توصيه به ديگران
 
کد مطلب: 384829
آزادی ۱۳پلیس در افغانستان توسط طالبان
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۰۲
مقامات امنیتی در شمال افغانستان از آزادی ۱۳ پلیس توسط طالبان پس از یک هفته در ولایت قندوز خبر دادند.

به گزارش تسنیم، «محفوظ الله اکبری» سخنگوی فرماندهی یکی از بخشهای پلیس «سپین زر» اعلام کرد که طالبان ۱۳ پلیس را پس از یک هفته با پادرمیانی بزرگان قومی آزاد کرده است.

وی افزود: این افراد که از پاسگاه پلیس شهرستان «خان آباد» در ولایت قندوز گروگان گرفته شده بودند، عصر روز گذشته آزاد شدند.

اکبری اظهارداشت که جمعه گذشته گروه طالبان ۱۴ پلیس را باخود بردند و هنوز یک نیروی پلیس آزاد نشده است.

حدود پنج روز قبل اعضای شورای ولایتی قندوز در شمال افغانستان اعلام کردند که شهرستان «خان‌آباد» ولایت قندوز به دست طالبان مسلح افتاده است.

«صدیق صدیقی» سخنگوی وزارت کشور افغانستان درباره سقوط این شهرستان گفته بود در مورد چرایی و چگونگی سقوط شهرستان خان‌آباد تحقیقات خود را آغاز خواهد کرد.

وی اذعان داشت: اینکه چه اتفاقی افتاده و چرا نیروهای امنیتی و نظامی افغان منطقه خان‌آباد را تخلیه کرده و از آنجا حفاظت نکردند باید بررسی و خلاءهای موجود کشف شود.

این اظهارات از سوی صدیقی در حالی مطرح شد که فیلم‌هایی از نیروهای امنیتی افغان شهرستان خان‌آباد ولایت قندوز منتشر شده بود مبنی بر اینکه نبود تجهیزات نظامی و نداشتن آب و غذا مهمترین دلیل عقب نشینی بوده است.
 
کلمات کلیدی : طالبان+افغانستان
 


نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.