توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 478366
بازنشستگی ۴هزار معلم تا پایان سال
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۱ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۵:۳۰
مدیرکل آموزش و پرورش تهران اعلام کرد: در تهران با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم و بیش از ۴ هزار نفر تا پایان سال مالی ۹۶ بازنشسته میَ‌شوند.

به گزارش مهر، علیرضا کمرئی در رابطه با وضعیت نقل و انتقال معلمان، اظهارکرد: این مسئله امسال به استان‌ها واگذار شده و با توجه به حجم نیاز و مازاد و نیروهای مازاد این امر اجرایی می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران ادامه داد: چنانچه استان مبدا و مقصد تمایل به این نقل و انتقال داشته باشند کار تحقق پیدا کرده و پس از مراحل اداری نقل و انتقال صورت می‌گیرد که امسال از اول خرداد ماه این مسئله شروع به کار کرده است.

مدیرکل آموزش و پرورش تهران با اشاره به اینکه در تهران با کمبود نیروی انسانی مواجه هستیم، گفت: امسال بیش از ۴ هزار نفر تا پایان سال مالی ۹۶ بازنشسته میَ‌شوند که ورودی آموزش و پرورش کمتر از خروجی آن است.

وی تصریح کرد: از گذشته این باور وجود داشته که نیروهای مازاد در شهر تهران وجود دارد حال آنکه به دلیل تغییر نظام آموزشی و شرایط موجود چنین مسئله‌ای وجود ندارد و چنانچه محدودیت‌های نیروی انسانی برطرف نشود تا ۲ سال آینده قادر به تامین نیاز نیستیم.

کمرئی با اشاره به اینکه معلمان در فرآیند نقل و انتقال در مناطق ۱۴ تا ۱۹ بیشترین جذب را دارند، اظهارکرد: اغلب افرادی که در این فرآیند شرکت می‌کنند خانم‌ها هستند و همین مسئله باعث شده توازن جنسیتی در نیروی انسانی وجود نداشته باشد و آمارها حاکی از ۷۱ درصد خانم‌ها در حرفه معلمی است.

 وی تاکید کرد: در جنسیت برادران نیاز به جذب معلم داریم و این مسئله باید مورد توجه قرار بگیرد.

 مدیرکل آموزش و پرورش تهران با بیان اینکه نحوه جذب معلمان از طریق دانشگاه فرهنگیان پذیرفته‌شدگان ماده ۲۸ و جبران از طریق حق‌التدریس است، یادآور شد: باید تناسب بین ورودی و خروجی آموزش و پرورش مورد توجه قرار گیرد.
 
کلمات کلیدی : بازنشستگی فرهنگیان+معلم+آموزش و پرورش
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.