نظر منتشر شده
۱
توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 312422
دو دستاورد موشکی حشد الشعبی + تصاویر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۳ آذر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۵۳
این موشک ‌ها نقش مهمی در عملیات موفق ارتش و نیروهای مردمی عراق در استان "صلاح‌الدین" و "الانبار " داشت.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان؛ تروریست‌های تکفیری داعش در عراق با ارتش و نیروهای مردمی این کشور (با عنوان "حشدالشعبی") می‌جنگند و تروریست‌های تکفیری در مقابله با نیروهای مردمی یا "حشدالشعبی" شکست‌هایی را متحمل شدند. ایمان و اراده نیروهای مردمی در کنار استفاده از خلاقیت دفاعی؛ این نیروها را در زمره کارآزموده ترین پیاده‌نظام‌ها در جنگ ناهمگون برای مقابله با داعش قرار داده است.

با توجه به وجود "نفت" به عنوان کالای اقتصادی راهبردی منطقه غرب آسیا که تقریبا همه کشورها اعم از "عربستان"، "قطر"، "بحرین"، "امارات"، "کویت" و ... از آن بهره‌مند هستند آمریکا تلاش می‌کند تا با ایجاد طرح‌های خود از این کالای راهبردی در منطقه غرب آسیا استفاده کند و این خود، پدید آورنده جنگ نیابتی می‌شود و جنگ امروز عراق ثمره برخی تاکتیک‌های آمریکاست.

تروریست‌های داعش در اواخر بهار سال ۱۳۹۳ با حمله به عراق بخش‌های زیادی از مناطق غربی و شمال غرب این کشور را تصرف کردند اما بعد از گذشت سه ماه نیروهای ارتش عراق و نیروهای بسیج مردمی علاوه بر توقف پیشروی تروریست ها، پیروزی هایی را نیز در میدان نبرد رقم زدند.

با گذشت ۱۵ ماه از درگیری ها در عراق، علاوه بر این که پیشروی‌های گروه تروریستی داعش متوقف شده، نیروهای عراقی موفق شدند بسیاری از مناطق را بازپس بگیرند و حالا جز استان‌های "نینوا " و "الانبار" و بخش کوچکی از استان "صلاح الدین" که از مراکز اصلی تروریست ها به شمار می‌آید، دولت عراق ابتکار عمل در سایر استان را به دست گرفته است.
**2 دستاورد موشکی "حشدالشعبی"

نیروهای "حشدالشعبی" دستاوردهای مهمی را در حوزه دفاعی داشتند که البته دو مورد از آنها موشک‌های (راکت‌های) "بتار" و موشک "سنگین سلام 1" است که از این موشک‌ها در مقابله با تروریست‌های تکفیری در دو استان "صلاح‌الدین" و "الانبار" استفاده شده است.
دو دستاورد موشکی
دو دستاورد موشکی
دو دستاورد موشکی
موشک‌های "بتار" که دارای لانچرهای ده تایی است (دو ردیف لانچر 5 تایی) ، نشان‌دهنده خلاقیت موشکی "حشدالشعبی" در نبرد با داعش است. موشک های "بتار" در آزادسازی "تکریت" مرکز استان "صلاح‌الدین" نقش ویژه‌ای داشته و به نظر می رسد در آزادسازی "بیجی" هم نقش مهمی را ایفا کرده است.

البته موشک "بتار" در مراحل مختلف آزادسازی استان "الانبار" هم استفاده می شود و شلیک آن در "فلوجه" براساس مشاهدات منابع آگاه مطرح شده و تاکنون عملکرد موفقی در دو استان عراق داشته است.

**مشخصات راکت "بتار"

راکت "بتار" با برد کمتر از 5 کیلومتر و توانایی حمل سرجنگی سنگین، توانایی‌های بسیاری داشته و البته قدرت تخریب بالای این موشک در استان "صلاح‌الدین " و "الانبار" گزارش شده است.

این راکت پتانسیل‌های بالقوه‌ای دارد که از جمله آن می توان به انهدام تجمع نفرات دشمن، انهدام سنگرها و مراکز فرمانده‌ای ، پاکسازی خطوط تهیه آتش دشمن اشاره کرد که در عراق علیه تروریست‌های تکفیری داعش بارها به کار گرفته شده و آزمون خود را عملا نشان داده است.

**موشک "سلام 1 "
در ماه گذشته نیز نیروهای "حشدالشعبی" وابسته به "سازمان بدر" موشکی را در جنوب عراق رونمایی و شلیک کردند که از نظر ظاهر اندازه قابل توجهی داشت. اطلاعات این موشک در حوزه دقت، برد، طول و قدرت تخریب تاکنون رسانه‌ای نشده اما شلیک اولیه آن نشان داده می‌تواند در جنگ‌های نزدیک بسیار تاثیرگذار باشد.
دو دستاورد موشکی
دو دستاورد موشکی
دو دستاورد موشکی
**سردار کوثری: داعش عامل "عربستان" و "رژیم صهیونیستی" است/ پیروزی‌های ملت عراق در سایه راهنمایی‌های مرجعیت
 
سردار  "محمد اسماعیل کوثری"، رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره مسیر آینده آ‍زادسازی باقی مناطق اشغالی در اختیار داعش اظهار داشت:  اگر  حرکت عمومی مردم برای مقاومت نبود، داعش خیلی از اقداماتی که استکبار، "عربستان" و "رژیم صهیونیستی" از این گروه تروریستی مطالبه می‌کرد را به سرانجام می‌رساند.
 
رئیس کمیته دفاعی امنیتی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: عامل مهمی که باعث پیروزی ارتش و نیروهای مردمی عراق شد،  حمایت مردم "عراق" بود و در آینده نزدیک پیروزی‌های بیشتری در انتظار ملت عراق است.

ارتش و نیروهای مردمی عراق با تمام توان مشغول آزادسازی تدریجی نقاط مختلف استان "الانبار" و "صلاح‌الدین" هستند. استان بیش از 120 هزار کیلومتر مربعی "الانبار" در صورت پاکسازی کامل  یک ضربه جدی بر پیکره داعش خواهد بود.
 
کلمات کلیدی : موشک سلام ، موشک بتار ، حشد الشعبی ، عراق ، داعش ، الانبار
 
۱۳۹۴-۰۹-۰۳ ۱۳:۳۸:۱۲
شبیه موشکهای جنگ جهانیه (3343335) (alef-3)
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.