توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 505742
هزینه بالای دخالت‌های نظامی آلمان در دیگر کشورها
تاریخ انتشار : يکشنبه ۵ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۹
خبرگزاری آلمان با استناد به اطلاعات وزارت دفاع این کشور، هزینه عملیات‌های خارجی ارتش در ۲۵ سال گذشته را حدود ۲۱ میلیارد یورو برآورد کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از روزنامه آلمانی "فرانکفورتر آلگماینه سایتونگ"، بر اساس اطلاعات وزارت دفاع آلمان عملیات های خارجی ارتش آلمان در 25 سال گذشته حدود 21 میلیارد یورو هزینه داشته است.

بر این اساس، از سال 1991 حدود 410 هزار سرباز آلمانی در 52 عملیات بین المللی شرکت کرده اند. خبرگزاری آلمان این خبر را با استناد به پاسخ دولت آلمان به یک درخواست فراکسیون حزب چپ پارلمان آلمان منتشر کرده است. در این دوره زمانی حدود 108 نیروی آلمانی در این عملیات ها جان خود را از دست داده اند.

وزارت دفاع آلمان این مسئله را مشخص نکرد که چه تعداد انسان در جریان این عملیات های خارجی در کشورهای مختلف کشته شده اند.

"سابینه تسیمرمان"، معاون رئیس فراکسیون چپ ها در پارلمان آلمان در این باره گفته است که عملیاتهای خارجی آلمان نه تنها هزینه زیادی دارد بلکه بسیاری از سربازان آلمانی با جان خود هزینه آن را پرداخت می کنند. این مسئله به ویژه تلخ است چرا که به طور حتم از طریق عملیات های نظامی هیچ گونه درگیری حل نمی شود.

وی افزود: ارتش آلمان باید دوباره به هدف بنیادین خود و یک ارتش دفاعی برگردد و از همه عملیات های خارجی عقب نشینی کند. صادرات تسلیحات هم باید متوقف شود.
 
کلمات کلیدی : آلمان + هزینه دخالت نظامی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.