توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 486041
توضیحات بعیدی‌نژاد در مورد مصوبه FATF در مورد ایران
تاریخ انتشار : شنبه ۳ تير ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۴
سفیر ایران در انگلیس و عضو تیم ایران در جریان مذاکرات هسته‌ای، توضیحاتی را پیرامون مصوبه FATF در مورد ایران ارائه کرد.

حمید بعیدی‌نژاد در کانال تلگرامی خود نوشت: اعضاي نهاد ترتيبات مالي بين‌المللي براي جلوگيري از پولشويي و تأمين مالي تروريسم موسوم به اف اي تي اف كه در شهر والنسيا در اسپانيا تشكيل جلسه داده‌اند، طي مصوبه‌اي از اقدامات موثر نظام بانكي و مالي ايران براي مقابله با پولشويي و تامين مالي تروريسم تقدير نمودند و بدين ترتيب براي دومين سال متوالي اعمال محدوديت‌هاي تحميلي قبلي اين نهاد بر نظام بانكي و مالي ايران را تعليق و متوقف نمودند.

كشورهاي اروپايي و كشورهاي بزرگ اقتصادي جهان با اين تصميم خود، امكان توسعه روابط بانكي و مالي خود با ايران را كه يكي از اهداف عمده تفاهم هسته‌اي برجام مي‌باشد، تضمين کردند.

اين تصميم در شرايطي اتخاذ مي‌گردد كه برخي محافل و مراكز تندرو در آمريكا از ترامپ رئيس‌جمهور اين كشور خواسته بودند كه به هر ترتيبي جلوي اين تصميم را بگيرد اما آمريكا تحت فشار كشورهاي اروپايي نهايتا پذيرفت كه متن مورد حمايت تمامي كشورهاي مهم جهان را بپذيرد. آمريكا با پذيرش متن مصوبه اين نهاد بين‌المللي مجبور شد اقدامات موثر بين‌المللي ايران در مقابله با پولشويي و تامين مالي تروريسم را مورد تاييد قرار دهد تا راه براي رفع هر چه بيشتر محدوديت‌هاي بانكي و مالي ايران طبق برجام هموار گردد.
 
کلمات کلیدی : تحریم بانکی + حمید بعیدی‌نژاد + موسسات مالی + اقدام مالی مشترک + FATF
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.