توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 472145
کدام استان ها بیشترین شعب اخذ رای را دارند؟
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۴۱
دبیر ستاد انتخابات کشور با بیان اینکه ۶۳ هزار و ٤٢٩ شعبه اخذ رأی در کل کشور داریم، اظهار داشت: ٤٢٩ هیات اجرایی در شهرستان‌ها و به طور کلی بیش از هزار هیات اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌ها داریم.

به گزارش فارس، پورعلی مطلق دبیر ستاد انتخابات کشور در نشست خبری گفت: با توجه به فرایند ٢ روز تا پایان تبلیغات مانده و ٣ روز دیگر یعنی ٢٩ اردیبهشت روز اخذ رأی است که با توجه تمهیدات پیش بینی شده همه ملزومات برگزاری انتخابات به استان‌ها، شهرها و بخش‌ها فرستاده شده است.

وی با بیان اینکه 63 هزار و ٤٢٩ شعبه اخذ رای در کل کشور داریم، اظهار داشت: ٤٢٩ هیات اجرایی در شهرستان‌ها و به طور کلی بیش از هزار هیات اجرایی در شهرستان‌ها و بخش‌ها داریم.

مطلق افزود: استان‌های تهران، خراسان رضوی، مازندران داری بیشتری شعب اخذ رای و استان‌های قم، ایلام و قزوین کمترین شعب اخذ رای هستند.

وی گفت: ٩٤ نفر در ٤ حوزه انتخابیه انتخابات میاندوره مجلس تایید صلاحیت شده‌اند.

مطلق ادامه داد: تبلیغات انتخابات شوراها از ٢١ آغاز شده و تا ٢٤ ساعت قبل از روز اخذ رأی ادامه خواهد داشت، بیش از ١ میلیون و ١٥٠ هزار عوامل اجرایی در انتخابات آتی داریم.

وی گفت: بر اساس قانون برای حسن برگزاری انتخابات وزیر کشور می‌تواند برای هر یک از شعب اخذ رای بازرس قرار دهد که بر اساس تصمیم وزیر کشور در انتخابات آتی در هر یک از شعب یک بازرس خواهیم داشت.

مطلق اظهار داشت: بیش از ١٣٠ هزار صندوق اخذ رای در شعب پیش بینی شده است، ١٢٢٤ شهر داریم که در ١٤١ شهر انتخابات شورای شهر تماما الکترونیکی برگزار می شود.

دبیر ستاد انتخابات گفت: پیش بینی می‌کنیم که در این دوره مشارکت بیشتری خواهیم داشت و با توجه شرایطی که بر کشور حاکم است و شور و اشتیاقی که در بین مردم وجود دارد پیش بینی می‌شود میزان مشارکت در این دوره بالاتر از دوره‌های قبل باشد.

وی افزود: با توجه به قانون که نامزدها می‌توانند در هریک از شعب نماینده داشته باشند بر این اساس به نامزدها اعلام کرده ایم که نمایندگان خود را معرفی کنند که روز گذشته نمایندگان خود را اعلام کردند که برای هر یک از آنها کارت ویژه‌ای برای حضور در شعب صادر می‌شود.
 
کلمات کلیدی : انتخابات 96 + نامزدهای انتخاباتی + مشارکت مردم
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.