (alef-11)
 
Russian Federation
۱۳۹۶-۰۱-۰۲ ۰۲:۳۴:۲۵
سلام دوستان هزينه ويزيت بادفترچه خدمات درماني چقدره؟ (4213208) (alef-13)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.