نظر منتشر شده
۲۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 368764
اختلاف فاحش دريافتی پزشكان و پرستاران
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۳ تير ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۲
 «شما در هیچ‌کجای دنیا جز ایران کشوری را پیدا نمی‌کنید که اختلاف دریافتی بین پرستاران و پزشکانش بیش از سه‌برابر باشد». این اولین جمله‌ای است که محمد شریفی‌مقدم، رئیس سازمان نظام پرستاری، در پاسخ به سؤال «شرق» درباره حقوق پرستاران می‌گوید.

به گزارش شرق، درست بعد از انتشار فیش‌های حقوقی چندصد‌میلیون‌تومانی بود که گروه اجتماعی «شرق» به سراغ پرس‌وجو درباره حقوق محیط‌بانان رفت. همان روزهایی که یک‌روزدرمیان محیط‌بانان در مناطق حفاظت‌شده و در جدال با شکارچیان جان می‌باختند، فیش‌های حقوقی ماهانه ٧٠٠‌هزار تومانی آنها منتشر شد و حالا نوبت پرستاران است؛ صنف‌همیشه‌معترضی که محمد شریفی‌مقدم، رئیس انجمن آنها، می‌گوید، دلیل این‌همه اعتراض به‌خاطر آن است که هرگز علت مشکلات آنها پیدا نشده است... .

پرستاران می‌گویند در کنار تمامی مشکلات و سختی‌ها، این کار هیچ سود و منفعت مادی‌ای به‌دنبال ندارد. شغل ما با عشق و شور و علاقه آغاز می‌شود ولی بعد از چندسال فقط وجدانت است که باعث می‌شود کارت را ادامه دهی. نجمه شهریاری، پرستار آی.سی.یو در یکی از بیمارستان‌های تهران است، حقوق دریافتی‌اش هم یک‌میلیون و ٩٠٠‌هزار تومان است.

او می‌گوید: «درخصوص حق مشارکتی که از سوی بیمارستان به ازای هر بیمار به کادر درمانی تعلق می‌گیرد، بین پزشک و پرستار تفاوت فاحشی وجود دارد. پزشکان مبالغ ‌میلیونی دریافت می‌کنند و سهم پرستاران به یک‌میلیون تومان هم نمی‌رسد. پرستاران در قبال این‌همه خدمت مگر چه چیزی را دریافت می‌کنند؟ هیچ‌وقت خانه‌هایشان گرم نیست، هیچ‌وقت کنار خانواده‌هایشان نیستند، اما در آخر حتی احترام هم ندارند».

محمد شریفی‌مقدم، رئیس نظام پرستاری، در گفت‌وگو با «شرق» درباره وضعیت پرداختی حقوق به پرستاران می‌گوید: «ماهیت کار پرستار کمی پیچیده است. او در کار با افراد عادی طرف نیست، مریض می‌آید، درد و مشکل دارد، ممکن است پایش قطع شود و... و پرستار با مشکلات جسمی، فیزیکی و روحی و روانی مواجه است و گاهی با بیمارانی مواجه می‌شود که همراهانش هم برانگیخته شده‌اند. مثلا با پدری مواجه است که فرزند بیماری دارد و انتظار او از یک پرستار گاهی بیش از حد موجود است. پرستار با عوامل بیماری‌زای خطرناک مواجه است؛ بیماری‌های واگیر‌دار فراوانی که ممکن است فقط پرستار با آنها مواجه شود.

می‌خواهم بگویم پرستار با بیمار پرخطر یا با بیمار محتضر کار می‌کند. شیفت‌های سخت دارد، شب‌بیداری دارد که روی سیستم ایمنی بدن تأثیر دارد و بدخوابی‌های مزمن دارد که بیماری‌های زیادی برایش ایجاد می‌کند. در دنیا نه‌فقط برای پرستاری بلکه برای حرفه‌های با شرایط مشابه پرستاری، جذابیت‌هایی ایجاد می‌کنند که مردم به آن رشته راغب شوند. اما در ایران برعکس است، یعنی در کشور ما این حرفه‌های سخت، شرایط سخت‌تری نسبت به حرفه‌های دیگر دارند و جذابیتی هم ندارند».

