توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 442022
قاضی ایالت واشنگتن فرمان اجرایی ترامپ علیه مهاجران را متوقف کرد
تاریخ انتشار : شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۷
قاضی یک دادگاه فدرال در ایالت واشنگتن آمریکا موقتا دستور اجرایی رئیس‌جمهوری این کشور مبنی بر منع موقت شهروندان هفت کشور از جمله ایران را در سراسر آمریکا متوقف کرده است.

به گزارش تسنیم به نقل از «رویترز»، «جیمز روبارت» قاضی فدرال در ایالت واشنگتن آمریکا، که در دولت «جرج بوش» منصوب شده، حکم داده است که دستور اجرایی «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری این کشور برای منع ورود شهروندان هفت کشور موقتا متوقف شود.

حکم این قاضی فدرال مهم‌ترین چالشی است که تاکنون در برابر دستور اجرایی رئیس‌جمهوری آمریکا مطرح شده است، این در حالی است دولت دونالد ترامپ با شکایت به دادگاه تجدید نظر می‌تواند باعث اجرای این دستور اجرایی شود.

«باب فرگوسن» دادستان کل ایالت واشنگتن، گفته است: «این حکم هم اینک دستور اجرایی رئیس‌جمهوری را متوقف می‌کند.»

فرگوسن افزود، امروز، روز غلبه قانون اساسی است. هیچ کس بالاتر از قانون اساسی نیست، حتی رئیس‌جمهور.

این در حالی است که کاخ سفید در بیانیه‌ای با انتقاد از حکم قاضی فدرال در ایالت واشنگتن، گفته است: وزارت دادگستری در اسرع وقت تقاضای ابقا دستور اجرایی رئیس‌جمهوری را از دادگاه تجدیدنظر خواهد کرد.

گزارش‌ها حاکی است که «چاک شومر» رهبر اقلیت دموکرات سنا، از حکم این قاضی فدرال در ایالت واشنگتن به عنوان پیروزی قانون اساسی یاد کرده است.

در حالی قاضی فدرال در ایالت واشنگتن حکم به توقف دستور اجرایی رئیس‌جمهوری آمریکا داده است که ساعاتی پیشتر یک قاضی فدرال در ایالت ماساچوست از تمدید یک حکم مشابه برای توقف اجرای منع سفر خودداری کرده است.
 
کلمات کلیدی : دونالد ترامپ + رئیس جمهور آمریکا + منع ورود مهاجران
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.