نظر منتشر شده
۱۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393469
قصور پزشکی و انتظامی در پرونده عباس کیارستمی ثابت شد
بخش فرهنگی الف، 28 شهریور 95
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۵۱
براساس رای نهایی دادگاه پزشک معالج عباس کیارستمی دو قصور پزشکی و یک قصور انتظامی داشته است.

به گزارش ایلنا، آخرین جلسه دادگاه رسیدگی به کیفرخواست پرونده پزشکی عباس کیارستمی بعد از ظهر امروز (یکشنبه ۲۸ شهريور) در محل سازمان نظام پزشکی برگزار شد.

ایرج خسرونیاژ، رئیس دادگاه بدوی سازمان نظام پزشکی، در این جلسه با اعلام نظر نهایی درباره پرونده فوت کیارستمی اظهار داشت: در تاریخ ۱۷ اسفند ۹۴ مرحوم کیارستمی به علت پلیپ روده تحت عمل جراحی قرار گرفت و مجدداً در تاریخ ۲۰ اسفند ۹۴ به علت خونریزی دوباره جراحی شد. او در تاریخ ۹۵/۱/۴ دچار عفونت و تب می‌شود و دوباره در تاریخ ۹۵/۱/۹ تحت عمل جراحی مجدد قرار می‌گیرد. نهایتا هم در تاریخ ۹۵/۲/۷ از بیمارستان مرخص و مسیر درمان کیارستمی در فرانسه دنبال می‌شود. پزشک معالج وی دو قصور پزشکی و یک قصور انتظامی داشته که در تحقیقات و بررسی‌های انجام شده مشخص شده است. تاخیر در جراحی دوم به عنوان قصور پزشکی و همچنین در جراحی اول، دکتر احمد میر، قصور انتظامی داشته است. زیرا عنوان شده که سیر پرونده به‌صورت روزانه نوشته نشده است. متاسفانه جو سیاسی بر پرونده مرحوم کیارستمی سوار شد.

او درباره چگونگی صدور جواز دفن این سینماگر نیز بیان کرد: صدور جواز دفن کیارستمی دست ما نبود و برای همین کالبدشکافی نشد و علت فوت را که در فرانسه صورت گرفته است را نمی‌دانیم و نمی‌توانیم درباره علت دقیق آن اظهارنظر کنیم ولی درمورد اصول حین بستری در بیمارستان جم و آراد اظهارنظر می‌کنیم.

وکیل خانواده کیارستمی نیز در این جلسه گفت: درباره کالبد شکافی مرحوم کیارستمی آقای نوبخت رئیس کمیسیون بهداشت مجلس گفته بود که مشکلی نیست و جواز دفن نیز موجود است. در فرودگاه امام مسئولان پزشکی جواز دفت صادر کرده‌اند. در این پرونده به موضوع تخلفات کادر بیمارستان جم رسیدگی نشده است. از همین رو به نظر ما پرونده نیاز به تحقیقات بیشتر دارد. البته باتوجه به گزارش بیمارستان‌ها به نظر می‌رسد که نیاز به کالبدشکافی نبوده است.

احمد میر، پزشک مرحوم کیارستمی نیز با تاکید بر اینکه تمامی اقدامات درمانی مناسب برای این سینماگر انجام شده است؛ بیان کرد: همه کارها را برای نجات کیارستمی انجام دادم و لحظه به لحظه در بیمارستان کنار وی بودم و در مورد مسافرتم نیز شفاهی از مرحوم کیارستمی اجازه گرفتم و گفتم اگر راضی هستی من بروم و ایشان موافقت کرد. در طول ۴۰ روز بستری نیز کوچکترین مشکل و اعتراضی به لحاظ روند درمان عنوان نشد و بنده با مرحوم کیارستمی، پسر و همچنین برادر او روابط دوستانه داشتم.

او درباره عدم حضور در ادامه روند درمان بیمار خود نیز افزود: دنده‌های همسرم از ۳ نقطه شکسته بود مجبور شدم بیشتر بمانم و‌گرنه زودتر برگشته بودم و خودم کیارستمی را از بیمارستان جم مرخص کردم و هر روز نیز به دیدنش می‌رفتم.

جراج کیارستمی در پاسخ به این سوال رئیس هیئت بدوی سازمان نظام پزشکی که آزمایش‌های بدون امضا از مسئول فنی بیمارستان جم چه علتی داشته‌اند؛ گفت: این آزمایش‌ها مربوط به پرونده بیمار است.

مسئول فنی بیمارستان جم نیز اضافه کرد: بهترین سرویس را به مرحوم کیارستمی داده‌ایم. او به صورت ۲۴ ساعته و در اتاق VIP تحت نظر و مراقبت بود و همه امکانات بیمارستان در اختیار مرحوم کیارستمی بود.
 
کلمات کلیدی : عباس کیارستمی، کیارستمی، قصور پزشکی
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۱:۵۵:۲۴
خیلی خوبه !!!
دوست بودند و بهترین امکاناتو و خدمات را ارایه دادند و اتاق vip نتیجه اش این شد
وای به حال مردم عادی که هیچی ندارند
قابل توجه کلیه مسئولین به ویژه وزیر بهداشت (3940161) (alef-3)
 
Turkey
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۲:۰۸:۲۵
یه چیزم بدهکار شد (3940177) (alef-3)
 
مهران
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۲:۱۸:۳۶
خدا میدانند چه تعداد از مردم مظلوم و بیچاره ما هم که کسی رو ندارند تا حمایتشان کند طی همین قصور پزشکی جان و مال خود را از دست میدهند و صدایشان به جایی نمیرسد...
افسوس
چه شد که چنین شد.. (3940189) (alef-3)
 
علیرضا
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۲:۲۹:۵۷
به همین راحتی یکی از سرمایه های فرهنگیه زنده مملکتمونو به کشتن دادند حضرات.حالا این بیمار مرحوم کیارستمی بوده وای بحال بیمارانی که دستشون به هیچ جا بند نیست. (3940199) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۳:۰۸:۳۸
باید ایشون به خاطر قتل عمد محاکمه بشه و بیمارستان جم هم مصادره بشه
قیمتهاشون نجومی هست اما ادم سالم رو میکشن!! (3940244) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۳:۰۹:۲۳
از اول هم معلوم بود که این دوستان پزشک قصور داشتن مافیایی هم هستن کاریشون نمیشه کرد (3940246) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۸ ۲۳:۴۴:۳۲
مجازات (3940283) (alef-3)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۰۵:۳۵
یعنی دکترهای ما به اون درجه از توجه رسیدن که آقای دکتر میر میگه برای سفر رفتن از بیمارشون اجازه میگیرن؟ واقعیت موجود رو قبول کنیم یا حرفهای سورئال ایشان رو ! (3940577) (alef-3)
 
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۱۷:۳۵
کاش که برای همه مردم این پیگیری ها انجام میشد. واقعا خدا نکنه کسی کارش به بیمارستان بیفته. (3940600) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۲۳:۱۱
با توجه به اینکه یکی از توجیهات درامد نجومی پزشکان، مسولیت پذیری جدی در این حوادث است، تقاضامندم به شدت و جدیت این مساله پی گیری شود. لطفا به به خاطر جنبه عمومی این مساله تا صدور و اجرای حکم پی گیری شود. (3940609) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۶-۲۹ ۰۹:۵۷:۵۱
حیف از این نخبه که جواب صداقت و میهن پرستی اش اینگونه داده شد (3940653) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.