وی تصریح می‌کند: «شاید دیده باشید که پرستارها همیشه معترض هستند، بهتر است اول دلیل این اعتراض را مشخص کرد و گرنه هرگز علت مشکلات آنها حل نمی‌شود. آنچه که الان سیستم پرستاری را رنج می‌دهد، تبعیض است و این تبعیض از دهه ٧٠ آغاز شد. قبل از آن اولویت تیم پزشکی، مریض بود. پزشک، پرستار، رادیولوژیست و ماما مثل حلقه دور بیمار می‌چرخیدند و دریافتی مشخصی داشتند. قبل از انقلاب دریافتی بین گروه پزشکان و پرستاران تفاوت دوبرابری داشت. چیزی هم که در تمام کشورهای دنیا وجود دارد همین تفاوت است.

بعد از انقلاب و تا دفاع مقدس هم ماجرا همین بود و روابط بسیار دوستانه بود. این اختلاف از سال ١٣٧٤ با ایجاد طرح توزین خودگرانی بیمارستان‌ها کلید زده شد. آن زمان در دانشگاه شهیدبهشتی این طرح را پایلوت کردند و در سال ١٣٧٦ طرح به کشور ابلاغ و مبنای بی‌عدالتی و تغییر مسیرها ایجاد شد. گروهی که آن زمان مسئول وزارتخانه‌ها و بیشتر جراح‌ها بودند، آمدند و گفتند بیمارهای ما در بیمارستان‌ها سرویس نمی‌گیرند چون هیأت علمی حقوق کمتری دارد (همان ادبیاتی که در طرح تحول نظام سلامت حاکم بود).

آنها خواستند حقوق پزشکان بیشتر شود. قبل از آن بیمار چیزی پرداخت نمی‌کرد. پزشک مثلا ٥٠٠‌هزار تومان می‌گرفت، پرستار ٣٠٠‌هزار تومان و ماما ٢٨٠‌هزار تومان. اختلافات در همین حدود بود. با این طرح، یک دریافتی برای پزشکان ایجاد شد که نامش را درآمد اختصاصی گذاشتند و مریضی که وارد بیمارستان می‌شود هم باید پولی پرداخت کند. یعنی یک بخش از هزینه درمان را بیمه بدهد و بخش دیگر هم با مریض است. در آن طرح مریضی که به اتاق عمل می‌آمد، مثلا صد‌هزار تومان حق‌العمل داشت که ٧٠ درصد آن به جیب پزشک جراح می‌رفت، ٢٠ درصد به کاسه تیم غیرپزشکی می‌رفت، مثل پرستاران و پرسنل دیگر و ١٠ درصد به بیمارستان می‌رسید.

اینجا یک اختلاف حدود صدبرابری بین حقوق‌ها ایجاد شد. یعنی اگر پزشک ماهانه یک‌میلیون تومان حقوق می‌گرفت، حقوق پرستار صد‌هزار تومان بود. این طرح مصوبه مجلس را نداشت و چیزی خلاف قانون بود که آن زمان مصوبه‌اش از طرف وزارت بهداشت به سراسر کشور ابلاغ شد. از آنجایی که هرچیزی که بار مالی دارد باید مصوبه مجلس و دولت را داشته باشد، اما این مصوبه نداشت و از همان‌جا تبعیض آغاز شد و صدای پرستاران هم درآمد».

شریفی‌مقدم با اشاره به اینکه تبعیض بین پرستار و پزشک فقط تبعیض در پرداخت نبود، افزود: «الان اگر در بیمارستان کسی صد‌میلیون تومان می‌گیرد و شخص دیگر یک‌میلیون تومان، یک اختلاف صدبرابری بین پرداختی‌ها وجود دارد. برای همین به خود فرد مشتبه می‌شود که آن فرد از سیاره دیگری آمده است. نگاه فرادست و فرودستی و شکاف طبقاتی از دهه ٧٠ ایجاد شد».

به گفته رئیس سازمان نظام پرستاری بعد از طرح تحول نظام سلامت، دوباره همه‌چیز کلید خورد. با همان ادبیات اعلام شد پزشک باید درآمد بیشتری داشته باشد و تعرفه‌ها تا ٣٠٠درصد افزایش پیدا کرد. مثلا اگر قبل از طرح تحول، پرستار ٣٠٠‌هزار تومان و پزشک ٣٠‌میلیون تومان دریافتی داشتند؛ بعد از این طرح جدید، کارانه پرستار ٩٠٠هزار تومان شد و کارانه پزشک به ١٠٠‌میلیون تومان رسید. اینجا اعتراضات پرستاری بیشتر شد. وی می‌افزاید: «خصوصا از سال ٩٣ اعترض‌ها پررنگ‌تر شد و البته کسی هم گوش نکرد. به‌هرحال نهایتا ما هم به‌عنوان مسئولان صنفی، به هر دری زدیم تا صدای پرستاران را برسانیم اما هیچکس به حرف ما گوش نکرد.

