توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 374262
عملیات تروریستی داعش در مراکش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳۰ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۱۲
مسئولان مراکش از موفقیت خود در خنثی‌سازی عملیات تروریستی بزرگ داعش در تعدادی از اماکن عمومی و نهادهای امنیتی و مناطق توریستی این کشور خبر داده و تاکید کردند که اعضای گروهک تروریستی طراح این برنامه شناسایی و بازداشت شدند.

به گزارش ایسنا، وزارت کشور مراکش در بیانیه‌ای اعلام کرد، پنج‌شنبه گذشته شش متهم به اقدامات تروریستی و پیوستن به داعش بازداشت شدند. در جریان تحقیقات مشخص شد این گروه در راستای اجرای برنامه‌های داعش مبنی بر انجام عملیات تروریستی در اماکن عمومی،‌ مناطق توریستی و هتل‌ها و نیز مراکز امنیتی مختلف مراکش تلاش می‌کرد.

به گفته مسئولان امنیتی مراکش داعش در این کشور از مرحله آموزش اعضا و اعزام آنها به کانون‌های خود در سوریه و عراق به مرحله آغاز عملیات تروریستی در بخش‌های حساس کشور منتقل شده است.

مراکش تاکنون موفق به شناسایی و انهدام ۳۵ گروهک تروریستی وابسته به داعش شده است و این درحالی است که رباط اعلام کرده که از زمان انفجارهای انتحاری شهر الدار البیضاء در سال ۲۰۰۳، ۱۵۵ گروهک تروریستی در این کشور منهدم شده‌اند که از این تعداد ۵۰ گروهک با کانون‌های تروریستی مختلف جهان به ویژه در افغانستان، پاکستان،‌ سوریه، عراق و دیگر کشورهای منطقه ساحل و صحرای آفریقا در ارتباط بوده‌اند.
 
کلمات کلیدی : عملیات تروریستی در نیس فرانسه
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.