توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 258162
کدام کشور بیشترین کشته‌ها را در نبرد کوبانی داشت
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۲
وزارت امور خارجه استرالیا اعلام کرد پرشمارترین نیروهای خارجی که در نبرد کوبانی کشته شدند اتباع استرالیایی هستند.

به گزارش فارس، استرالیایی‌های عضو داعش پر شمارترین خارجی‌هایی هستند که در نبرد کوبانی کشته شدند. به نوشته گاردین، بعد از آن‌که نیروهای کُرد روز دوشنبه گذشته آزادی شهر کوبانی را رسما اعلام کردند، یک مقام ارشد وزارت امور خارجه آمریکا گفت اتباع استرالیایی پر شمارترین کشته‌های نبرد کوبانی بودند.

این شهر سوری که در نزدیکی مرز ترکیه قرار دارد مدتی در محاصره داعش بود و بعد از آن ائتلافی از کردها و سوری‌ها بر آن تسلط داشتند. وزارت امور خارجه آمریکا روز سه‌شنبه رسما آزادی این شهر را اعلام کرد و ادامه داد، شمار زیاد و قابل توجهی از افرادی که در نبرد کوبانی کشته شدند اتباع خارجی بوده و پرشمارترین آنان اتباع استرالیایی و بعد از آن اتباع بلژیک، کانادا و چچن هستند.

مقامات استرالیا اعلام کردند هر استرالیایی که بدون دلیل قانع کننده به شهر الرقا مقر داعش سفر کند به ۱۰ سال حبس محکوم خواهد شد.

تا کنون ۹۰ استرالیایی به ترویست‌های داعش در عراق و سوریه پیوسته‌اند که در میان این افراد شمار زیادی از زنان جوان استرالیایی دیده می‌شوند.
 
کلمات کلیدی : اتباع استرالیایی ، کشته‌ ، خارجی ، نبرد کوبانی، داعش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.