الان جراح زنان در یک شهر مرزی ٥٨٠‌میلیون تومان کارانه گرفته است. یا مثلا خانم دکتری در شهر دیگری ماهانه ٣٥٠‌میلیون تومان کارانه گرفته است. جراح زنانی داریم که ٩٠ درصد کارش به عهده ماماست و ماهانه ٢٠٠‌میلیون تومان می‌گیرد، اما همان ماما، ماهانه ٥٠٠‌هزار تومان دریافتی دارد». وی در پاسخ به این سؤال که درحال‌حاضر دریافتی پرستاران چقدر است می‌گوید: «ما یک حقوق داریم که دریافتی مستمر است و یک‌سری هم دریافتی‌های غیرمستمر داریم. حقوق مستمر پرستارها که طبق فیش می‌گیرند بین یک تا‌سه میلیون تومان است. خود من که با بالاترین حقوق بازنشسته شده‌ام، حکمم سه‌میلیون تومان و دریافتی‌ام دو‌میلیون‌و ٧٠٠‌هزار تومان است. حداقل حقوق یک پرستار در بخش خصوصی هم ٨٠٠‌هزار تومان است.

به‌طور متوسط حقوق پرستاران یک‌میلیون‌و ٦٠٠‌هزار تومان است اما حقوق پزشکان متفاوت است. حقوق پزشکان هیأت‌علمی معمولا از پنج تا ١٥‌میلیون تومان است. این حقوقی است که طبق فیش حقوقی دریافت می‌کنند. در این مقیاس هم دریافتی حقوق پزشکان ١٠برابر پرستاران است. اما بحث ما اصلا حقوق نیست، بحث ما کارانه‌هاست. در اینجا پرستاران ما دریافتی حدود سه‌میلیون تومان دارند، اما دریافتی پزشک ٣٠٠‌میلیون تومان است.

متوسط کارانه پرستاران در کشور ما ٩٠٠‌هزار تومان است؛ ولی کارانه پزشک‌ها بسیار متغییر است. در این ماجرا هم ما جامعه پزشکی را از جامعه پزشک‌سالار منفک می‌کنیم، مثلا دستیاران بیمارستان‌ها و رزیدنت‌ها که بیشترین بار زحمت بیماران بر دوش آنهاست، بحث ما نیستند و حقوق‌شان حدود دو‌میلیون تومان است، آنها کارانه‌شان بالا نیست و ممکن است پنج تا ١٠‌میلیون باشد. اینها را اگر جدا کنیم، گروهی هستند که گروه جراحی را تشکیل می‌دهند و رقم کارانه چند صد‌میلیونی دارند که این رقم پرداخت در دنیا بی‌سابقه است. شما در هیچ کجای دنیا جز ایران کشوری را پیدا نمی‌کنید که اختلاف دریافتی بین پرستاران و پزشکانش بیش از سه برابر باشد».
 
کلمات کلیدی : فساد+زیر میزی+بخش خصوصی+وزیر بهداشت
 
ایرانی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۸:۴۵:۰۶
شما چرا بجای دعوا نمیری پزشک جراح بشی و پول و مسئولیت و را با هم
داشته باشی؟ (3799775) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۰۵:۲۷
سه برابر کجاست بیست برابر حقوق زیاد می گیرند 500 در صد (3799800) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۲:۰۴
از اختلاف سه برابری حقوق کارمندان بهزیستی و پرستاران لطفا چیزی بنویسید.

