نظر منتشر شده
۵
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 502467
ایران از نظر سرعت اینترنت در چه رتبه‌ای قرار دارد؟
بخش دانش و فناوری الف،25 مرداد96
یکی از سایت های سنجش سرعت اینترنت در جهان، جدیدترین آمار خود را منتشر کرد.
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۲۶
 باشگاه خبرنگاران جوان؛ سایت Speedtest یکی از بهترین ابزار های سنجش سرعت اینترنت است. در روز هزاران نفر به این سایت مراجعه و سرعت اینترنت خود را اندازه گیری می کنند. به وسیله مراجعات هر فرد،این سایت  اطلاعاتی از قبیل موقعیت مکانی و سرعت او بدست می آورد و در نتیجه می تواند در مورد سرعت اینترنت هر کشور گزارشی ارائه دهد.

این سایت با بررسی اطلاعات کاربران خود طی هر ماه کشورها را از لحاظ سرعت رتبه‌بندی می‌کند. طبق مطالب صورت‌گرفته در جدیدترین آماری که Speedtest در سایت خود منتشر کرده است، ایران از نظر سرعت اینترنت موبایل در رده 74 و از نظر سرعت اینترنت ثابت در رده 105 جهان قرار دارد.

بر اساس این رتبه بندی، میانگین سرعت دانلود کاربران ایرانی به وسیله موبایل با سرعت 15.27 مگابایت ثبت شده و همچنین میانگین سرعت دانلود کاربران به وسیله اینترنت ثابت 9.71 مگابایت محاسبه شده است. در ماه اخیر ایران از لحاظ سرعت دانلود اینترنت موبایل هشت پله و از لحاظ سرعت اینترنت ثابت یک پله صعود داشته است.

در آخرین گزارش Speedtest، سنگاپور با سرعت 154.38 مگابیت بر ثانیه و نروژ با 52.59 مگابیت بر ثانیه به ترتیب در صدر جدول پرسرعت‌ترین اینترنت ثابت و پرسرعت‌ترین اینترنت موبایل جهان قرار گرفته‌اند.
 
کلمات کلیدی : دانش و فناوری+سرعت اینترنت
 
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۲۹:۳۸
فکر کنم تو اعدادتون یه عدد صحیح اشتباه کردین چون اگر اعداد گفته شده دور از واقعیت است هم در مورد ایران هم بقیه کشورا (4521519) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۱:۳۷:۱۲
میانگین سرعت دانلود 15 مگابایت؟؟؟؟ پس من تو ایران زندگی نمیکردم تا حالا (4521524) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۴:۴۶:۱۲
اصولا سرعت اینترنت رو با مگابیت می سنجند. فکر می کنم منظورش مگابیت بوده (4521859) (alef-3)
 
United Kingdom
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۲:۴۸:۳۲
بیشتر 15 کیلو تا مگ (4521628) (alef-3)
 
MOUSA
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۶-۰۵-۲۵ ۱۳:۲۹:۱۱
ما به یک مگابیت هم راضی هستیم...... (4521698) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.