نظر منتشر شده
۷
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 499641
شکایت کویت از ایران در سازمان ملل
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۵۱
یک روزنامه کویتی مدعی شد که نیروی دریایی ایران بارها وارد آب‌های کویت شده است و دولت کویت به همین دلیل در سازمان ملل از ایران شکایت کرده است.

به گزارش ایسنا،به نقل از روزنامه الانباء کویت مدعی شد که یک منبع آگاه اعلام کرده است، قایق‌های سپاه ایران وارد آب‌های کویت شده‌اند و در نزدیکی یکی از سکوهای نفتی کویت یک قایق کویتی را متوقف کرده‌اند و یک سرباز ایرانی شهروند کویت را مورد تحقیق و بازجویی قرار داده است.

این روزنامه همچنین مدعی شد که در آن لحظه هیچ قایقی از نیروی دریایی کویت حضور نداشت و شهروند کویتی به محض بازگشت گارد ساحلی کویت را از این خبر مطلع کرده و گفته است که ایرانی‌ها از او خواستند که یک تعهدی را امضا کند که آن تعهد به زبان فارسی بود. الانباء در ادامه مدعی شد که دولت کویت به خاطر تجاوزهای پی در پی نیروی دریایی ایران به آب‌های کویت در سازمان ملل از ایران شکایت کرده است.

قبل از این نیز خبرگزاری رویترز مدعی شد که ایران برای انتقال اسلحه به حوثی‌ها از آب‌های کویت استفاده می‌کند که در پی آن یک مقام مسوول در وزارت خارجه کویت این خبر را تکذیب و اعلام کرد: آب‌های کویت تحت تسلط کامل نیروی دریایی کویت و اداره کل گارد ساحلی است و در طول شبانه روز با تمام ابزارها تحت مراقبت است و ما تا به امروز هیچ فعالیت مشکوکی در آب‌های کویت مشاهده نکردیم.
 
کلمات کلیدی : کویت+ایران+سازمان ملل+قایق های سپاه+مرز آبی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۰:۱۵:۳۰
تحت فشار عربستان این کارو کرده (4509565) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۰:۲۱:۵۹
کویت. تو. هم!! (4509572) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۲:۱۳:۳۹
کویت جان شوخی میکنی؟ نیروهای ما فقط آمریکا را حد خودشون میدونن و سرباز آمریکایی اسیر میگیرن. شما بایست کنار باد بیاد.! (4509738) (alef-11)
 
Germany
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۳:۴۸:۱۴
عربستان با همفکری آمریکا و اسراییل برنامه ریزی جهت ایجاد درگیری همه جانبه سایر کشورهای همپیمان خود با ایران را پیاده سازی می نماید. فرستادن موشک ماهواره بر به شورای امنیت شکایت شده است و همچنین کویت هم با برنامه ساختگی همسو با آمریکا این اقدام را به انجام رسانده است. اگر بیاد داشته باشید قبل از اقدام کویت، یک روزنامه آمریکایی موضوع حضور ایران در آبهایی دریایی کویت را اعلام نموده بود. وزارت خادجه کشور هوشیارانه باید واکنش سخت گیرانه با اهداف دنباله دار آمریکا درپیش بگیرد. (4509838) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۶ ۲۳:۵۹:۴۷
به خبر های روزنامه روویترز نباید توجه کنند گردانندگان این روزنامه یا زیاد دروغ میگویندومی نویسند یا مطالبشان مغرضانه است احتمالا جیره خوار صهیونیستها هستند (4509868) (alef-11)
 
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۲:۵۷:۲۴
اصلا کویت آب سرزمینی نداره . خودش و اون یه وجب ساحلش همه می افتن داخل ابهای سرزمینی ایران . (4510036) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۱۷ ۰۶:۱۱:۱۲
كويت با اين روش ،خودش را در دامي درگير مي كند كه عربستان وامريكا برايش پهن كردند كوبت بايد بداند دوست واقعي انها ايران است ودر مشكلات تنها ايران است كه ياري دهنده خواهد بود وهمراه شدن با سياستهاي خصمانه عربستان عليه ايران صد درصد به ضرر كويت تمام ميشود (4510078) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.