حالا مقایسته حقوق این کارمندان بی بضاعت بهزیستی با پزشکان و بانکی ها بگذریم که قیاس اسمان و زمین یا سیاه و سفید (3799815) (alef-11)
 
پیشنهاد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۷:۳۳
راهکار اول: آموزش پزشکی بایستی به وزارت علوم برگردد تا پزشکان با مهندسی ظرفیت های ورودی تخصص ها بازار برای خود ایجاد نکنند در هیج جای دنیا آموزش پزشکی بر عهده وزارت بهداشت نیست و علیرغم سروصدای وزارت بهداشت این شیوه آموزشی موفق نبوده است. گواه این ادعا خروجی پژوهشی وزارت بهداشت است که ضعیف و با کیفیت کم هستند علیرغم اینکه حداقل 10 درص بودجه سال گذشته در اختیار این وزارتخانه یعنی وزارت بهداشت بوده است.
راهکار دوم: اگر اانتقال آموزش پزشکی به وزارت علوم انجام نشود بهترین راه انتخاب وزیر بهداشت از میان اساتید وزارت علوم است تا وزیر بهداشت جدید علاوه بر دغدغه درآمد پزشک دغدغه جیب بیمار و دغدغه درآمد پیراپزشک را نیز داشته باشد، چنین وزیری که از میان اساتید وزارت علوم انتخاب شود پزشک و پیراپزشک را تبعیض آمیز نگاه نمی کند . تاکنون 2 وزیر علوم ایران پزشک بوده اند و مشکلی هم پیش نیامده است پس وزیر بهداشت را می توان از میان اساتید وزرات علوم انتخاب کرد تا مشکل تبعیض نیروهای وزارت بهداشت و مهندسی ظرفیت های رشته های پزشکی بر طرف شود. (3799824) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۷:۵۸
تو ایران حق ماماها بیشتر از همه ضایع میشه با وجود اینکه ماما ها کارشون واقعا سخته و عملا جان دو نفر(مادر و نوزاد)در دستشونه و همه توانشون رو بخرج میدن که هر دو سالم باقی بمونن ولی تو سیستم نظام سلامت بی توجهی خیلی زیادی به جامعه مامایی میشه (3799829) (alef-11)
 
حسن
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۱۸:۱۹
جای تعجب است که پرستاران خودشان را با پزشکان مقایسه می کنند. آنه باید خودشان را با دیکر کارمندان دولت مقایسه کنند که البته خیلی بیشتر از آنه دریافت می کنند. (3799830) (alef-11)
 
محمد
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۳۸:۳۶
با سلام تنها اختلاف فاحش در حقوق پرستاران و پزشکان نیست چرا اختلاف افحش بین حقوقکارمندان تعزیرات و روسای شعب تعزیرات را کسی نمیگوید کارمند دو تومن میگیرد رییس شعبه 9 تومن (3799870) (alef-11)
 
کارشناس ارشد دانشگاه علوم پزشکی ایران
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۵:۳۷
درست است که پزشکان و پرستاران عزیز کشورمان زحمت می کشند و ماهیت کارشان با سایر کارکنان دولت متفاوت است اما آیا پرستاران عزیز که این همه و به حق از تفاوت حقوقی و کارانه ای خود با پزشکان سخن می گویند توجه کرده اند که همین حقوق و کارانه ای که خودشان دریافت می کنند چندین برابر کارکنان دیگر دولت است؟

من که کارشناس ارشد با 20 سال سابقه در دانشگاه علوم پزشکی ایران خدمت می کنم و رسمی هستم حقوقم 2 میلیون و کارانه ای که در ماه دریافت می کنم 230 هزار تومن است (سال 95).

مشکل اینجاست که قشر بهداشت و درمان ما همگی فقط از تلاش و ... خود صحبت می کنند و درسی که خوانده اند و ترک زندگی و لذت دنیا و خانواده و ...

اما آیا هیچ فکر کرده اند که بقیه کارکنان دولت که حتی تحصیلات بالاتری از آنها داشته اند زحمت نکشیده و نمی کشند؟ آیا آنها درس نخوانده و از خانواده دور نبوده اند؟ آیا تفاوت درآمد پزشکان با پرستاران و پرستاران با سایر کارکنان دولت باید اینقدر تفاوت داشته باشد؟

آیا هیات علمی شدن سبب می شود که حقوقشان ده برابر یک کارمند با مدرک کارشناسی یا کارشناسی ارشد باشد؟

چطور است که تفاوت حقوق یک کارمند با تحصیلات دانشگاهی با یک کارگر دیپلمه یا حتی بیسواد به 500 هزار تومان هم نمی رسد اما همین کارمند یک سوم یک پرستار و یک پنجاهم یک پزشک دریافتی دارد؟

متاسفانه در کشور ما مسئولینی که تصمیم گیر هستند خودشان یا پزشک اند یا هیات علمی یا به نوعی مدارج بالا دارند و تنها صنف خود را می بینند و سایر کارکنان و کارگران را به حساب نمی آورند. چرا باید دستمزد یک کارگر حتی بیسواد کمتر از یک میلیون در ماه باشد؟ (3799881) (alef-11)
 
