توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 415068
آتش بس در یمن از ساعت 23:59 اجرایی می‌شود
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۰۵
شبکه خبری المسیره به نقل از منابع آگاه یمنی گزارش دادند که آتش‌بس در این کشور از ساعت 23:59 امشب اجرایی می‌شود.

به گزارش فارس، منابع یمنی اعلام کردند آتش‌بسی که قرار بود از روز پنجشنبه (امروز) اجرا  ساعت 23:59 دقیقه امشب به وقت محلی صنعا اجرایی می‌شود.

شبکه خبری «المسیره»، گزارش داد منابع یمنی تأکید کردند که هیأت وابسته به هادی نیز آتش‌بس را پذیرفته و دلیل تغییر مواضعش را عذرخواهی ارائه شده از سوی معاون وزیر خارجه آمریکا دانسته است.

پیشتر خبرگزاری یمن «سبأ»، در نسخه‌ای که در اختیار دولت مستعفی یمن است گزارش داده که «تیم لیندر کینگ» معاون وزیر خارجه آمریکا و «مثیو تولر» سفیر این کشور در یمن امروز با هادی در ریاض دیدار کردند.

بر اساس این خبر معاون وزیر خارجه آمریکا پیامی کتبی از سوی کری به هادی داده و به او اعلام کرده که دولت [مستعفی] برداشت غلطی از طرح پیشنهادی او داشته و پوشش خبری مربوط به این طرح دولت هادی را به اشتباه انداخته است.

بر اساس ادعای این خبرگزاری، معاون کری تأکید کرده که صلح در یمن تنها با حضور دولت «قانونی» این کشور محقق می‌شود و افزوده طرح پیشنهادی هادی توافق نیست بلکه نقشه راهی برای از سرگیری مذاکرات و ایجاد فرصتی برای صلح در یمن است.
 
کلمات کلیدی : یمن+آتش بس
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.