توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 459664
بشار اسد: سوریه با حمایت ایران، حزب الله و روسیه دستاوردهایی داشته است
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۷ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۵۸
رئیس جمهور سوریه با اشاره به حمایتهای تهران، مسکو و حزب الله از ارتش سوریه، اظهار داشت که کشورهای غربی هیچ گاه در سوریه علیه تروریسم نجنگیدند و همچنان حامی آن هستند.

به گزارش فارس، بشار اسد رئیس جمهور سوریه میگوید که اگر ارتش و دولت سوریه نماینده همه ملت این کشور نبودند، نمیتوانستیم چنین تصویر واحدی از ملت سوریه داشته باشیم.

اسد تأکید کرد که امروز در سوریه نسبت به سالهای گذشته امید بیشتری در خصوص پایان جنگ مشاهده میشود.

وی در گفتگو با روزنامه «وسرنجی لیست» کرواسی اظهار داشت: ارتش سوریه به مدد اراده مبارز سوری، پشتیبانی مردمی و حمایت قدرتمند جمهوری اسلامی ایران، حزب الله و روسیه توانست در برابر تروریستها دستاوردهایی را محقق کند.

رئیس جمهور سوریه با اشاره به اینکه روابط این کشور با کرواسی به دهه ها قبل بازمیگردد، تأکید کرد: کشورهای غربی که علیه تروریسم اعلام جنگ کردند، تا کنون حامی آن هستند. آنا با تروریسم نمیجنگند و آنچه میگویند فقط [جنبه] مصرف داخلی دارد.

مبارزه با تروریسم و مصالحه، رؤیای پایان جنگ سوریه را به واقعیت بدل میکند
اسد با تأکید بر اینکه امید پایان به جنگ سوریه را میتوان از طریق مبارزه با تروریسم و مصالحه به واقعیت بدل کرد، در پاسخ به این پرسش که آیا معارض میانه رویی وجود دارد، اعلام کرد: «این سوال بسیار مهمی است زیرا به گفته مسئولان غربی و در رأس آنان باراک اوباما رئیس جمهور سابق [آمریکا] معارضان میانه رو خیال و توهم است...آنان از این معارضان حمایت کردند... لذا معارض میانه رو وجود ندارد... معارضان موجود، معارضان جهادی هستند اما با معنای منحرف در خصوص جهاد...معارضانی که نه گفتگو را میپذیرند و جز تروریسم، راهکار دیگری قبول نمیکنند...لذا با این بخش از معارضان نمیتوان به هیچ نتیجه ای رسید... این تروریستها نمیتوانند معارض باشند و در راه رسیدن به راه حل کمک کنند... این گروههای تروریستی با دستور کارهای کشورهای خارجی ارتباط دارند و گروههایی نیستند که به جریانی در سوریه وابسته باشند...گروههایی [از معارضان] وجود دارند که ظاهرا سیاسی به نظر میرسدند و سلاح در دست ندارند، ولی در واقع حامی تروریستها هستند و بخش دیگر [معارضان] نیز با برنامه های عربستان، ترکیه و غرب ارتباط دارند».

استفاده غرب از تروریسم به عنوان یک برگه برای برنامه های سیاسی
رئیس جمهور سوریه با اشاره به حمایت کشورهای غربی از تروریسم، تصریح کرد: «بیشتر کشورهای دنیا علیه تروریسم هستند... آنها این مسئله را اعلام نمیکنند، ولی عملا با ما و یا به صورتهای دیگر در خلال جنگ و پیش از آن همکاری میکنند...زیرا تروریسم فقط با جنگ با سوریه آغاز نشده، بلکه در جهان وجود داشته است...طبیعتا [تروریسم] به خاطر جنگهای مختلف در خاورمیانه افزایش خواهد یافت...آنان [کشورهای غربی] از تروریسم به عنوان یک برگه برای برنامه های سیاسی مختلف خود استفاده میکنند؛ هر چند که این تروریسم به خودِشان بازگردد».

اروپا برای حمایت از خود، دست از حمایت تروریستها در سوریه بردارد
وی درباره همکاری امنیتی میان دولت سوریه و کشورهای اروپایی گفت: «پس از آغاز جنگ و موضع حمایتی فرانسه از تروریستها، سوریه همکاری امنیتی با همه این کشورها (اروپایی) را متوقف کرد...زیرا با وجود دشمنی سیاسی نمیتوان همکاری امنیتی داشت... باید توافق سیاسی و امنیتی صورت گیرد... شماری از کشورهای اروپایی حمایت گسترده ای از تروریستها دارند...آنان دهها از هزار تروریست به سوریه فرستادند...وزمانی که درباره دهها هزار ترورست یا صدها هزار نفر در سوریه یا مناطق مجاور سخن میگوییم همکاری امنیتی در چنین حالتی کارآیی محدودی دارد...لذا اگر اروپا میخواهد که از خود در این مرحله حمایت کند باید دست از حمایت تروریستها بردارد.
 
کلمات کلیدی : بشار اسد، سوریه، حزب الله ، روسیه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.