احسان
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۶:۲۶:۲۲
یک سوم پرستار یک سوم پزشک؟؟؟
ینی شما میگین حقوقم ک دو میلیون هس پرستار شش میلیون میگیره دکترم 10میلیون؟خخخ.دوست عزیز ی پرستار ثابت حقوقیش 1.5میلیونه مثل خیلی از کارمندا.منتها طرف 200ساعت ب دلیل کمبود پرستار میاد اضافه کار وایمیسته میشه 2.5میلیون.هر وق شما هم ب جای متوسط 170ساعت موظفی اومدین 370ساعت کار کردین تو ماه اون وق بیاین خودتونو با پرستار مقایسه کنین.این در مورد حقوق.اما کارانه.ما بحثمون این نیس چرا ب شغلای دیگ کارانه نمیدن اونوبدن اگه جایی ک اونجا کار میکنن درامدزایی داره بدن خیلیم خوبه.بحثا اینجاس ک تو جایی ک مثلا ی میلیارد درامد داره چرا 999میلیونش ب ی شغل بره بقیه به ده ها شغل دیگ.بحث اهمیت شغل نیس بحث اینه ما ی چرخه ایم و هممون نقش داریم.چجور میشه کارانه ی پرستار سیصد هزار تومنه ک اونم ی سال ندادن و مال دکتر 50میلیون.البته وزیر خودش دکتره و هیشکی دوس نداره حقوق و درامد خودش کم بشه
ی پرستار (3806328) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۵:۴۳
نه این است که دریافتی پرستاران کم است این دریافتی پزشکان محترم است که بیش از حد زیاد است خواهشا" از این نمد دنبال کلاه برای خود نباشید (3799882) (alef-11)
 
کامیاب
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۰۹:۴۹:۲۳
سایت محترم الف لطفا منتشر کنید تا همگان بدانند:

مگر طبق قانون مدیریت خدمات کشوری، حداکثر حقوق نباید بیش از 7 برابر حداقل حقوق باشد؟

پس چرا وزیر محترم اقتصاد دیروز حداکثر حقوق مدیران بانکها را 19 و نیم میلیون تومان در ماه مقرر کردند؟ این مبلغ سه برابر حداقل دریافتی در میان کارکنان دولت است. (3799887) (alef-3)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۲:۱۰:۳۸
اخه عزيزمن،خودت ميگي پزشك وپرستار،ميدوني چقدر تفاوت هست بين اون پزشك فوق تخصصي كه چندين سال درس خونده،طرح منلطق محروم رفته،استرس شكايت ازش هميشه هست،با عزيز پرستاري كه ليسانس داره ودرموقع شكايت بيمارهيچكي بهش كاري نداره،اخه اصلا همچين مقايسه اي درسته!!!!؟ (3800203) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۲:۵۰:۱۶
حقوق پزشکان و متخصصان هم نباید بیش از هفت برابر حداقل حقوق باشد. مگر اینها تافته جدا بافته اند. (3800297) (alef-11)
 
تدبير و اميد
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۵:۳۴
فقط مهران مديري تونست بگه پزشكان چجور كارميكنن و چجور پول ميگيرن كاشكي مهران مديري هم يكي از مسولين دولت بود شايد فرجي ميشد اگه ميذاشتن بعضي ها (3800537) (alef-3)
 
تدبير و اميد
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۹:۲۳
يه پزشك ماهي 200ميليونم و بيشتر حقوق ميگيره با طرح نظام سلامت ولي يه معلم تا هزارتومان حقوقش رااضاف ميكنن از لندن و لس آنجلس هم اعلام ميشه تدبير بايد انديشيد دولت تدبير و اميد مواظب باشيد سال ديگه راي ميخواهيد و مردم آگاه هستند (3800546) (alef-11)
 
