توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 448468
جزییات بازداشت اخیر در ارتباط با پدیده
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۵ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳
معاون دادستان مشهد با اشاره به دستگیری یک فرد در ارتباط با پرونده پدیده به تشریح جزییات آن پرداخت.

«قاضی حیدری» در گفت‌وگو با ایسنا، در خصوص بازداشت اخیر یک نفر در ارتباط با پرونده مجموعه پدیده اظهار کرد: در رابطه با اموال منقول و غیرمنقول شرکت‌های پدیده، چندین مرتبه هشدار داده شده که اگر کسی اموالی از این شرکت مانند چک، وجه نقد یا ملکی را در اختیار دارد، آن را به ما اعلام کند.

وی ادامه داد: برخی دارندگان این اموال آن را به ما اعلام کرده‌اند و برخی دیگر مقاومت داشتند، چند مورد از دستگیری‌های مرتبط با پدیده بر اساس همین مسأله بوده است. به شخص آخری که در این خصوص نیز بازداشت شد، هشدار داده شده و احضاریه برای وی ارسال شد، چون برخی از چک‌ها در اختیار وی بوده و حتی روی برخی از این چک‌ها اقدام قانونی انجام داده بود.

حیدری تصریح کرد: این چک‌ها به‌عنوان امانت در اختیار وی بوده و ما از او خواسته بودیم که آن را به ما بازگرداند. این فرد چون خارج از استان ما بود، این‌گونه احساس می‌کرد که دسترسی ما به او کم می‌شود. به هر حال این فرد از طریق نیابت قضایی دستگیر شد و به او جرایم کلاهبرداری و خیانت در امانت تفهیم اتهام و قرار بازداشتی برای وی صادر شد.

وی تصریح کرد: حدود 10 میلیارد تومان در اختیار این شخص تازه دستگیر شده بوده است.

معاون دادستان مشهد افزود: این روند مطمئناً در رابطه با افراد دیگری که در آینده با آن‌ها از همین طریق برخورد کنیم، وجود خواهد داشت و کسانی که این اموال را در اختیار دارند، باید آن را بازگردانند.

وی با بیان این‌که برخی از این افراد بدهی خود را پرداخت کرده‌اند و حساب آن‌ها صفر شده است، گفت: نمونه دیگری از همین افراد در استان دیگری بود که 5 میلیارد تومان از این شرکت را در اختیار داشت. این فرد از ما برای پرداخت فرصت خواست و طی 4 ماه با قرار تأمین دیه آزاد شد که هم‌اکنون حساب این فرد صفر شده است.

حیدری تصریح کرد: البته برخی از این افراد به ما گفتند این بدهی‌ها را پرداخت می‌کنند، اما حسن نیتی نشان ندادند که آن‌ها را نگه داشته‌ایم.

معاون دادستان مشهد در خصوص میزان کل این اموال که در اختیار چنین افرادی است، گفت: این یک فرآیند حسابرسی است. یک قلم از مسایل مالی که در مجموعه پدیده رسیدگی می‌شود، چند هزار میلیارد تومان مربوط به همین سهام مردم است.

حیدری افزود: در این بررسی‌ها به برخی مسایلی برخورد می‌کنیم که ریخت و ریزهایی در آن وجود دارد، این مبلغ اصلی در مرحله کارشناسی است و در آینده مشخص می‌شود. هم‌چنین ممکن است این ریزش‌ها در تحقیقات بعدی ما روشن شود. این پول‌ها به مجموعه پدیده برای تکمیل پروژه‌ها پرداخت می‌شود.
 
کلمات کلیدی : پدیده شاندیز ، بازداشت
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.