توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 393865
بازداشت ۱۳ تن از حجاج بحرینی در عربستان
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۹ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳
عربستان حدود ۱۳ تن از حجاج بحرینی را بازداشت کرده که ۹ نفر از آنها از اهالی منطقه شیعه‌نشین «الدراز» هستند.

به گزارش فارس، حدود ۱۳ تن از حجاج بحرینی توسط نیروهای عربستانی به خاطر آنچه ارتباط با «تروریسم» نامیده شده (بر اساس گزارش رسانه‌های عربستان)، بازداشت شدند و پس از سه روز خبری از آنها در دست نیست.

بر اساس گزارش وبگاه «بحرین‌الیوم»، این در حالی است که وزارت کشور بحرین مدعی شده این افراد فقط به خاطر مشکلاتی در مجوز حج بوده است.

از جمله این بازداشت‌شدگان «ریاض حسن»، «سید إبراهیم الشهرکانی»، «حسین راشد»، «عبد الجلیل حمزه»، «فیصل ثامر»، «جعفر عاشور»، «میرزا ثامر» و «عبد الله سلطان ابراهیم لیث» هستند و اعلام شده ۹ تن از بازداشت‌شدگان شیعه و اهل منطقه «الدراز» هستند.

بنا به این گزارش، این حجاج جز کاروان «الکاظم» بحرین که بیش از ۲۰۰ نفر است، بوده اند. هنگام ورود به مکه تعدادی از آنها بازداشت و گذرنامه‌هایشان توقیف می‌شود و از این افراد خواسته می‌شود پس از پایان فریضه حج برای پس گرفتن گذرنامه‌های خود مراجعه کنند اما هنگامی که برای گرفتن گذرنامه‌هایشان می‌روند ۱۳ نفر مذکور بار دیگر بازداشت می‌شوند و تا کنون خبری از آنها در دست نیست.

کارشناسان بعید نمی‌دانند که هدف قرار دادن حجاج بحرینی ارتباط مستقیم با درگیری کنونی میان آل سعود و ایران باشد.
کلمات کلیدی : حجاج بحرینی
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.