فرهنگی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۱۹:۴۹
در جامعه هر شخصی با توجه به علاقه تای که دارد تحصیل میکند ودر رشته مورد علاقه خود مشغول به کار .همه مثلا با لیسانس سر کار میروند . چرا یک کسی که مدر ک لیسانس دارد ودر بانک .تامین اجتماعی .آّ ب وبرق .نفت .گاز .فرمانداری .شهر داری .استان داری .و....در آ»وزش وپرورش کار میکنند چرا باید حقوق شون با همفرق داشته باشه .چرا قانونی نمیاد تا همه با مدرک برابر وسابقه برابر در هر کجای این مملکت در هر اداره ای استخدام شود حقوق های شان برابر شود چرا یکی در اداره ای سه تا چهار برابر نفر دیگر در اداره دیگر بگیرد .چرا اینقدر تبعیض .که یک نفر با مدرک سوم راهنمایی از یک لیسانس بیشر بگیرد .کی این تبعیضها در نظام عدالت محور اسلامی تمام میشود هر کاری سختی خودش را دارد بنا براین نظام پرداخت عادلانه باید تدوین شود .چرا یک دکتر در آموزش وپرورش 2میلیون حقوق بگیرد ودر وزارت بهداشت دویست میلیون وخیلی چراهای دیگر .................................................... (3800547) (alef-11)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۱۴:۲۱:۳۶
از طلا بودن پشیمان گشته‌ایم/مرحمت فرموده ما را مس کنید
لطفا این طرح را بردارید بر گردیم به همان سیستم درمان قبل .همه راضیب ودند هم مردم هم پرستار هم بیمارستان و هم دولت
حتما آقایان پزشکان راضی نیستند. (3800552) (alef-11)
 
Romania
۱۳۹۵-۰۴-۱۳ ۲۳:۳۷:۴۲
بعد اونوقت میدونی خود مهران مدیری چقدر می گیره؟ (3802069) (alef-11)
 
بیطرف
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۵ ۱۴:۵۰:۴۴
همیشه میگفتن این دکترا خیلی در میارن و مهران مدیری حق داره اون مجموعه رو بسازه اما یه ماه پیش که رفتم اورژانس واسه برادرم به خودم گفتم هر چی بهشون بدن حقشونه...شما برین ببینین شرایط کاری رو ساعت کاری هاشونو بعد توقع حقوق برابر داشته باشین (3806108) (alef-13)
 
علی
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۱۶ ۰۵:۲۶:۵۴
سلام
همین صحبت رئیس نظام پرستاری ذر خصوص کارانه پنج تا ده میلیئن رزیدنتها رو میشه با شفاف سازی،بعنوان دروغگویی و سیاهبازی ایشون،در جوامع مختلف مطرح کرد....امیدوارم همه دست به دست هم بدیم و چهره واقعی ایشون رو بخاطر جوسازی و سمپاشی به همه مردم بشناسونیم
همونطور که همه میدونیم،سطح پزشکی و همچنین دارویی کشور ما بالا و قابل رقابت با دنیاست
اکثر روشهای تشخیصی و درمانی به روز دنیا،در کشور ما هم پیاده میشه
ضعف اصلی سیستم ما care پرستاریه و اصلی ترین دغدغه مردم هم همینه
تمام وظایفی که در کشور ما به همراه بیمار سپرده میشه،در سایر کشورها بوسیله پرسنل health care انجام میشه و این بزرگترین معضل و دغدغه مردم است
اگه پای درد دل مردم بشینیم،اینقدر که از برخورد بد پرستاران و عدم احساس مسئولیت آنها شکایت دارن،در خصوص برخورد پزشکان حرفی نمیزنن
حالا ایشون با فرافکنی،داره سعی میکنه مسائل رو جور دیگه ای نشون بده و فشار رو از زیرگروه خودش به پزشکان منتقل کنه (3807227) (alef-13)
 
Iran, Islamic Republic of
۱۳۹۵-۰۴-۲۰ ۱۱:۵۸:۰۲
پرستاران عزیز خودتان را با کسی مقایسه نکنید هم مردم وهم خودتان می دانید که رتبه های شما در کنکور چهار رقمی ویا بیشتر می باشد ودر طول دوران تحصیلتلن هم دانش اموز متوسط به پایین هستید شما اگر فوق ودکتری هم بگیرید چون بین خودتان که متوسط هستید کسانی انتخاب می شوند با هیچ پزک حتی عمومی ودندانپزشم وودارو ساز مقایسه نمی شوید حتی با مهندسین هم که اکثرا رتبه های دورقمی دارند قابل قیاس نیستید بنابراین خودتان را خسته نکنید چون برای مردم هم این حرفها خارج از منطق وعدالت است وهر کدامتان خیلی عطش پول دارید بنشینید وزحمت بکشید ودرس بخوانید وکنکور بدهید امیدوارم که قبول شوید (3814828) (alef-11)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.